Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény tornára járó Anyukák!...

Dévény tornára járó Anyukák! Hogy haladtok a fejlesztéssel?

Figyelt kérdés
Milyen problémával kezdtétek el a tornát? Most hol tartotok, mit tud már a babátok?
2013. ápr. 10. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyaki hypotóniával és C-tartással kezdtük, már az újszülött osztályon megállapították, így 5 hetesen kezdtük a tornát, 5 alkalom alatt rendben volt a kisfiam, azóta 3 havonta járunk kontrollra. 9 hónapos, kúszik, ül (nem magától), teljesen jól fejlődik, szerencsére állni nem akar :)
2013. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Off, bocsi, miért szerencse h nem akar állni? Az jó? Csak azért kérdezem mert az én babám is kicsit hipotón és most akar felállni, 9 hós.
2013. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a gerincnek, ízületeknek, ha túl korán áll. A nagyobb baj, ha kimarad a mászás az állás, elindulás miatt, illetve fontos a fejlődés szempontjából a manipuláció, a földön való játszás.
2013. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2013. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az enyém feszes, azért járunk és nem is dévényre, hanem dévény lájt-ra :D én nagyon sok javulást látok, pedig még csak kétszer voltunk. biztos, hogy a torna is segített, de én sztem főleg az, hogy sokat van a földön hason. most 7 hónapos, forog minden irányba, hátrafelé halad keveset. és mostmár leteszi hason a fejét szívesen. eddig ez kellemetlen lehetett neki, mert feszítette a nyakát. a kezeit még mindig széttartja, de már nem repülőzik
2013. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is a feszessége miatt járunk Dévényre.Nagyon jól reagál a kezelésre.Most lesz 9 hónapos és mászik ül,áll,a bútorok mellett lépked már 1 hónapja.Nekem azt mondták hogy az nem baj ha magától csinál dolgokat,mert akkor megérett rá a kis teste ezekre a mozgásokra.Erőltetni nem szabad semmit.:)))
2013. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk hipotónia miatt elég sokáig!

Most 16 hónapos és még egyedül nem megy, bár kezdi már gyakorolni,tegnap ment egy métert!:)

Mi elég sokáig jártunk, majdnem egy évig. A forgással még időben volt, a kúszás már kicsit csúszott, 9 hónaposan kezdett kúszni, 11 hónaposan mászni, viszont akkor rá két napra fel is állt, 13 hónapos korára bútorba kapaszkodva ment.


Az állással nincs gond, ha magától csinálja! Elég sok "normál" izomtónusú baba is feláll már korán, 7-8 hónaposan, még sem lesz bajuk! A lényeg,hogy ne állítsák!

2013. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és ültetni sem igazán szabad, amíg magától nem tud ülni!
2013. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!