Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is ilyen rosszevő?

A ti babátok is ilyen rosszevő?

Figyelt kérdés

Kislányom 4,5 hónapos. Nem eszik valami sokat, úgy 650-700 ml között naponta. Tápszeres. 5-ször eszik, alkalmanként 130-140 ml-t.

A védőnő és a gyerekorvos is nyaggat, hogy adjak neki többet, mert ez kevés. De hiába csinálok több tápszert, ha nem kell neki, nem tudom beletömni.

Hízni hízik, bár nem 800 grammokat havonta, csak 350-500 között. Az első 2 hónapban 800-800 grammot hízott, azóta lelassult. Nem nagy baba most 5700 gramm és 63 cm.

3050 grammal és 50 cm-el született.

Szerintetek sem jó a súlya?


2013. ápr. 12. 17:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az éjszakát átalussza, este 9-től reggel 5-6 óráig alszik. Mosolygós, nyugodt baba.
2013. ápr. 12. 17:27
 2/9 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy a dokink tejfehérje allergiára gyanakszik, szerinte attól ilyen étvágytalan, és azért ilyen lassú a súlygyarapodása. 3 hónapos koráig anyatejes volt, azóta tápszeres.

Nem tudom, mit gondoljak... igaza lehet az orvosnak? Mondjuk nincs semmi tünet a lassú súlygyarapodáson kívül. Vagy talán egy mégis: a kakija elég savanyú szagú, bár nem hasmenéses széklet. Naponta 1-2 alkalommal kakil. Ha tejfehérjére érzékeny lenne, akkor azért más tünetek is lennének, nem?

2013. ápr. 12. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ok különösebb aggodalomra, ahogy írtad a baba kiegyensúlyozott, egészséges, nem stagnál a súlya vagy fogy hanem gyarapszik, csak nem olyan mértékben mint általában. Nincs két egyforma gyerek, szerintem nincs aranyszabály, majd később behozza ezt a kis lemaradást. Az én lányom is borzasztó rossz evő volt, ami nála el is tartott 10 éves koráig. Úgy kellett belerimánkodni egy-egy falatot, de teljesen egészséges gyerek, csak Ő ilyen volt. Minket is állandóan nyaggattak, a gyerekorvos, védőnő, anyám, anyósom, mindenki siránkozott hogy nem eszik a gyerek...
2013. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van a babád, teljesen jó a fejlődése, nem kell mindenkinek annyit enni, mint amit a szakírás mond.
2013. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és a tejallergia, ennek több tünete lenne, nem csak ennyi (szerintem). Véres kaki, folyamatos híg kaki, kiütések, stb
2013. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A súlya jó, féléves korára meg fogja duplázni ha így halad, de ha nem, az sem baj, mert nem sok hiányzik.

Ha nyugodt, jó kedvű, mosolygós, akkor nincs baj.

De a tejfehérje okozhat mindenféle tünetet, vizsgálják ki időben. 4,5 hónaposan már meg lehet oldani teljesen tápszer nélkül, adhatsz neki pld rizs alapú pépet, akár tápszer sűrűségűre hígítva innivalónak is.

2013. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az hónaposan én babám 9 hónaposan 6700gramm...vidám, mozgékony baba.Nem nagy evő, nem tudok evvel mit kezdeni...!!!Ő ilyen és kész!!!
2013. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én lányom 2420al és 47 cmel született. Most 5 hós és 5700 gramm. Hülyeségnek és butaságnak találom, hogy tömni kéne. NEM KELL! Tudja ő azt, hogy mennyire van szüksége. Mi egy nap 6szor eszünk kb. 120 ml-t. Én is a doki is és a védőnő is megvan vele elégedve. Ez nem kevés mennyiség. Úgyhogy nyugi. :)
2013. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugtattatok. Szerintem sem sovány, a combja kis hurkás, és igazán formás baba. Az orvosok és a védőnők hajlamosak rémisztgetni a szülőket. Egyébként meg nagyon szépen fejlődik, gagyog, kacag, nyúl a tárgyakért, nézegeti a kezét, megfogja a lábát, hátról hasra fordul már 2 hete, ami nagyon tetszik neki, mert folyamatosan azt gyakorolja. :)

Szóval én úgy érzem, hogy minden rendben van vele. Még egyszer köszönöm a megnyugtató válaszokat, és mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

2013. ápr. 13. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!