Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendő. Hát én ezt nem...

Hordozókendő. Hát én ezt nem értem. Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Nem értem valakinek hogy megy az, hogy a babáját hordozókendőbe köti és úgy tesz-vesz, csinálja a dolgait, házimunkát, stb...ez komolyan lehetséges? Milyen házimunkát konkrétan? Mert én 1x próbáltam kiteregetni igy a ruhát, amikor nagyon nyűgös volt a babám, de megmondom őszintén már a ruhaszáritó felállitásánál problémákba ütköztem...főzni hogy lehet igy? Én félnék, hogy megütöm a babát, leforrázom, vagy akármi...porszivózás szintén kilőve, felmosás is...mármint nekem nem menne, de lehet, valamit rosszul csinálok?
2013. ápr. 10. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hátadra kell kötni, ott nem zavar.
2013. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 4 hónapos a babám, így elől van, nem zavar.

Főzni, mosogatni nem szoktam olyankor, porszívózni, mert nem jó súllyal hajolgatni, de teregetni, pakolászni tudok.

Mondjuk én javarészt akkor kötöm magamra, ha megyünk ki az utcára, babakocsiban sosem volt még.

2013. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon picike volt még, akkor elöl volt kendőben, engem nem zavart, mondjuk teregetni fregolira kellett, szóval nem lefele hajolgatva(kiszedtem a kosárba a cuccot, fel a mosógép tetejére és így nem kellett hajlongani). Egyébként pedig hamar hátra tettem, így szinte mindent meg tudtam csinálni(vegyszeres dologkat nem).
2013. ápr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem csatos hordozóm van, hátra kötöm, ha nagyon nem bír magával. tudok vele főzni, tenni venni. lehajolni nem tudok (vagyis nem merek)
2013. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden megy :) 5 hetes a baba, a testem még "emlékszik", hogy milyen volt pocakosnak lenni, így tudok fokozottan figyelni a kicsire.

Egyedül a főzés az amit nem csinálok hordozás közben, a forrázás elkerülése miatt...

2013. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hamar hátra tettem a babámat, mert úgy kényelmesebb volt. Főzésnél sosem raktam előre, de valakinek biztosan ez is megy, rutin kérdése.

Porszívózásnál nálam 5 perc alatt bealszik, ami azért érdekes, mert a hajszárítót utálja. :O)

Minden házimunkát megcsinálok így, még kertészkedek is. Gyakorolni kell. :)

2013. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Főzésen kivül mindent lehet,bár tény,hogy én nem teszem magamra a 6hós 8,5kilós lányomat.Vagy ha alszik,akkor csinálom vagy bent hagyom a szobába.
2013. ápr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ezeket hátra kötéssel mind lehet csinálni. 7 kg felett ajánlott amúgy is hátra rakni
2013. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

9 kilós, főleg előre kötöm, tudom, hogy elvileg nem lehetne, de egyedül csak úgy tudom, a férjem néha segít, akkor hátra, de neki sem nagyon jó, nekem sem.

Régebben sétáltunk is így, mostanában inkább főzök, vasalok. A főrrázástól, égéstől nem félek. A főzés nálunk főleg vagdalás, turmix, aprítógép, nem zavarja alvás közben sem.

Teregetni nem tudok, mert a mosogépből nem tudom kiszedni a ruhát, mert hajolni kellene.

2013. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is hátra kötöttem a bébit már nagyon korán (2 hósan). Ha a kendő elöl a mellkasod előtt keresztezve van, akkor nagyobb mozgástere van a válladnak, így semmiképpen nem szoríthatod meg a kendőt, ha elöl össze kell tenni a kezed (felmosás, porszívózás) Főzni én is csak úgy főzök, hogy ha háton van a baba, elöl hordozással nem próbálkoznék, mert kicsaphat az olaj, stb.

Másképpen nem is tudtam volna csinálni a házimunkát, mert pici a lakás. Ha alszik a gyerek, akkor nem ébresztem fel a zajolással, ha meg ébren van, akkor nincs még el annyira, hogy végezni tudjak nyugodtan, és még kicsi ahhoz, hogy bevonjam a dolgokba. Így tök gyorsan végzek mindennel. Mondjuk minden nap csak egyféle dolgot csinálok, mondjuk egyik nap takarítok egy kicsit, másik nap főzök egy nagyobb adagot, harmadik nap mosok, teregetek. Így mindenre van idő, és mégsem kell egész nap házimunkázni, és tudok játszani a gyerekkel.

2013. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!