Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözhetném az...

Hogyan ösztönözhetném az átfordulásra 5 és fél hónapos babámat? (Eddig nem mutatott rá semmi hajlandóságot. )

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szeret hason lenni?
2013. ápr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom sokat kell hasra tenni és tedd földre, nagy térre (ne járóka pihenőszék). Tegyél sok játékot kicsit messzebb, érdekelni fogja és el fog indulni feléjük. Én is ezt próbálom, eddig járókában volt, de gondoltam jobb lenne így.
2013. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le a földre egy plédre. Mint ahogy az előttem szóló írta is, tegyél le játékokat is! Nálunk mondjuk egy nagyobb plüss segített, amit a hasára tettünk, ezzel "birkózott", és közben el-el billent oldalra + plusz mi is lefeküdtünk mellé. Picit távolabb, úgy, hogy ha oldalra fordul akkor éppen, hogy elérje a játékot vagy minket. Ha egyszer önállóan megcsinálja utána már menni fog neki. Múlt hétvégén fordult a picurunk hasra, aztán kihagyott pár napot. De tegnap újra kezdte:) Most már hátról hasra fordul, és elkezdett próbálkozni a visszafordulással is (hasról hátra) 2-3 szor már ez is sikerült. Most már ott tartunk ha letesszük hátra akkor szinte rögtön fordul hasra. 4,5 hónapos a picurunk.
2013. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő ajánlotta hogy fektessük egy plédre, kezdjük el óvatosan átfordítani, magától be fogja fejezni a mozdulatsort. Ezt ismételgessük néha. Nálunk már másnap átfordult magától. Szerintem próbáld ki.
2013. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
kislányom 4,5 honapos lustaság:)miota lekoltoztettem a foldre, sokkal mozgékonyabb, már szépen kifordul oldalra, csak icipici hiányzik az átforduláshoz... sokkal jobb így, mint valami puhán, pl. ágyon, ahol besupped és nem tud gyakorolni...
2013. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Próbálom minél többet hasaltatni. Lerakom a földre vagy nagy ágyra. Korberakom játékokkal, mellefekszek, de semmi. Hátán fekve még az oldalára sem fordul, hason meg sem inog. :(

Örülnek, ha a saját gyermek atfordulasi idejéről mindenki megkimelnetek!!! Ilyen kérdés nem volt.

2013. ápr. 14. 23:43
 7/17 A kérdező kommentje:
* mindenki megkímélne
2013. ápr. 15. 00:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem akart rosszat azzal, hogy leírták náluk hogy történt és mikor a dolog.. Mindenesetre a sógornőm kislánya se nagyon mozog és Dévényi tornára járatják. Lehet, hogy érdemes lenne neked is utánanézni lehet hogy hipotón a baba. Sógornőm mindhárom gyereke az. Tornával szépen rendbejön és nem lesz később gondja. Minél előbb kezded annál sikeresebb a torna. Sok sikert.
2013. ápr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az átfordulás a nagykönyvben 6 hónapos korig kell, hogy megtörténjen, ettől persze szinte minden gyerek eltér. Az én kislányom sem akart megfordulni az istenért sem és aztán napra pontosan fél évesen az orvosnál, amíg vártunk az oltásra, átfordult. Szerintem a Te babád is egyik napról a másikra átfordul majd, aztán nem lesz megállás. Amúgy (tudom, nem ez volt a kérdés), de az én lányom 1 éves korában kezdett el mászni, és másfél éves kora előtt 10 nappal indult el, ami elég későnek mondható a nagy átlaghoz képest, de még így is benne volt a "normális" kategóriában. Csak azért írtam, hogy szerintem még nem kell aggódnod, ha 5,5 hónaposan nem fordul át. Persze azért figyelgesd, de biztos csak lustikább a "csodababáknál", akik már 6 hónaposan felállnak. :-)
2013. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nyilván senki nem akar rosszat azzal, hogy a saját gyerekével dicsekszik. Csak egy anyának, aki egyébként is aggódik, nagyon rosszul esik, mikor más azzal jön, hogy az ő csemetéje már 2 hónaposan mászott...
2013. ápr. 15. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!