Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lekúszott a babám az ágyról....

Lekúszott a babám az ágyról. Meddig figyeljem a jeleket?

Figyelt kérdés

Tiszta ideg vagyok. Ágy közepén hagytam, kimentem a szobából és lekúszott, leesett. Ráadásul a kiságy mellé esett, talán abba is beütötte magát.

Azonnal sírt, felkaptam, azonnal abbahagyta, majd nevetett, ugyanúgy játszott, mint azelőtt. Igazából nem láttam eddig rajta semmi jelét a bajnak, se kivülről, se a viselkedésében.

18óra körül történt.

4 hónapos.

El kellett volna vinni orvoshoz?


2013. ápr. 14. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajna előfordul. Szerintem ha jól eszik, iszik, nem zavart, nem hány, akkor nem lesz gond.

Eljött a földre költözés ideje :)

2013. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana elvinni szerintem, mert beverte a fejét, akkor látnia kellene orvosnak. A fejbe beütés jelei, enyhe agyrázkódás például, nem mindjárt mutatkoznak.
2013. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok újra! Nekem is volt már esés miatt agyrázkódásom, és akkor azt mondták anno a szüleimnek, hogy ha esésnél valaki beüti a fejét akkor orvoshoz kell menni.

De gondolom az esés magasságától is függ, meg, hogy járó lapra szőnyegre, vagyis, hogy mire esett rá.

2013. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Meddig jelentkezhetnek a jelek? 3 órája történt. Nem is tudtam, hogy tud kúszni.....
2013. ápr. 14. 20:59
 5/12 A kérdező kommentje:
40cm magas az ágyunk, szőnyegre esett, de a kiságy és az ágy között volt, talán a kiságyba is beütötte magát, bár semmi piros foltot, dudort nem láttam rajta. És azonnal nevetett.
2013. ápr. 14. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok. ha nagyon beütötte volna, akkor rögtön, vagyis nagyon rövid időn belül. Ha eddig nem jelentkezett semmi tünet és nyugodtan alszik, akkor vagy nem ütötte be a fejét vagy csak picikét. Azért szerintem holnap reggel ugorjatok el a gyerek dokihoz.

Meg még azért is, menjetek el, mert ovis koromba leestem egy 20 cm magas ágyról és eltörött kulcscsontom, amit csak az eset után pár nappal vettek észre, mert csak akkor kezdett fájni.

Az agyrázkódásnál (14 éves voltam) nekem anno 1 órán belül volt jele, zavart voltam állítólag, meg össze-vissza beszéltem. Másnapra csak a fejfájás maradt, és pár óra kiesett az életemből, mivel arra a délutánra másnap nem emlékezetem. Na igen, egész jó kislány voltam :D

2013. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2x2 m-es az ágyunk, azaz 1méternyit tett meg. Nem hiszem el:(
2013. ápr. 14. 21:09
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Hihetetlen, de már sok mindenre képesek ezek a picurok, nálunk reggelre, hol a kiságy végében, hol az elején keresztbe találom. A pelenkázón már nem merem hagyni, mert ott akarná gyakorolni a fordulást. Vagy a földre teszem plédre, vagy járóka, vagy kiságy míg magára hagyom picit. Ja és a pihenőszékben sem merem hagyni egyedül, mert ott is fordulni akarna... :D
2013. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Disi ***** válasza:
100%
A pupilláját figyekd hogy egyformán reagál-e a fényre. A férjem is legurult anno az ágyról, anyösom-apósom doki, felhívták azért az űgyeletet (egyik sem gyerekdoki), ezt ajánlották nekik is. Velük este történt és èjjel óránként nézték. Nem akarlak megijeszteni, én sm mentem minden koppanásnál dokihoz, pedig volt már egy pár, 21 hós a kislányom. Egy telefont mindenképp megér.
2013. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hónaposan volt ugyan ez,azonnal hívtam a dokit,aki mondta,hogy a biztonság kedvéért vigyük be a kórházba.Minket ott tartottak egy éjszakára(azt hozzá teszem,hogy soha nem aláztak meg még ennyire,úgy néztek rám,mint a véres rongyra,hogy leesett a gyerek az ágyról.)pedig én is 1 pillanatra fordultam el és Ő akkor még kúszni sem tudott... a lényeg,hogy Hála Isten nem történt baj,de egy csomó mindent elmondtak,hogy a következő napokban mire figyeljek.
2013. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!