Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel válthatom ki a tápszert,...

Mivel válthatom ki a tápszert, egy "válogatós" babának?

Figyelt kérdés

Válogatós,nehezen elfogadó 9 hónapos babám van.

A tápszert már nem mindig eszi meg.

Alig van pár dolog,amit megeszik.Tudnátok mondani olyan ételt,amit ti adtatok ilyen idősen a gyereknek?

Ne üveges babakaját.Azt nem ehet.


2013. ápr. 10. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

mikkel próbálkoztál eddig?

tipp: adj neki laktatóbb ételeket, hogy a folyadékpótlásra elég legyen neki a tea, víz, gyümölcslé.

2013. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégtánc ***** válasza:
Melyik étkezésre? Kiváltottad már,vagy csak tápszert eszik?
2013. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a hozzátáplálást 4 hósan kezdtük, most 6 hós. Kb.2 hete azt vettem észre, hogy csak éjszaka hajlandó meginni a tápszert, mi ezért kezdtünk korán a csirkehúsnak.

Több fehérjét adj neki (nektek lehet már joghurt, túró). A folyadékbevitelre is figyelj oda, mert a szilárd kaja felveszi a folyadékot, és ha nem iszik tápszert kevesebb jut a gyerekbe.

Egyébként mi az a pár dolog amit megeszik?

2013. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tejpép, tejberizspép. Mármint a tápszer helyett. A fiam ennyi idősen abszolút nem ette meg a tápszert, így mi a tápszer helyett ezt adtunk. Ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak szilárd étel és több fajta ízesítésben van, így még finom is és szerintem még laktatóbb is.

Amúgy meg ilyenkor már otthon tudsz a babádnak a korának megfelelő zöldségekből és gyümölcsökből készíteni főzelékeket, püréket.

2013. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

És ennyi idősen már el lehet kezdeni bevezetni a tejtermékeket. Joghurt, kefir, sajt, túró...

2013. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ennél kicsit bonyolultabb a helyzet.

2. gyerek,tehát nem vagyok kezdő,csak az első gyerekemmel nem volt ilyen nehéz evés gond.

Üveges babakaját,tejpépet nem ehet. Rizsallergiás.

A pürésített dolgokat nem eszi meg,csak a darabosakat.

Túró,hús,krumpli,répa,alma,zöldségek,tészta be van vezetve,csak baromi nehéz kitalálni,hogy mikor mit csináljak neki.

Van,hogy megcsinálom,de nem eszi meg.

Azért szerettem volna,ha adtok pár recept ötletet,hogy a tiétek mit szeretett!

2013. ápr. 10. 13:01
 7/8 Jégtánc ***** válasza:
Gyöngyhagymás csirkemáj burgonyapürével pl.Gyöngyhagymáról lehúzod a héját,félbevágod ,kis olajon megfuttatod.Aztán rá a csirkemájat és megsütöd.Lányom nagyon szereti.Vagy a cukkinit.Cukkinit megmosod,krumplipucolóval lehántod a szivacsos közepéig.Az nem kell.Vajon kis fokhagymát megfuttatsz aztán rá a cukkini,pár percig párolod fedő alatt.Persze kevergetni azért kell.Mikor már kész van reszelsz rá sajtot és teszel rá szétcsipkedve mozzarellát.Addig kevergeted míg szét nem olvad a sajt.
2013. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi jégtánc!

Na,erre gondoltam! :)

2013. ápr. 10. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!