Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a nagy cukor ellenesség?...

Mi ez a nagy cukor ellenesség? Divat vagy van valami oka is?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
a kisgyerekekre gondolsz? Hogy nem kapnak reggeli-ebéd-vacsora helyett is nyalókát, csokit? Mert egyre több a kisgyerekeknél a cukorbetegség. Már egy nyalóka is csak cukorból, édesítőszerekből, tartósítószerekből, színezékekből áll. A zöldségeket, friss gyümölcsöket meg alig ismerik, mert "csak finomabb" egy tábla nevesincs csoki.. az én gyerekeim is kapnak néha egy egy nyalókát, vagy csokit, ismerik, de nekik egy alma-banán többet ér.
2013. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyrészt divat,most ezt kapták fel,meg a tej ellenességet,másrészt pedig rengeteg a cukorbeteg M.o.-n (is),és ezt szeretnék elkerülni.Sztem létezik arany középút is,én nem fogom tiltani a csokit a gyerekemtől,de azt sem fogom hagyni,hogy gumicukrot ebédeljen.
2013. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm???


Nem arról van szó, ha vasárnap süt a nagyi egy kis sütit. Hanem, hogy manapság az átlag család élelme úgy néz ki, hogy: só, cukor, liszt és kész. Sajnos. És ebben közrejátszik az, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak a zöldséget, gyümölcsöt.


Amúgy tényleg nincs senkinek sem szüksége annyi cukorra, mint amennyit egy "átlag" étkezés során ma elfogyasztunk, hiszen mindenbe tesznek, mert mindegy mi van benne csak íze legyen.


A mértékkel történő cukorfogyasztással semmi baj nincs. Azért nem az ördögtől való.

2013. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a baba témakörben kérdezed nyilván 1 év alatti gyerekre gondolsz. Én azért nem adok neki cukrot, mert nincs rá szüksége. Semmilyen hasznos tápanyag nincs benne, ha valaki egész életében nem enne cukrot (nem szénhidrátot), akkor sem lenne semmi baja, sőt nagyon helyesen tenné. Nyilván annak is örülnék, ha a gyerekemnek nem kellene úgy élnie, mint nekem, napi 4 inzulininjekcióval és minden nap a szénhidrátot számolva, ezért is próbálom egészségesen táplálni. Ha kicsit nagyobb lesz fog kapni mértékkel édességet, de próbálok majd minél jobb minőségűt és csak alkalmanként adni neki.
2013. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy az ember étrendje, az utóbbi ötven évben nagyon "elszénhidrátosodott", azaz tele van liszttel és cukorral. Egyik sem káros, csak azzal hogy minden étkezés nagy részét ez teszi ki, az összes többi szükséges, és fontos dolog nem, vagy csak alig jut a szervezetbe. Ebből viszont sokkal-sokkal többet fogyasztunk, ez elhízáshoz, betegségekhez stb. vezet. A lényeg: FELESLEGES cukrot, lisztet ne fogyasszunk, tehát bátran adhatsz mindent a gyerekednek, de a napi étkezéseknél igenis oda kell figyelni, hogy reggel-délben-este ne adj neki szénhidrátot (lisztet, cukrot) Amúgy nem is olyan könnyű!
2013. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kis túrórudiban nyolc kockacukornyi cukor van! Egy gyümölcsjoghurtban hét! Satöbbi, satöbbi.... Mindent teletömnek vele, sokszor nem is tudjuk, mit adunk a gyereknek! Amúgy lehet fogyasztani, és kell is, de ez már annyira sok, hogy tényleg gáz!
2013. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kötve hiszem, hogy a túrórudiban 8 kockacukor mennyiségű cukor lenne, terhességi cukrom volt és ehettem túrórudit, 10 alatt volt a szénhidrát tartalma, nem is vitte fel a cukrom.
2013. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5ösnek is: szénhidrátot ehet minden étkezésnél, de nem mindegy, milyet. Lisztet is ehet, de finomított (fehér) búzalisztet minél kevesebbet. A gabonákra szükség van, de lehetőleg gluténmentest kapjon, a glutén bevezetése után is, és minél több teljes kiörlésűt.

A gabona szénhidrátja lassabban szívódik fel, mint a gyümölcsből, ezért kevésbé megterhelő a szervezetre és kevésbé ugráltatja a vércukorszintet.

2013. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!