Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik? Már teljesen...

Miért nem alszik? Már teljesen ki vagyok készülve.

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves múlt, és születése óta egyetlen éjszakát sem aludt végig. A leghosszabb idő, amit egy huzamban alvással képes tölteni, 4 óra, de ez nagyon ritka, rendszerint 2 óránként ébred, és csak cicin alszik vissza. Elvileg a saját ágyában alszik, de ha már nagyon fáradt vagyok, akkor magunk közé veszem, ilyenkor egész éjszaka lóg ki a cici a szájából, ami szerintem ennyi idősen már nagyon durva. Ráadásul nem is igazán szeret velünk aludni, nyűglődik, rugdos, úgyhogy így sem tud pihenni senki.

Tegnap reggel, amikor a kialvatlanságtól kiejtettem a kezemből a nagyobbik kakaóját, és kenyérvágó késsel az ujjamba vágtam, elhatároztam, hogy ennek véget vetünk. Annak idején a naggyal teljesen jól bejött, hogy ha felébredt, visszaringattam, hát a kicsivel nem. Másfél óra ringatás után feladtam. Már attól sem zárkóznék el, hogy egyedül sírni hagyjam az ágyában, de akkor felébresztené a nagyot.

Anyukák tudtok tanácsot adni? Vagy legalább egy kis biztatást? Nem szeretnék önző lenni, de egyrészt neki sem jó, hogy nem alszik semmit, másrészt meg én is ember vagyok, nem tudom, mennyi ideig tudok még úgy élni, hogy 2 óránként fél órát fent vagyok.

Köszönöm!



2013. ápr. 12. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Ezt a kozenk veszem modszert felejtsd el. Egyreszt nektek egyaltalan nem jo, meg annyit sem pihentek, amennyit lehetne.

Masreszt odafogod szoktatni. Apropo szoktatas: el is erted ezzel a cicin elalvast...


Nezd, en azt tanacsolom neked, hogy napkozben max. 1-2orat hagyd aluni. Prsze nyugos lesz estere, de ha faradt valaki, akkor kidol es alszik huzamosabb ideig.

Nemttudom, hogy van-e napi rendetek es hogy mukodik-e, de az esti rituale nagyon fotos. Egeszen pici kortol nekik ezek biztos pontoknak szamitanak!

Emellett ot a cumi, hasznaljatok. Ha napkozben nem is, estere szokja meg, hogy cici helyett az van.

A tej taplalo? Mar szinte mindent ehet, jol is lakik?

Probalj alvas elott 1 oraval suru etelt adni neki. Pl. fozeleket

Ha a tej nem taplalo (konnyen leet 1 evesen!!!), akkor tejitalra vezesd at. A bolt tejet nem ajanlom, mert az meg tehenet sem latott.


Ettol fuggetlenul lehet meg szepa is, bar o egy ejszakat se aludt meg at.. Igy nem arra gondolnek elsodlegesen.

2013. ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Napközben kétszer fél órát alszik, úgyhogy az nem lehet baj, hacsak az nem, hogy az nagyon kevés.

Napirendünk természetesen van, esti szertartás is.

A cicin elalvás egy nagyon alattomosan kialakuló dolog, az elsővel ugyanezt a cirkuszt játszottuk el, akkor megfogadtam, hogy a másodikkal ezt semmiképp, aztán féléves korában azon kaptam magam, hogy mégis így jártunk.

2013. ápr. 12. 07:47
 3/7 krisztivan ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzet tudom,de a cicin alvást meg kell szüntetni aztán a közénk veszem az ágyban dolgot is.Egyáltalán nem biztos,hogy jó ha napközben ilyen keveset alszik.A fiam is pont ilyen"jó"alvó.Az a tapasztalatom ha napközben kialussza a 2.5-3 óráját akkor az éjszakánk is csendesebb.De ennél többet sajnos nem tudok tanácsolni.A gyerekem már 2.5 éves és még mindig ébred éjszakánként van "csak" 2X van hogy 12X:-(( Kitartás és ha valamit elhatározol akkor tarts ki mellette mert egy pici megingás és a babád azonnal veszi a kifinomult radarjával.Ja, egy ötlet.Én a fiamat úgy szoktattam hogy magamra fektettem a fotelban ülve és úgy elpilledt-elaludt.Utána beraktam az ágyába,ha ébredt akkor pici simi,duruzsolás de már nem vettem ki az ágyából.A többit neked kell kitapasztalnod:-)) Sok erőt és kitartás!!
2013. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lesz két-három kőkemény éjszakátok, de ezt az állapotot sajnos már tényleg csak drasztikusan lehet megszüntetni.

A cicin alvásról le kell szoktatni. Egy éves elmúlt, nincs szüksége éjszakai "nasira". A cicidet használja cuminak, és ahelyett, hogy éjszaka a cumit visszatenné magának, keresi az élőt.

Nem írtad, mennyi tejed van még, nappal is szopizik-e sokat.

Lehet, hogy nektek a suttogó módszer válik be, a fiamnál bejött. Esti rituálé, megette-megitta-cicizett este és be az ágyba. Az ágyban, magától kell elaludnia, nem pedig a ciciden, aztán álmában rakosgatni ide-oda. Ha felébred éjjel, nem veszed ki, megkínálod vízzel, teával, csak cicit ne kapjon. Annyira veheted ki, hogy megnyugodjon és mehet vissza az ágyba.

Tudom, kegyetlennek tűnik ez a módszer, de van gyerek, akinél tényleg ez a hatásos. Nem kell hagyni üvölteni, meg rázárni az ajtót, csak ki kell tartani, hogy nincs cici, meg anya, mint élő kedvenc plüssjáték. Másfél órát ringatni egy ekkora gyereket... huh... a hátad nincs kész?

Ez nem önzőség, mert így eljutsz arra a pontra, hogy figyelmetlenségből fogsz kárt okozni magadban, vagy a gyerekekben. Alvásmegvonással kínozni lehet...

2013. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítéseket! Azt hiszem, ma éjjel is meg fogom próbálni, remélem, több sikerrel.

Valamennyi tejem van még, de szerintem nem túl sok. Nem is cicizik már napközben, csak reggel és este (meg ugye éjjel). Eszik rendesen vacsorát, kizárt, hogy éhség miatt kelne. Elég picike, 8,6 kiló, 72 centi, ezért az orvos azt javasolta, igyon tejitalt, de nem kellett neki. Ez mondjuk egy egyéb jellegű probléma, nem hiszem, hogy az esti cirkusszal lenne összefüggésben.

Sajnos a napközbeni alvások is el lettek szúrva. Amikor kisebb volt, nagyon praktikusnak tűnt, hogy a babakocsiban altattam, amikor a naggyal mentünk a játszóra, csak aztán így maradt. :( Tudom, hogy sokat segítene, ha valahogy be tudnám állítani a napi egy hosszabb alvást, de egyelőre ott tartunk, hogy pontban délelőtt 11-kor és délután 4-kor dől ki. De majd valamit variálok a napirenden, tényleg lehet, hogy ez sokat változtatna a dolgokon.

2013. ápr. 12. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtak az előző válaszolók. Pont itt van az ideje a határok felállításának! Ez nem fog fájdalommentesen történni, mert ekkora gyereknek már vannak rögzült szokásai. Az a tudat segít, hogy te vagy az ő anyja, neked kell őt irányítanod és nevelned, nem fordítva. Még a kiskutyáknál is így van, hogy az anya húzza a határokat, ő választja le a kicsiket a szopiról egy idő után (ha már nagyon harapnak) Ez náluk sem megy nyüszögés nélkül, de az anyakutya bizony határozott! És egyetlen kiskutya sem lesz lelki sérült.

Meg kell őt tanítanod saját magától elaludni. A délutáni alvással kezdve, aminek mindig fix legyen az ideje! Monjuk ebéd után szépen beteszed az ágyba. Simi puszi. Sír, visszamész, simi, puszi cumi. Ez egy darabig így fog menni. Nem lesz könnyű történet, de rájön, hogy baromi unalmas a kiságyban nézelődni és el fog fáradni. Előtte mindenképpen legyetek sokat levegőn, játsszon rengeteget ott.

Éjszaka pedig nincsen cici, hanem ahogyan írták víz (és nem cukros tea), simogatás és cumi van. Majd szépen a vizet is el lehet hagyni.

Alvós, anya illatú plüssök is szoktak segíteni.

Nem irigyellek, nehéz köröd lesz és kitartásra van szükséged. Kimerülten és holtra fáradtan, azonban nem tudod a dolgodat végezni, amibe a nevelés is tartozik. Ha alszotok, akkor kap egy türelmes, kisimult anyát. Legyen ez előtted.

Ha végképp nem megy semmi, akkor keresd fel a Madarász kórház alváslaborát, ott segíteni fogank.

2013. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Úgy értem,a legfőbb problémád a kialvatlanságod!

Nagyon sok mindent számba kellene venned,hogy feltárd az igazi okot,miért is nem alszik a kislányod.Próbáld meg a párodat is bevonni az éjszakai virrasztásba,ez is sokat segíthet.Megoldás lehet még a hintában altatás,az én lányom csak abban volt hajlandó aludni,ugyanis refluxos volt.

2013. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!