Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány ml anyatejre lehet...

Hány ml anyatejre lehet szüksége egy 4hós babának egy szopizás alkalmával?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

5 kg-os testsúly felett a babák napi minimum adagja 120 ml x testsúlykilogramm. Tehát ha pl. 6 kg-os egy baba, akkor 120 x 6 = 720 ml.

Ezt kell elosztani a szopik számával. Ha mondjuk 6-szor szopizik egy nap, akkor alkalmanként 120 ml kell megennie. Persze ezt nem ilyen szigorúan kell venni, hiszen lehet, hogy egyik alkalommal csak 90 ml-t eszik, másik alkalommal meg 160-t. A lényeg, hogy a napi minimális mennyiség azért nagyjából legyen meg, ettől persze lehetnek eltérések. Van, amelyik baba kevesebbről is jól fejlődik, van, amelyik többet igényel.

2013. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 150milivel tudom ezt...De minden baba más,lányom 180milit evett akkor már,pedig a kg és étkezés számok alapján csak 140milit kellett volna.Bár most 6hós és megkaptuk megint,hogy duci és sokat eszik.
2013. ápr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, 5 kg-s testsúly alatt 150 ml x testsúlykilogramm. 5 kg felett pedig 120 ml-vel kell számolni.
2013. ápr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt is szépen leírják, hogy mennyi az annyi:

[link]


Tényleg minden baba más, az enyém pl. alig eszi meg a minimunot, mégis fejlődik, a második válaszoló babája pedig látod többet eszik, mint a számok alapján "kellene". Szóval nem kell számolgatni, ha hízik, szépen fejlődik, jó kedélyű, nem sír az éhségtől, van elég pisis, kakis pelus, akkor eleget eszik.

2013. ápr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kizárólagosan anyatejet kap, igény szerint szoptatod, vagyis akkor és annyiszor teszed mellre, ahogy ő akarja, éjjel is, és ahogy az előző írta, "ha hízik, szépen fejlődik, jó kedélyű, nem sír az éhségtől, van elég pisis, kakis pelus, akkor eleget eszik".


Ne hallgass a rémisztgetőkre, né émrd naponta, 4 hónapos korban vaan egy növekedési ugrás, sokan megijednek, és elkezdenek hozzátáplálni, hallgatnak az orvosra, védőnőre. Sajnos ők érdekeltek a tápszer-bizniszben!!! (plusz ha utána betegesebb lesz a baba, az orvos még jobban jár).

Szoptasd addig, amíg tudod!! Glutént, háztartási kekszet, babapiskótát, egyéb vackokat se adjál neki 6-7 hónapos koráig, ráérsz még!!!

Én sajnos beleestem ebbe, mert akkor még nem olvastam eleget utána, nem hízott eleget (de nincs olyan, hogy "elég", meg "átlag"!!!)4 hónaposan elkezdtem neki rizspépet adni, 3 hétig ment a hasa, pont nyaralás volt, és ráfogtam minden egyébre, aztán abbahagytam a rizspépet és 2 nap múlva elmúlt. az orvos azóta sem mondta, hogy attól volt.

2013. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!