Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipő kérdés! Mindenhol azt...

Cipő kérdés! Mindenhol azt olvasom, hogy olyan cipő kell, ami tartja a bokáját a babának?

Figyelt kérdés
Akkor otthonra, bentre miért jó a mamusz, liliputi cipőcske, ami szerintem nem tartja a bokáját, vagy csak én nem láttam ilyen cipőcskét?
2013. ápr. 14. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima, vízszintes felületen olyan kell, ami tartja a bokáját, mindegy, hogy utcán vagy otthon van a gyerek.
2013. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg eleve cipő, szandál kell rá, nem mamusz, papucs vagy zokni.
2013. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nbentre max zokni kell, de a legjobb, ha mezítláb lehet.
2013. ápr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Bentre is kell cipő, vagy inkább szandál, mert a járólap, parketta egyenes, nem tesz jó a mezítlábas gyereknek. Kint a fűben lehet mezítláb, az nagyon jó.
2013. ápr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ortopéd szakorvosnál voltunk, és ő azt mondta legegészségesebb ha mezítlább, zokniban van ottbent a gyerek!!!!
2013. ápr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ortopéd szakorvosnál voltunk, és ő azt mondta legegészségesebb ha mezítlább, zokniban van ottbent a gyerek!!!!"


Ortopéd szakorvosnál voltunk, és ő azt mondta... hogy bentre is kell cipő, mert a parketta, járólap kemény a gyerkőc csontjainak, kell ami csillapítsa ezt a keménységet.


= ennyire értenek egyet az ortopéd szakorvosok is :/


Én körüljártam a témát, amennyire lehet, és én arra jutottam, hogy otthon akkor jó mezítláb, ha padlószőnyeg, szőnyeg van, a mezítlábazás is kintre, nem a betonra, hanem kavics, homok, föld, fű-re vonatkozik.

Ha puhatalpú cipő (pl. liliputi) akkor annak nem kell tartani a bokát, mert annak pont az a lényege, hogy olyan, mintha mezítláb lenne, mozog a láb és ingerek is érik.

Ha kemény a talpa, mint pl. a gyógycipőknek, supinált cipőknek, akkor ott kell, hogy tartsa a sarkát, bokáját, tehát magasabb legyen a hátsó boka rész.


Mamuszt, papucsot nem kéne adni a gyerkőcre 6 éves korig, de nyilván nem megoldható, az olyan beleugrósnak kényelmes a papucs, hogy csak kiszalad a konyhába, strandon stb. de ne egész nap az legyen a lábán.


Nem vagyok szakmailag hozzáértő, de én ezt szűrtem le a különféle infókból.

2013. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én lakásba nem adok rá cipőt, mert jobb a lábának mezítláb.
2013. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 15. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!