Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foghúzás? Hiába mostuk, kezd...

Foghúzás? Hiába mostuk, kezd kirohadni a 3éves kisfiam első foga, félek ki is esik neki hamarosan, hogy könnyithetném ezt meg neki?

Figyelt kérdés
sem a dologélt,sem dentinoxot nem engedi a foginyére kenni,és sajna a nurofent is úgy tömöm bele már! :(
2013. ápr. 14. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném fogorvoshoz, és kikérném az ő véleményét.
2013. ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Miert tomod gyogyszerrel? Hosszu tavon sulyos gondokhoz vezethet.

Ha rossz a foga irany a fogorvos. En is most voltam a 20 honapos lanyommal mert barna foltok jelentek meg a fogan. Egyikonk sem halt bele.

2013. ápr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én csak kíváncsiskodom.. Mitől romlik el 3 évesnek a foga?? Nekem is vannak gyerekeim, de egyiknek sem volt lyukas foga, mindegyik tejfog szép egészséges volt.

Mi lehet a gond ha egy kicsinek ilyen rosszak a fogai??

Arra emlékszem hogy a szomszédom kisfiának is 3-4 évesen szinte az összes tejfoga szuvas volt, de azon nem csodálkoztam. Csecsemőként a cumit állandóan kristálycukorba vagy szörpbe mártogatták hogy a gyerek azt szopogassa. Később a kicsi ha kellett neki ha nem állandóan édességekkel tömték, és sosem tanították meg fogat mosni..


Csak remélni tudom hogy nálatok nem ez a gond..

Bár elég nagy felelőtlenségnek tartom, hogy 3 éves gyereket gyógyszerrel tömöd.. El kéne vinni fogorvoshoz.

Feltételezem, hogy azzal tisztábban vagy hogy a tejfog alatt az ínyben már ott van a gyökérfog, és ha a tejfog szuvasodik, az árthat a gyökérfogaknak is. Sokszor amikor a tejfog kihullik már szuvasan bújik ki a gyökérfog is..

2013. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 lencsefőzelék ***** válasza:

Édes ....m, hát mivel eteted azt a szerencsétlen gyereket, hogy 3 éves korára így elromlott a foga? Hát te sem olvastad William Dufty Cukor blues c. könyvét?

[link]

[link]

2013. ápr. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég, minek tömsz bele ilyeneket??? Attól hogy tejfog, ha teljesen tönkrement ugyanúgy fogorvos kell neki, nem várni, míg kirohad! Normális vagy? Szegény kisfiú! Akkor esik ki, ha eljött az ideje és jönnek a csontfogak, nem bármikor mikor eléggé kirohasztjátok...
2013. ápr. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

A fogorvos remélhetőleg nem fogja kihúzni. A normálisan ha tudja, hogy azzal a maradandó fog sort károsítja. Remélhetőleg kitisztitja csak.

OFF Nem kell ahhoz cukorral meg édességgel tömni valakit, hogy tönkre menjenek a fogai, simán elég, ha cumi zik, vagy egyszerűen rossz fogakat örökölt.

2013. ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen , sajnos öröklödik a rossz fogak, anyunak is 30 évesen sináltak műfogsort , mert kihuzták már mindet akkorra , nekem is megmondta a fogorvos 10 évesen , hogy 30 éves koromra nem lesz egy épp fogam sem , igaza is lett , akármennyit is mostam és sajnos a fiam is most 7 éves és szinte az összes tejfoga megromlott, pedig nem cumizott és nem evett annyi édességet sem és mosva is volt.
2013. ápr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ha ki kell,akkor kihúzza,ahogyan megkonnyitheted,normális fogorvost valasztasz...egy példa:ismerős mesélte,h körzeti fogdokihoz vitte a 2eves gyereket,az orvos kikuldte öt a rendelobol,és finoman szólva sem volt kedves és gyerekbarat..Én a saját fogorvosomhoz vittem,ami ugyan fizetős,de már a rendeloban "szeliditettek" a lányomat,doki nagyon kedves volt,eszébe sem jutott engem kiküldeni,együtt fekudtunk a székbe,és türelmes volt a gyerekkel,úgy,h közben kint várt a többi beteg,ja és mindezt ingyen.
2013. ápr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Off! Nem feltétlen kell ahhoz cukrokkal, édességekkel tömni a gyereket hogy rosszak legyenek a fogai! Az én unokaöcsémnek 3-4 éves korára szinte tiszta feketék voltak a fogai, hiába mosták, a fogorvos már külföldről hozatott neki valami gyógyszert, meg fogkrémet a fogaira, de minden hiába volt. Ja és nem kapott édességeket, meg hasonló dolgokat!!! Sajnos örökletes volt nála ez a dolog!
2013. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez az örökletes dolog... érdekes téma.. A férjemnek nagyon rosszak a fogai. 45 éves korára minden fogát kihúzták ma protézise van. Én sem vagyok szerencsés ilyen téren. Nekem is részben rosszak a fogaim. 42 évesen hiányzik 5 fogam.. Egyik nagyszülő sem büszkélkedhetett egészséges fogakkal. Mégis a fiam aki 23 éves a lányaim akik 18 évesek mind hármójuknak egészséges fogaik vannak. Még lyukas foguk sincs. Pedig cumiztak. Viszont nem ettek édességeket, édes dolgokat, és nem ittak édesítős szénsavas üdítőket.. Lehet hogy az örökletesség szerepet játszik, de hiszem hogy ha az ember kellőképpen figyel arra hogy mit eszünk, mit iszunk, és rendszeresen vizsgálatokra jár, minden megelőzhető..A rossz fogak kialakulása is..
2013. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!