Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tölcsérmellkassal született a...

Tölcsérmellkassal született a babám, van itt más is hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Most 8,5 hónapos a kisfiam, a gyerekorvos azt javasolt, hogy kezdjünk el gyógyúszásra járni.

2013. ápr. 8. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

igen az én kisfiamnak is van enyhe tölcsérmellkasa,csak akkor látszik ha pl csuklik.

8,5 hónaposan mégis milyen gyógyúszásra járatná a babát a kedves doki?max babaúszásra,de az teljesen felesleges,mert ott a baba teljesen passzív,az anyuka tologatja ide oda,nem magától úszik.4 éves kortól fogunk mi járni,a mi dokink azt mondta teljesen felesleges előtte,voltunk dévény tornásznál is,ő sem javasolta hamarabb.Azért kíváncsi lennék milyen gyógyúszás van 8,5 hónaposnak,és arra is milyen az a "gyógyúszás".mert gyógytornáról hallottam de gyógyúszásról nem :-)

Nem akarlak elszomorítani egyébként,de túl sokat nem fog javulni a helyzet,még akkor sem ha napi 5 órát úszik,meg lehet műtetni,ha nagyon behorpad,de azt is csak a tini korban.Egyik ismerősömnek most csinálták,egy fém lapot (vagy mit)tettek be neki,és nem látszik semmi.

2013. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van, apukámnak is van, öcsémnek is, kislányomnak is. Öcsémet sajnos műteni kellett, mert nem volt bordaíve, teljesen lapos volt az egész mellkasa. A szíve nem tudott rendesen fejlődni, így beépítettek neki egy "tartóoszlopot a mellkasára és egy fémlappal fogták össze a mellcsontját. 14 évesen műtötték. Nekem semmi panaszom, ott van, nem zavar. Apa is így van. A kislányom látta ortopéd orvos, semmit nem mondott rá. Gyógytornára kellett járnunk általános iskolás korunkban. Vidd el az ortopédiára. Gyerekorvosod tényleg nagy hülyeséget javasolt.
2013. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindenképpen elviszem ortopédiára, mert a gyerekorvos is azt mondta, hogy szakorvos javaslatára támogatja a tb a gyógyúszást. Kíváncsi vagyok mit mond, mert eddig én is azt olvastam mindenhol, hogy 3-4 évesen kezdik el az úszást.

Kisfiamnak sajnos eléggé látszik, mondjuk főleg akkor, ha nagy levegőt vesz, vagy csuklik. Úgy féltem őt! :(

2013. ápr. 8. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom jár gyógyúszásra láb probléma miatt,de ilyen pici gyereket nem láttam még.Itt nálunk kb 3-4 éves a legkisebb,úszni tanulnak a gyerekek,testnevelő tanár segítségével,az OEP támogatja,nem kell érte fizetni(ezért is gyógy)vényre kiírja az orvos,viszont szakorvosi javaslat(ortopéd kell hozzá).Ortopéd orvos véleményét kérném ki a helyedben,ártani biztosan nem árt,hetente max 2x 45 perc nálunk.Nem tudom helyileg mennyire változó.A lányom dongalábán sem hiszem hogy eget verő dolgokat tenne,de egy plusz mozgás én úgy vagyok vele,és megtanul úszni.
2013. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát nem tudom mit fog produkálni egy 8,5 hónapos a gyógyúszáson,kíváncsi lennék az hogy fejleszti,növeszti a szegycsontját!az én kisfiam 9 hónapos,napi x km-t mászik,sztem az sokkal jobban erősíti.Egyébként meg,ne aggódj,meg lehet műttetni majd ha nagyobb lesz.1 voltam
2013. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igen, olvastam a műtétről is. Legalább ilyen is van.

Ortopédiára mindenképpen elviszem, majd megírom, hogy mit mondott.

2013. ápr. 9. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!