Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatás - de...

Igény szerinti szoptatás - de hol a határ? Már teljesen kikészültem!

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hetes lesz, és igény szerint szoptatom. Ám az ő igénye a szó szerinti egèsz napos szoptatás! Eddig nem nagyon korlátoztam a szopik mennyiségét,jét, de így gyakorlatilag szinte egész nap eszik, amit csak a sírással járó szélgörcsök szakítanak meg. Kipihenni magát egyikünk sem tudja. Ő mellen persze egy idő után mindig bealszik, de mikor áttenném a kiságyba, pár perc/fél óra/óra után sír. Ha ölben marad, pláne nem alszik, rövid idő múlva újra cicit kér. Éjjel óránként/két óránként kel, bár ilyenkor hamarabb elengedi és alszik. Próbálom nem minden nyikkre mellre tenni, próbálom elterelni a figyelmét (ringatás, tánc, zene stb.), de ezek sikere percekben mérhető. Cumit (MAMos) nem fogadja el.

Nem akarom leszoktatni a szopizásról, de már nagyon fájnak a melleim, és így szinte esélytelen a regenerálódás. Már a szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy próbáljam kicsit korlározni a komfortszopikat, de hogy? Leginkább azok beszámolója érdekelne, akiknek hasonlóan cicifüggő babájuk van. Ti mit tettetek? Leszoktattátok vagy javult a helyzet magától? Bevezettetek vmi napirendet vagy kialakult magától? Itt tiszta káosz minden, jó lenne kicsit mással is foglalkozni... De nem akarom, hogy emiatt sérüljön a fiam, így nem fordulnék drasztikus eszközökhöz, ha tudnám/látnám, hogy javulni fog a helyzet, de már annyira ki vagyok merülve, egyre jobban fogy a türelmem is...



2013. ápr. 9. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi, egy 5 hetes babához azt lehet mondani, hogy teljesen normális a viselkedése. (És a Te érzéseid is!). De! Ez nem marad így, ne aggódj!

Én a hordozókendőt javaslom, akkor rajtad a baba, két kezed szabad, és nem a cicin van folyamatosan. Az alvást segítséggel/apával kellene kicsit felpumpolni, de ha Te túl leszel a gyermekágyas részen, több lesz az energiád meglátod! Apa hordozókendőben felveszi, Te alszol másfél-két órát.

Kitartás!

2013. ápr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! En ugyanezt csinaltam. 2 honapos volt a Fiam mikor ajultan estem ossze. 4310-el szuletett oriasi etvagya volt. 1 honaposan 6200 volt 2 honaposan 8 kilo. Vegem volt mert allandoan kajalt volna es a hasa is rendszeresen fajt... Nem is csoda mert abszolut nem pihent a pocakja. Vedono ajanlotta hogy hagyjam ezt az igenY szerintit mert senkinek nem jo... Szigoruan 3 orankent evett onnantol kozte valo sirasnal csak viz. Amikor evett es elaludt addig csesztettem mig fel nem kelt. Mertem a sulyat hogy mikor mennyit eszik 2 hetesen (vicc es tulzas nelkul) 100 miliket szivott.. Es orankent akart enni. Azt hittem a tejem nem jo, de amikor a vedononek mondtam hany kilo a szeme kikerekedett... Mondta hogyha 1 honap alatt 2 kilot magara kapott akkor ritka jo tej van es nem gyoztem a lefolyoba onteni a felesleget ami meg kaja utan benn maradt es geppel kellett leszivni...
2013. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nagyon pici még.. idővel kevesebb időt fog a cicin tölteni, ezt az időszakot meg át kell vészelni..
2013. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a melledre meg próbáld ki a garmastant, nekem semmi más nem használt.. most 7 hónapos a fiam, 4 foga van, jön az 5-6. állandóan véres sebes gyulladt a mellbimbóm, de ez a krém segít
2013. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó, de meddig normális? Mikor kezd kicsit "önállósodni"? Eddig én is azt mondtam, hogy kicsi még, megnyugvást keres ebben az új világban stb., de semmi változás nincs, sőt... És így rengeteg levegőt is nyel, én meg sírni tudnék a fájdalomtól.

Hordozáson már én is gondolkodtam, a hétvégén már elvileg lesz isön is hozzánk

2013. ápr. 9. 10:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Folytatás: lesz kendőnk, de nem tudom mennyire lesz hatásos, mert nem nyugszik meg, ha mellkasunkra fektetjük... Garmastant kipróbálom, eddig sima lanolinnal kentem, de az se birja a kiképzést :S
2013. ápr. 9. 10:16
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Most le leszek pontozva, de én nem vagyok híve ai igény szerinti szoptatásnak, mert már én is kikészültem, és állandóan fájt a fiam hasa is. Nekünk is a védőnő mondta hagyjam az igény szerinti szopit. Átálltunk 3 óránkénti etetésre, persze nem percre pontosan, volt, hogy 2,5 óra volt, hogy 3,5 óra telt el etetések között. Miután átállt sokkal kevesebbet fájt a pocija is. Ha sírt akkor próbáltam kihúzni az időd, és rájöttem, hogy sokszor csak a hasa fájt, én persze rögtön cicire tettem, az megnyugtatta, de ugye újra evett és utána mégjobban fájt a hasa. Ördögi kör. Ha sír előbb próbáld meg tornáztatni, énekelni, illetve nálunk sokat segített az is ha csak feküdt a hasamon, és járkáltam vele:) Kitartást
2013. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha túl sok levegőt nyel, és a melled is sebes, akkor nagy valószínűséggel nem jól van mellen, mert ezek egyike sem normális. Meg kéne nézni egy hozzá értővel (szoptatási tanácsadó), hogy valóban jó-e a technikátok.

első

2013. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként arról nem esett szó eddig, hogy a szopi nem csak a táplálékról szól a babának, hanem megnyugvásról, közelségről stb. Lassan eljuttok oda, hogy ki fogod ismerni, mikor éhes tényleg, és mikor nem, amikor épp nem éhségből kéri a cicit, akkor megpróbálhatod felváltani valami mással (ringatás/hordozás/séta/hinta stb.)


Amúgy a babák nagyon különbözőek, nekem a harmadik volt ilyen "két emberes" baba, Te lehet hogy "kifogtad" elsőre, de ettől még nem kell abba hagyni az igény szerinti szoptatást.

első még1x

2013. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Még kb. két hét és túl vagy a nehezén. :)

Aztán egy hónap múlva már még könnyebb lesz :)

Én egyébként még sosem hallottam olyan védőnőről aki az igény szerinti szoptatást támogatja. Az én babám akkor bírt ki 2,5 órát két etetés között, ha előtte kb. másfél órát hagytam szopni. Elég nehezen jött bele a dolgába.

A hordozókendő nekünk is sokat segített, meg az h. ha elaludt szoptatás közben én hagytam aludni a karomban. Közben ettem, ittam, számítógépeztem, olvastam stb. Álmában is képes volt szopni! Amikor éreztem h. elaludt, tehát elernyedt a teste, vártam még kb. 5-10 percet és óvatosan kivettem a szájából a mellbimbóm amíg egy-két másodpercig nem szívta meg. Így ugyan ott maradt a kezemben, és ott aludt, de pihent a mellem.

A gyermekágyas időszak alatt nekem is nagyon fájtak a melleim, én sima dm-es mellbimbóvédő krémmel kentem.

Tarts ki, a káoszt nemsokára felváltja majd egy kicsi rend.

A napirendet nem erőltettem, ő alakította ki. Rugalmas a napirendje és tök könnyű vele élni, mert hozzánk igazította a napirendjét. :)

Leginkább úgy bírtam az elején h. együtt aludtam vele amikor szoptattam nappal legalább egyet. És sok komfortszopit átolvastam, meg szoptatás közben ettem jó sokat h. legyen erőm.

Ja, és ő se cumizott :) 11 hós jelenleg, és mindent megenne, amit odaadunk neki. :)

Bocsi, h. hosszú lett és egy kicsit összevisszaság.

2013. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!