Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy kisgyereket...

Hogyan lehet egy kisgyereket - 16 honapos - hozzászoktatni az anyjahoz / nagymamájához?

Figyelt kérdés
Bèbiszitter vagyok kulfoldon, a csalàddal lakom, akiknek 16 honapos ikreik vannak. èn tavaly januartol vagyok veluk, 2 honapig korhazban maradtak, mivel koraszulottek voltak, igy gyakorlatilag miota hazahoztak oket, velem vannak. anya - apa dolgozik reggel 8tol este 8ig. az egyik picur - a jellemèbol adodoan - nagyon hozzamszokott. o az a tipikus baba aki mellett ott kell lenni, mellette kell ulni, jatszani vele, mert ezt igenyli. a masik gyerek onallobb sokkal, sokat jatszik egyedul. kb.3-4 honapja, miota betoltotte az 1 èves kor, elkezdett jarni, mèg jobban ragaszkodik hozzam, ordit ha nem làt, àllandoan utanam jon, mèg a mosdoba is, es ez feltunt mindenkinek a csalàdban, es kitalàltàk, hogy ennek vèget kell vetni, a lànyeg az, hogy mas munkat/csalàdot kell keresnem.... fèl nap a nagymama lesz a gyerekkel, fèl nap èn, este meg az anyja... hogy tehetnèm konnyebbe a gyereknek, hogy ne szenvedjen nagyon amikor elmegyek?
2013. ápr. 10. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosa, ahogy a bölcsibe szoktatásnál is.

Az első nap te is legyél végig ott a nagymamával, és azzal a gyerekkel foglalkozz többet, aki nem kötődik annyira hozzád.

Másnap már hagyd ott őket időnként egy-egy félórára.

Mindennap egy kicsivel kevesebbet legyél velük.

2013. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legy hatarozott, ne fordulj vissza, ne inogj meg. Ha elfontotted, hogy elmesz, akkor tedd is meg, hogy kilepsz az ajton. Olyan ez, mint az oviba szoktazas, csak azt az anyak csonaljak. Furcsa, hogy ok nem torodtek a gyerekukkel es most teged kuldenek el. Aki raadasul a jelek szerint jo es lelkiismeretes segitseg nekik.

Istenem, milyen szerencsesek az en gyerekeim...

Te viszont ne vedd magadra, biztos nehez kesz neked is, de nem tehetsz rola.

2013. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tehetik meg, h anyuka, ha már megszülte a gyermekit legyen is velük? Mit gondoltak mi lesz? Persze, h ragaszkodik hozzád.
2013. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek téged tekintenek az anyukájuknak. Hozzád kötődnek érzelmileg. Az, hogy Téged elküldenek, nekik ugyanolyan lelki trauma lesz, mint ha az édesanyjuk hagyta volna el őket.

Nagyon sajnálom a piciket, a szülők, meg az egész család idióták, hogy lehet ilyen lelketlennek lenni? Miért nem törődnek a saját gyermekeikkel? Ráadásul koraszülöttek is voltak, sokkal nagyobb figyelmet igényelnének!

Bár gondolom ők úgy vannak vele, hogy legfeljebb majd időről időre lecserélik a babysittereket, amikor a gyerekek már túlságosan kötődni fognak.

Azért búcsúzásul nézesd meg a kedves családdal az Egy bébiszitter naplója (THe Nanny Diaries) filmet. Talán még időben észbe kapnak.

2013. ápr. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

anyukanak dolgozni KELL... sajat cège van, amugy ehenhalnànak.... szerintem nem, mert ha èvi 5 kulfoldi nyaralàsra telik, akkor nekem ne mondja hogy muszajbol dolgozik...

Talàn abban en is hibas vagyok, hogy ugy szeretem a piciket mintha az en gyerekeim lennènek.... de èn szeretet nèlkul ezt a munkat keptelen vagyok csinalni....

2013. ápr. 11. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!