Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírdogálni éjszaka...

Hagyjam sírdogálni éjszaka míg el nem alszik magától? Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam 1 hónappal ezelőttig végig aludta az éjszakákat nyikkanás nélkül.Pár hete felállt,és azóta egy órát sem alszik egyhuzamban éjszaka.Már mindent próbáltunk.MAgunk mellé vettük,ott felült,"dumált" mászott,felállt az ágytámlán.Aztán maradt az ágyában,beköltöztem a szobájába,ringattam egyfolytában,mikor felsírt.Elaludt a karomban,aludt 20 percet,majd felébredt,kezdődött a műsor.Tegnap visszaköltöztem a hálóba,1 óra alvás után indult a cirkusz,sírdogált,hisztizett,de mikor bementem sikongatott,produkálta magát,nevetgélt.Kijöttem,megint sírás...nem aludtunk egy órát se,éjjel 11-től reggelig ment a hacacáré.Kipróbáljam ma hogy ha hagyom sírni abbahagyja-e magától?Mit tanácsoltok?
2013. ápr. 10. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Chamomillát- homeós bogyó- adtam neki este lefekvés előtt 5 golyó vízben feloldva, mikor elkezdett gyakran ébredni, nem tudom mitől, fogzás, mozgásfejlődés stb, de nekünk segített, azóta csak hajnalban kel enni. Próbáltam az OSANIT-ot is, de a Chamomilla jobban bevált.
2013. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a doki ma valamilyen kúpot emlegetett.ki fogok próbálni minden "csodaszert":-)
2013. ápr. 10. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Kimondottan sírni nem hagynám!!!

Az én lányom is dumál és produkálná magát, amíg látna, de Ő már tudja, h ha kiemgyek alvás van és nem megyek vissza, persze kivétel ha valamiért sírna.

Lassan tanítsd, h ha kimész, alvás van, azaz ha sírdogál, vagy nyőgdécsel, ne menj be, max kintről szólj, h itt vagy, aludnia kell, stb.

Vagy én még hátsimizni szoktam és közben sssss mondom.

DE kegyetlennek tűnik, DE nem az, h a takaróval lefogom persze finoman a gyereket fekve és nem tud felkelni, közben énekelek, vagy paskolgatom és pár perc után nagyon megnyugszik ettől és elalszik. :) Ne vedd ki, csak ha minden kötél szakad, meg fogja tanulni, h ha kiságy, akkor alvás. :D DE tényleg csak akkor tedd le, ha álmos.


Üdv és sok sikert: Egy 10 hós tündérke anyukája! :)

2013. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Viburcol kúp.Nyugtalanság esetére tényleg bevált,Az is homeós.
2013. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Persze mindent meg lehet szoknia. Az alvás nem tanult, hanem idegrendszer érettségének az eredménye. Szóval ne fogd le, de legyél következetes, ki tudja mi zajlik ilyenkor bennük. Biztos helyre áll majd a rend, tudod a babák nem olvasnak szakkönyveket.:) A babák általában ilyenek, de nekünk ez nehéz, macerás, fáradtak vagyunk. Az is lehet nem mozogta ki magát nap közben.

Sírni ne hagyd!

2013. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy mostanában, az én kisfiam is nagyjából azóta csinálja ezt, amióta felállt.

Mi is kipróbáltunk mindent, ugyanez volt, mint nálatok, a mi ágyunkban nem aludt, csak játszani akart velünk, a szobájában produkálja magát, amint kimegyünk sír, ha ott vagyunk nem alszik el, ringatáskor elalszik, de amint letesszük sír.

Kipróbáltuk az összes homeos bogyót, egyik sem vált be.

Ami segített valamennyit: alvás előtt jól tele kell tömni a hasát, kap egy nagy cumisüveg kakaót (tápszerrel), napközben, és főleg a lefekvés előtti órákban jól le kell fárasztani (a rugós hinta pl nagyon jó erre), nagy séták, sok levegőztetés. Amióta nincs olyan hideg, bukóra, leengedett redőny mellett nyitva hagyjuk az ablakot, és jól beöltöztetjük. Így egy picit többet alszik egyhuzamban, de még így is gyakran ébred. Egyszer próbáltuk kicsit sírdogálni hagyni, amit azóta is bánok, csak még jobban belelovalta magát a hisztibe.

Én úgy látom, hogy ezt az időszakot egyszerűen át kell vészelni, majd csak elmúlik...

2013. ápr. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma éjjel fél 1-kor ébredt.Bementem hozzá,megitattam,cumi a szájba,bealudt annak rendje és módja szerint az ölemben.Visszatettem az ágyba,természetesen már talpon is volt.

Kijöttem a szobából.és kezdődött a hiszti.40 percig hallgattuk a nyafogást,nem is sírt igazából,csak kínlódott.Megunta és elaludt magától,reggel fél9-kor kelt.

2013. ápr. 11. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Na ez az, pont ezt mondtam én is! Nagyon nehéz volt, de mi először 2 órán át voltunk fent, mert sírdogált, nyűglődött, de 2 napig csinálta ezt éjjel, 3. nap már pár perc után felfogta, h nem fogom kivenni, így hamar elaludt. :) Azóta éjjel nem is igazán kell kivenni, csak megnyugtatni max. :)


A 10 hós tündérke anyukája!


Grat és továbbra is kitartást!! :) A szeretet és a következetsség mindig meghozza gyümölcsét! :)

2013. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

kegyetlen vagy nem, mi hagytuk sírni és két éjszaka után leszokott róla a 9 hós lányunk.


pontosan ugyanez volt, mint nálatok, nincs semmi baja csak felébred, felpörög az agya, unatkozik és de jó lenne anya,aki dícsérgeti, hogy ügyesen áll vagy pápázik vagy tapsol.


Én ha sír akkor bementem, hátsimi, susogás és mondom neki, hogy csicsikáljál, ill másodjára már csak benéztem az ajtón, susogtam, és mondtam, hogy csicskáljál. (amúgy is este lefekvés előtt már ezt ismételgetem, hogy most csicsika,stb )

Mindenféle hiszitit meg szenvedést bedobott, hempergett a takaróval meg drámázott, annyi féle hangon nyígott, hogy elképesztő de elaludt.

Másnap ugyanezt eljátszotta, akkor már csak apa ment be, aki meg nem olyan érdekes közönség, vissza is aludt 10 perc múlva.


Azóta (kop-kop) nem csinálta de nem is hagyom soha ébren az ágyban akár játszani vagy bármi, mert meg kell szoknia, hogy az ágy az alvás. Még ezért arra figyeltem oda, hogy napközben se játszon az ágyában elalvás előtt vagy ébredés után azaz tényleg csak akkor teszem le ha hulla fáradt és ahogy ébred veszem is ki

2013. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kár hogy nem alkalmaztuk ezt hamarabb,most már ezt kell mondanom.azóta minden éjszakát végig aludt,sokkal kipihentebb,energikusabb ő is,és mi is.nevetgélve ébred minden reggel,és már napközben is a saját ágyában alszik el.ha azt nézzük kegyetlen vagy vele 1-2 éjszaka,de jobb neki is ha megtanul visszaaludni,és nem alakulnak ki nála rossz alvási szokások.
2013. ápr. 16. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!