Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy 1 eves kisfiam...

Mit tegyek hogy 1 eves kisfiam normalisan egyen, es vegre ne csak a tapszert?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nem akar enni, vagy en nem tudom. Mar tanacstalan vagyok.

Egy napunk ilyen.

Reggel 6kor ebred, ilyenkor nem hajlando enni, es nem alszik vissza. Olyan kb. 8korul lesz ehes, ilyenkor adok neki vajas kenyeret, felvagottat, vagy sajtot, ilyesmiket, de o csak bele bele rag es ennyi. Utana hatalmas hiszti mert almos, es csak tapszerrel hajlando elaludni.

Kovetkezo ebredes olyan 10 korul van, de van hogy fel 12kor ebred. Ha kesobb ebred akkor szepen ebedel, ha nem akkor se az ebed, se a tizorai, semmi csak a tapszer. Ha ebedelt szinten alszik olyan 1-3ig, utana uzsonna joghurt, vagy valami mas, es kezdodik elorol a delelotti kalvaria. Eljon az az 5-6 ora amikor mar nem lehet birni vele, nem akar aludni, enni inni sem. 8kor furdik es utana megeszi a 180ml tapszeret es alszik olyan kb fel2-ig, majd 4-kor is fent van es utana 6-kor.

Aki tudna valami jo tanacsot adni, mit adjak neki vacsira hogy jobban aludjon??? Mit tegyek hogy ne igya allandoan a tapszert??? Egyszeruen mar mindent kiprobaltam, de semmi.


2013. ápr. 13. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én 1éves lányom is ilyen. Ha annyira álmos a kedvenc kajáját se eszi meg csakis tápszert eszik és utána szépen elalszik. Tejet nem akarod még bevezetni? Vagy valami junior tejital? amúgy vigasztalásképp se a kenyeret se a zsömlét se a kiflit nem eszi az én lányom sem. abonett kenyeret eszik de abból se annyit hogy 3óráig kihúzza vele. plusz még a joghurtokat sem a hője miatt. 1éves és most kezdi megenni a gyümölcsöket szoba hőmérsékletűen, eddig meg kellett kicsit melegítenem. hát vannak érdekes gyerekek :)
2013. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém se nagyon akart még egy évesen enni, bár ő szopizott sokat, nem tápszert evett.

Most másfél éves, de még mindig csak napi 2-3-szor eszik rendes kaját (nagy nehezen), és még mindig szopizik.

A kenyeret az enyém sem eszi, a kifliből rágcsál néha pici falatkákat, de az evésnek nem nagyon nevezhető.

Dokinak nem mondtad még? Nem lehet, hogy vashiányos? Én úgy veszem ki a leírásodból, hogy elég sokat alszik, az is az egyik jele lehet.

2013. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,ha tényleg nem vashiány, és nem a foga jön, nem beteg, tehát minden ok, akkor semmi nem indokolja, hogy non stop ne egyen...Egy gond lehet nem éhes, mert jóllakik a tápszerrel!!! Próbáld meg, hogy kihagyod a tápszert ebédre,mindig szilárddal kezdj, főzelék stb..eszik amennyit eszik, utána nincs tápszer!!! Kap uzsit, valami kis könnyűt, hogy ne laktassa el, és 6kor próbálj meg főzeléket valami kedvencet...Így rájön, ha nem eszik nincs tápszer, ezért kénytelen lesz enni ha éhes...Ha nem válik be ne legyen tízórai meg uzsi pár napig, kapjon csak inni, de ne evés előtt, mert az is telíti...Amúgy mindig kaja után itasd...Ez drasztikusnak tűnik, de mindent pótolni fog amivel kevesebbet evett a következő napokban...Ne félj nem hal éhen, neki segítesz, ha a korának megfelelő táplálékra szoktatod!!
2013. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Ebedre normalis szilardat eszik teat iszik utana, es kb 2 orat alszik. Csak a reggeli es a vacsi ilyen maceras. A tizorait szinte nem is szamolom mert azt sokszor kihagyja. Uzsonnazni is van mikor megeszik ket joghurtot, gyumolcsot, de van hogy szinte semmit. Szoval ha ugy veszem nem olyan veszes, de szeretnem a tapszert kivaltani ugy hogy csak reggel es este kapja. A tobbi etkezesek pedig szilardak legyenek.

A tejre mar gondoltam, mar probaltam neki vizezve. Az bevalt, jobbat aludt tole. De nem akarom elsietni, nem akarom hogy allergias vagy barmi mas baja legyen.

2013. ápr. 13. 15:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolso, koszonom a tippet, megfogadom. Kiprobaljuk es meglatjuk mennyire valik be.
2013. ápr. 13. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!