Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akaratos babánál hogy kezeljem...

Akaratos babánál hogy kezeljem a hisztit?

Figyelt kérdés

13 hónapos. Nagyon akaratos, ez már most látszik. Nem nagyon akar megmaradni a babakocsiban, autósülésben, hamar elunja magát minden helyzetben. Viszont nem tudom 5 percenként pakolgatni és a babakocsis út alatt végig szórakoztatni. Más: ha valamit pl. nem szabad (laptop, stb) és nem engedem, akkor is éktelen sírás van.


Eddig azt a módszert követem, hogy hagyom sírni, hát, 50-50%, van,hogy egy idő után abbahagyja a sírást, de van, hogy nem! Vajon mi a jó hozzáállás? Figyelemelterelést gondolom, fogjátok írni, de pont az volna a lényeg, hogy ne kelljen folyton szórakoztatni.


Kérlek, azzal ne gyertek, hogy ennyi idősen ez még nem hiszti, mert minden baba/kisgyerek más.


2013. ápr. 10. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 3 gyerkőc anyukája vagyok,nem egy szelíd teremtés.A következetesség nálam az ami a leginkább bevált,ráadásul a hisztiről nem leszoktattam őket,hanem alaphangon nem engedtem.Én nevelem őket és nem fordítva.Mielőtt valaki sokat beleképzelne a dologba,nem verem!!! a kincseimet,én hangos vagyok! eleinte,egy idő után már elég elég a hangszinnel játszani vagy összehúzni a szemem.A nem mindig nem,de elfelejteni sem szabad,hogy a gyerek az gyerek ezért mindenképpen adni kell neki valami foglalatosságot.Ha nagyon hisztiztek a babakocsiban kaptak egy kekszet,játékot nem,mert azt élvezték,hogy kidobálják én meg felveszem.A két lányom aránylag szelíd teremtés a fiam igazi kihívás,ő sokszor ugrált az idegeimen,ha tudna még a csilláron is lógna.De megelégszik annyival,hogy leugrál az étkezőasztal tetejéről...
2013. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök a 14 hónapos fiammal. Folyamatosan foglalkozni kell vele, mert ő is ráun mindenre elég hamar. És egyszerűen még nem hajlandó megérteni, hogy bizonyos dolgokat szabad, másokat meg nem. Szóval bocsi, hogy segíteni nem tudok, de engem is érdekelne, hogy mások hogyan kezelik ezt. Csak a figyelemelterelés vált be nálunk, de így nem tudok mellette szinte semmit csinálni (pl.háztartás).
2013. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 hónapos lesz jövő héten és igencsak akaratos a drágám.Hát nálunk a figyelemelterelés már nem működik mert még jobban begurul,újabban hátravágja magát és ez elég ijesztő erre nem tudtam mit lépni ezért olyankor fogom és lefektetem a szőnyegre és ott hagyom ez működik mert annyira meglepődik hogy csak fekszik egy darabig és ha felkel már nincs semmi baja,de hát ez csak otthon megy így de remélem rájön hogy nincs értelme a hisztinek.Én is kíváncsi vagyok mások hogy kezelik.
2013. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hós, rendkívül akaratos. DE amit NEM szabad azt igen erősen nyomatékosítom. Jó példa erre a gáztűzhely. Ment a sütő forró volt az üveg mindenáron meg akarta fogni, mondtam h nem, de ő csak azért is. Odáig jutottam, hogy mondtam neki: Fogd csak meg nyugodtan, de ha megsütöd magad és sírni fogsz még a fenekedre is csapok, hogy legyen miért sírnod!!! ( nyugi, sosem bántanám ) Na ezen annyira meglepődött, hogy ott hagyta.

Amikor el kezd hisztizni valami miatt amit nem áll szándékomban oda adni neki, mondom egyszer kétszer, hogy az babának nem való, ha nem érti meg hátat fordítok neki és átmegyek a másik helységbe.

A babakocsi dilemma...elérek a sarokig és unja...Ilyenkor beszélgetni szoktam vele, hogy hih nézd ott a cica például.

Ja teljesen mindegy, hogy ki hogy fogja esetleg félreérteni de írom:

A gyerek nem hülye, csak kicsi!!! Ennek fényében gondolkodjatok.

2013. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!