Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Lesz hova visszamenned...

"Lesz hova visszamenned dolgozni? "/együtt érző fejcsóválás/ kérdéstől másnak is feláll a hátán a szőr? Milyen baromira törődnek mások az emberrel hihetetlen.

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásban dolgoztam, üzletvezető voltam. Közben megcsináltam a főiskolát levelezőn, férjhez mentem, elköltöztünk és van 2 gyerekünk. A kicsi 1 éves a nagy 4. Én 27 vagyok.

Mi a bánatért érdekel az mindenkit, hogy hova megyek dolgozni? Basszus úgy érzem néha,mintha 8 általánosom lenne...


2013. ápr. 9. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a végzettséged miatt kérdezték, hanem mert manapság nagyon nehéz munkát találni. Sajnos sok gyed, gyesről visszatérő anyukát vissza se vesz a cég, ahol dolgozott. Mond nekik, persze, csinálom tovább a vállalkozásom.

Én is most megyek vissza gyedről dolgozni, visszavesz a cég, de kb. ötször mondtam el mindenkinek, hogy visszavesznek, mégis megkérdezik mindig, mikor már elmondtam, hogy visszavesznek. Kicsit idegesítő, de talán majd megunják.

2013. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, nem a rosszindulat feltétlenül, hanem a mai világ. Én is ismerek olyat, aki visszament dolgozni gyed után beállt, és másnap kitették... hm. Na az ilyenek miatt kérdezgetik az emberek. Hozzá teszem engem is kérdezgetnek, pedig csak 2 hete vagyok itthon tp-en. 33 hkm
2013. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem rosszindulat.

Ilyen az országunk mai helyzete. Ma még biztos vagy valamiben, holnap már az ellentéte.

Én pont így voltam, számolták a szabijaimat, mikor kezdjek, amikor bementem személyesen megbeszélni a részleteket, akkor közölték, bocsi, mégsem veszünk vissza.

Egyre több anyukától, kismamától hallom, hogy ugyanígy jártak, vagy időközben megszűnt/becsődölt a cég/leépítések vannak. Mos meg már ki lehet rakni a kisgyerekes anyukákat, semmi sem védi őket.

Nyugodtan mondhatod, hogy szerencsés vagy, saját vállalkozásod van, amit tudsz folytatni.

2013. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, nem voltam világos. Nem tudom folytatni, mert elköltöztünk és a vállalkozás a szüleimmel együtt csináltuk.
2013. ápr. 9. 10:59
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Miért vagy megsértődve? Semmit nem jelent egy főiskolai diploma sőt... teljesen mindegy milyen végzettséged van,kisgyermekes szülőként nem egyszerű munkát találni.

Akinek van egy jó szakmája többet és mint egy fősikolai diploma.

Erre akarnak utalni.Jogosan.

2013. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Előrebocsátom, hogy senkit nem néztem le soha a végzettsége, munkája stb miatt. A szüleim sem diplomások.

Kedves utolsó mégis az a tapasztalatom, hogy ez a szöveg azoknak a szájából jön, akik irigyek a mások diplomájára. Azt tanácsolom neked, hogy tanul tovább Te is, az esti tv helyett magolj és ölj éveket Te is egy főiskolába...

2013. ápr. 10. 14:30
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom miért írod ezt Kérdező, mert elvégeztél levelezőn egy főiskolát, attól még nem vagy az Atyaúristen. Ráadásul hátrányt élvezel, mert nem nappalin végezted, tehát mikor munkát keresel, ez hátrányt fog jelenteni. Rengeteg friss diplomás 22-24 éves van, akik nem találnak munkát úgy, hogy még gyerekük sincs. Ráadásul minden munkahelyen az első kérdések között van, hogy van gyereke? Azt veszik előre, aki nappalin végzett, gyerektelen diplomás. Most tényleg nem kell megsértődni.

Egy diploma tényleg nem sokat jelent, főleg ha az embernek nincs legalább 2 éves gyakorlata, vagy kapcsolatai. Ismerek olyan diplomást, aki már 1 éve keres munkát. Közgazdász. Lassan úgy van vele, hogy már minimálbérért is elmenne egy gyárba. Jelentkezett egy hipermarketbe árufeltöltőnek, de azt mondták neki, hogy túlképzett, managernek meg most épp senkit nem vesznek fel. Pedig neki még gyereke sincs, csak épp gyakorlata sincs.

Ha majd munkát keresel, akkor meglátod, hogy a nappali végzettségű, gyerektelenek fognak előnyt végezni,vagy az, akinek már több éves tapasztalata van, de nincs gyereke. Iszonyat nehéz munkát találni. Nem te vagy az egyetlen, akinek diplomája van.

Nem is értem az összefüggést, hogy miért érzed azt, hogy 8 általánosod van. 8 általánossal könnyebben találnak munkát, mert a gyárak még szalagra felveszik őket, vagy takarítani. Olyan munkakörbe amihez diploma kell, sokall nehezebb elhelyezkedni, mint amihez nem kell diploma.

2013. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Te most miről beszélsz? Olvasd már el a kérdést... Azt írtam hogy én vagyok az ász? Nem, csak leírtam, hogy minek foglalkoznak az emberek a mások életével ennyire. Nehogy már bocsánatot kérjek már Tőled mert továbbtanultam. Ja és még ennyit a válaszodra: :DDDDD
2013. ápr. 10. 16:41
 9/18 A kérdező kommentje:
Mielőtt belekötsz, bocs a szóismétlésért.
2013. ápr. 10. 16:44
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Látszik, hogy fáj az igazság. Levelezőn még egy analfabéta is elvégzi a főiskolát. Akkor legyen nagy a szád, ha nappalin gürcölsz végig 5 évet és mellette dolgozol. Na, nappalin lediplomázni munka, levelezőn nem. Kb. olyan munkát fogsz vele találni mint egy érettségizett.

Te képzeled magadnak Janinak a levelezős 4 éves vagy csak 3 éves diplomáddal. Tudod ki fogja megkapni a munkát, amire jelentkezel? Én, aki 5 évet tanult nappalin és még gyakornoki ideje is van.

Tudod mit a véleményem a levelezős diplomádról, hát ez: DDDDDDDDDDD

2013. ápr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!