Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásgondok, már tanácstalan...

Alvásgondok, már tanácstalan vagyok?!

Figyelt kérdés

1 éves a lányom. Nagyon jó alvó volt egészen addig, amíg elkezdett kúszni, és a helyzet egyre csak romlik és nem tudom mi lehet még. A kúszásnál néha átkéreszkedett az ágyunkba éjszaka 3 körül, lassan persze odaszokott. Nem baj, nem zavart, megszoktuk. Mikor elkezdett mászni már gyakorlatilag csak a mi ágyunkban aludt, addig lehetett csak betenni az ágyába, amíg mi is lefeküdtünk aludni. Nem baj gondoltuk, ezt is megoldottuk, a mi ágyunk mellé tettük az ifjúsági ággyá alakított ágyikót, így biztonságban alhat, de mi is kényelmesen alszunk. De ami most van, azzal nem tudok mit kezdeni, és már sírhatnékom van, ha az estére gondolok :(

Már lassan megtanul járni, sokszor már maga megtesz 4-5 lépést, kapaszkodás nélkül, álldogál maga, stb... Nah azóta elszabadult a pokol, egyébként ez pont egybe esett az óraátállítással, tehát szerintem még az is bezavart plusszban. Szóval azóta az altatás már maga is egy rémálom, nem akar aludni, pedig már órákkal azelőtt is látom, hogy álmos volt. Jön-megy az ágyakon, lemászik, átmegy a másik szobába, vissza az ágyra és ez kb 1 órán át, rosszabb esetben még tovább tart. Olvasok neki versikéket, azt nagyon szereti, de mikor odakerülne a sor, hogy nah, akkor alvás, összebújunk, éktelen haragra gerjed, üvölt! Aztán ha nagy nehezen elalszik, akkor meg 1-2 alvás után felébred, és hozzá sem lehet nyújni, nem lehet átölelni, mert csapkod a kezével, a cumit eldobálja, de mindezt még csukott szemmel, felkapcsolom az éjjeli fényt akkor nagy nehezen "felébred", de ölbe venni akkor sem lehet, hogy megnyugtassam. Gondoltam a foga (8 van már), bekenném az ínyét, de már azt sem hagyja, kapálózik. Adok neki néha fájdalomcsillapítót is, de igazából nem is hiszem, hogy az baj, mert ilyenkor általában elmászkál, lemászik az ágyról még sírva, átmegy a másik szobába, stb...és ha be van zárva a ajtó, ugyanúgy visítva sír, úgyhogy már tanácstalan vagyok mit tehetnék. Mert ilyenkor az egyetlen dolog, amitől megnyugszik és visszaalszik ha kapcsolok neki mesét, akkor beül az ölembe és elalszik 5-10 percen belül.

Ma ezt éjfélkor és hajnal 3-kor is eljátszotta, nagyon nem tudok mit kezdeni vele. Megölelni, megvígasztalni nem lehet, de ha nem foglalkoznék vele aktívan, akkor szerintem fél órát is ülne mellettem ordítva...

Sosem hagytam sírni a lányomat, és nem is akarom, de semmi nem használ, és nagyon el vagyok keseredve, jót szeretnék neki, de nem tudom hogyan!

Segítsetek!!!



2013. ápr. 11. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
hagyd sírni,majd megunja,és elalszik magától.Az én kisfiam 9 hónapos,9 foggal,lépeget a kiságyban.2 éjszaka hagytam sírni,azóta etse 9-től reggel 7-ig nyikkanás nélkül alszik.első éjszak sírt 40 percet,második éjszaka 20 percet,3.éjszaka meg se nyikkant.egy egy éves baba már elég rafkós ahoz,hogy manipuláljon,az ilyen "sose hagyom sírni a gyereket" típusúak,még a gyerek 2 éves korában is bohóckodnak éjszaka.Bemész hozzá ha kezdődik a sírás,megnézed a pelust,megitatod,lefekteted.Elalszik magától majd hidd el,megunja a sírást.
2013. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

kitartás és türelem és nyugi


mikor járni tanult a gyerek nálunk is volt 2 hónap pokol

majd lenyugodott és lassan visszaállt a rend - valszeg az új mozgás forma miatt mert h egyre önállóbb így h mehet ahova tud - gondolom ez félelemmel is eltölti azon kívül h kicsit megint nagyobb lett a világ és ez érdekes


én sem tudtam mit csinálni mert szerintem álmában sírt és mászkált

mondjuk én tv-t nem kapcsoltam neki hanem halkan beszéltem hozzá de megölelni puszit adni nem lehetett neki sem

lassan csitult le és aludt vissza

annyi vált be h amikor jó idő volt akkor jól megmozgattam a levegőn egészen sokáig maradtunk lent, majd fürdés vacsi és ált akkor hamarabb elaludt és nyugisabb volt az éjjel

2013. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon összezavarja az új tudománya. Mikor az én lányom is elkezdett járni, volt 2 hetünk, ami pokoli volt. Nem akart este elaludni, csak menni akart, pedig már összeesett a fáradtságtól. Ha elaludt könnyen, akkor éjszaka volt fent 2-3 órát.

Nekünk nagyon bevált erre is a Viburcol kúp, illetve ha felébredt éjszaka, soha nem vettük ki a kiságyból, nem kapcsoltunk villanyt, és nem is beszéltünk hozzá. Tényleg nagyon rafkósak, mert ha egyszer megengeded neki, hogy éjszaka élje a kis életét, utána mindig bepróbálkozik.

2013. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Úgyhogy nem én pontoztalak le benneteket, és köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat velem.

Én is úgy gondolom, hogy el fog ez múlni, ha megtanul járni, csak tegnap pl nagyon rosszul jött ki, mert a férjemnek 4-kor kellett kelnie kivételesen, úgyhogy szinte nem aludt semmi szegény emiatt a bohóckodás miatt.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy rafkózik a kis mocsok, mert amikor meglátta az apját az ajtóban (mert másik szobában próbált aludni, kevés sikerrel) akkor abbahagyta a sírást, azt hittem vissza is alszik, de amint kiment az apja, újra kezdte...akkor kezdett mászkálni a lakásban...

De ettől függetlenül nagyon nehezemre esne sírni hagyni, mert egyre jobban belelovalja magát...

Egyik másik kérdésnél még korábban valaki homeós bogyót használt (Argentum nitricum 15 ch vagy coffea tosta 15 ch), és segített tán, úgyhogy azt mindenképpen kipróbáljuk, és kitartunk...


Várok még ötleteket egyébként! :)

2013. ápr. 11. 13:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelentem a homeós bogyó nagyon bevált, coffea tosta ch 9 vagy 15 ha érdekel valakit!

Első 2 nap is javulni látszott a helyzet tőle, da akkor még nyugtalanul aludt azért, de olyan bulik nem voltak éjszaka, mint előtte. Akkor segített a 2. válaszoló ötlete, hogy csak halkan beszéltem hozzá, és gyakorlatilag fél percen belül, mikor végre kinyitotta a szemét sírás közben, visszatette a kis fejét, és aludt tovább..

Az utóbbi 2 estét pedig mukkanás nélkül aludta át a kiscicám, úgyhogy jó szívvel ajánlom azoknak, akik hasonló cipőben járnak :)

2013. ápr. 15. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!