Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a babámat ha idegenek kezében nyűglődik?

Figyelt kérdés
2 hónapos babámat ha a vendégek kézről kézre adják, illetve a családtagok nyúzzák (büfiztetik,ringatják,stb.)egy rövid idő után nyűgös lesz,és csak nálam nyugszik meg, cicit kér. Idegen helyen csak fokozódik. Azt mondják, picit hagyjam hogy sírjon, de mivel van egy kis köldöksérve, bűntudatom van, ha más kezébe sírni látom..Nehezen értik meg, hogy ha kézről kézre adják, hol leteszik, hol felveszik, hol ringatják,stb..összezavarodik, és nyűgös lesz. Ehelyett megkérdezik, mit ettem, mert biztos fáj a pocija..karmol az ideg az okoskodástól, jobb lenne,ha ők is beismernék, hogy náluk nem bír meglenni. Persze könnyebb egy hasfájásra fogni.. Rossz nézni, úgy csinálnak vele, mintha már több hónapos lenne. Ha sír, nem adják oda egyből, folytatják a ringatást.

2013. ápr. 11. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra,elvégre a te gyereked nem?te vagy az anyja!Mi az hogy nem adják oda!? elveszed tőlük és kész.Megmondod hogy nem fáj a hasa,nem éhes,csak már unja a pofátokat!ennyi...
2013. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
így is mindig megkapom, hogy kisajátítom..
2013. ápr. 11. 11:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért csinálják ezt a rokonok?Nálunk ugyanez van/volt és a falra mászok attól,hogy "de hát a hasa fáj..." És nem egy helyen olvastam ugyanezt..
2013. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert könnyebb az anyára fogni, hogy rosszat evett,mint beismerni,hogy ők nem képesek megnyugtatni.
2013. ápr. 11. 11:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 3hós koráig nem is vittem rokonokhoz, pont ezért. Mindenki csak gügyögött volna. A kislányom, nem bazári majom, akit fogdosni, meg gagyorászni kell neki. Emberi lény, akinek én vagyok az anyja és annak adom oda, aki megbízható, értelmes felnőtt. Te iss állj a sarkadra, megmondod a rokonoknak, hogy ha meg szeretnék nézni, nézzék az ágyon, vagy a kezedben, de nem adod oda, mert nyűgös lesz. Pici még, a te közelségedre és illatodra van szüksége, nem a másik 100rokonéra.
2013. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
persze hogy nem képesek megnyugtatni.az én kisfiam 9 hónapos,de ha elkezd sírni az anyósom ölében(szinte mindig) akkor elveszem tőle,és kész.Letojom én mit gondol a rokon,a gyerekem a legfontosabb.
2013. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 hónapos babát nem kellene kézrők kézre adogatni. Az ellen én sem vagyok, hogy a nagyszülők felvegyék, de soha nem volt nálunk egyszerre nagy rokonsereg, még jóval később sem. Idegen helyre meg nem mentünk még ilyenkor (legalábbis nagyon ritkán, kivételes alkalmakkor).
2013. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem zártam el a rokonoktól, de ha elkezdett nyűglődni szó nélkül kivettem a kezükből.

Engem nem hat meg a magyarázkodás. Átvettem tőlük és pont.

Mondjuk nálunk senki nem volt ilyenkor olyan bugyuta, hogy ne akarja visszaadni és még be is szóljon.

2013. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagymamám ki akarta venni a kezemből "mondván,hogy add ide, te menjél főzni,úgyis sír,majd én elaltatom" Szerintetek megnyugodott?Teljesen kiakadtam,de nem akartam megsérteni, mert imádom a mamámat is és amúgy is sértődékeny.
2013. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

nem bántani akarlak, de miért is hagyod..?

állíts szabályokat a vendégeknek.

egyszerre max. 2-3 embert hívjatok vendégségbe, akkor is max 1-2 órára. elég heti egy vendégség.

2 hónapos csecsemő nem mutogatni való szenzáció, nem cirkuszi látványosság.

ha látod, hogy nyűgös, akkor határozottan kérjed a babád. menj oda ahhoz, akinél van, és nyugodtan vedd ki a kezéből és vonuljatok el, másik szobába vagy egy csendes helyiségbe.

aki ezen megsértődik, az akár ne is menjen többet hozzátok.

ha meg rákezdik a mit ettél szövegre, akkor mondjad nyugodtan, hogy lelkiismeretes anyuka vagy, olyat nem eszel, amivel bánthatnád a kicsi hasát. és ez nem hasfájós, hanem nyűgös sírás a sok húzástól-nyúzástól.

2013. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!