Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt alvás a babával? Jó...

Együtt alvás a babával? Jó vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Kinek jó, kinek nem.

Most majd biztos olvasol ilyen vagy olyan válaszokat, de úgyis te látod, hogy a gyereked milyen, neki mi az igénye, neked mi az igényed.

Én önmagában nem tudnék azért együtt aludni a gyerekkel, mert valaki azt mondta, hogy ez az egészséges, és önmagában azért nem tudnám külön szobába tenni, mert valaki szerint így a tökéletes.

Kialakult a dolog magától! Most úgy alszunk, ahogy a nekünk a lehető legjobb. Sem szakkönyvek, sem más szülők nem tudják ezt meghatározni részünkre.

2013. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi pici garzonban élünk, a legkisebb méretű dupla ágyunk van. én annyira félnék, h van-e elég helye a babának, h valószínűleg le sem húnynám a szemem, ha mellettünk aludna. de azt el tudom képzelni, h napközben ott alszik el és én mellé kucorodok
2013. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem tartom egészségesnek,sem szerencsésnek,de mindenki döntse el,hogyan csinálja,fiunk kb 2szer aludt az ágyunkba,mikor beteg volt,lázas,és nagyon nyűgös volt azokon az éjszakákon semmit nem aludtam.Sokkal jobb,hogy van saját szobája saját ággyal.
2013. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt aludtunk, már nem így indult. Kb 5hetes koráig kiságyban aludt, de folyamatosan ment a sírás, ráadásul az éjszakai szoptatás is kínszenvedés volt. MErt amikor kivettem, megszoptattam, már nem tudtam visszatenni, hogy elaludjon. Ment a folyamatos nyűglődés. Úgy döntöttünk magunkhoz vesszük, megszűnt minden probléma. Megébredt, cicizett én aludtam és ő is. Aztán kb másfél éves korában éreztem, hogy külön jobb lenne. Felébredt arra, hogy mocorgunk, keresztbe feküdt és társai :) Aztán 2éves korára meg lett a szobája és azóta nyugodtan alszunk és átalussza (vagy 1szer kel) az éjszakát. Vele alszok el, de aztán kijövök és bebújok Apa mellé :) Aztán reggel közénk bújik :) Nekünk így jó volt, de tudom, hogy vannak olyanok, akik nem tudnak a gyerek mellett aludni. Kinek, mi. Én az együtt alvásra szavazok, mert nekünk az vált be
2013. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi is külön alszunk. Van külön szobája. Csak most fogzik és ha többször kell magunkhoz veszük. Csak kiváncsi vagyok milyen ha mindig ott a baba. Nekünk azért jó ez a kis kettesben lét. De most jó volt vele aludni is kicsit. :)
2013. ápr. 15. 11:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Elejétől kezdve külön ágyban alszik a baba, de mivel egyszobás lakásunk van, így egy szobában vagyunk vele :) Amikor még éjjel evett, megetettem és utána már aludt is tovább az ágyában. Néha persze vannak rosszabb éjszakák, hasa miatt, foga miatt, stb. ilyenkor hajnalba magunk mellé rakjuk, de én azt nagyon nem szeretem! Próbálok nem hozzá érni, meghagyni a saját mozgásterét. A párom viszont imád vele aludni, ott horkol a fülétől fél centire, öleli, simizi, és a fiam meg vele alszik a legjobbakat :)

7 hónapos baba anyukája

2013. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem két kisfiam van, az elsőszülött nagyon sokáig velem aludt, különben egyáltalán nem tudott aludni, de szépen lassan kinőtte. A kisebbik kisfiam egy napot nem aludt velem, mert egyszerűen nincs rá igénye, és köszöni átalussza az éjszakákat a saját ágyában egyedül, így nála fel se merült, hogy velünk aludjon.

Úgyhogy én amondón vagyok, hogy úgyis ti érzitek, mire van szüksége a picinek :)

2013. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szánalmas,hogy lepontoztatok,kívánom,hogy ez legyen a legnagyobb örömötök...
2013. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez baba- és mamafüggő :) :)


A fiamat először kiságyban akartam altatni, 2 éjszaka után amikor egész éjjel sétálgattam vele oda vettem magunk közé. 2 éves kora után kicsivel magától átmászott a saját ágyába. A kövi egy kislány volt, gondoltam, na akkor nem játszuk a szenvedős sétálós éjjelt, oda vettem magam mellé egyből. Vele így nem aludtunk semmit. Ha csak nyújtóztam egyet ő már üvöltött, ha megmozdultam felkelt. Egyik éjjel leraktam a kiságyba, gondoltam úgysem alszom, a mászkálás sem segít. Csodák csodájára ő ott egyből magától elaludt pár perc alatt, és 4 órával később kelt csak fel enni. Lett megint egy kisfiam, ő bárhogy bárhol tudott aludni, kiságyban is elvolt, velünk is.

Kövezzetek meg, de szerintem éjjeli alvásnál főleg a kicsi igényeit kell nézni, ezáltal a szülők is sokkal inkább kipihenik magukat. Ha a baba habitusa olyan, hogy kell neki a testközelség, akkor kapja meg, majd kinövi. Ha pedig úgy nem bírja, akkor kár erőltetni, és azt gondolni, hogy ha külön alszik majd nem fog kötődni, és elveszett lesz.

Ha az anya az ösztöneire hallgat (ebben is) mellé nem nyúlhat szerintem. (Ezért nem kell könyveket olvasni, abból nevelni, mert mindegyikben van hülyeség, és jó is, minden neveléselméletben lehet olyat találni, ami szimpi, és oyat, ami szinte kivitelezhetetlen)

2013. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az én kislányom most 2.5 hónapos, az első naptól kezdve külön szobában alszik. minden rezzesére fent vagyok! kb 20 méter van a két szoba között, de az ajtaja nyitva van hallom ha sír de ha csak " nyűglődik" akkor visszanyugtatja magát és alszik tovább, nállunk 3 hetesen átaludta az éjjelt, amikor felsír nem kapcsolok villanyt amikor átmegyek megetetni csak a folyosón, tisztába teszem megetetetem és már alszik is tovább ( tápszeres baba) az első 2 nap volt hogy sirt amikor visszatettem éjjel de 2 perc után csönd volt, csak a cumit tettem vissza a szájába és ennyi. azóta is nyugottan alszunk, vesz levegőt normálisan és semmi baja sem lett. teljesen ellenzem az eggyüt alvást, nem a házas élet miatt!! hanem ha ki vagy merülve és teljesen mélyen alszol mi van ha ráfekszel?? hogy számolsz el a lelkiismereteddel? vannak tökéletes babaőrzők, és jelzik ha valami baj van. Az én véleményem szerint " önzőség" magunkhoz venni mert nem miatta hanem magunk miatt vesszük magunkhoz, neki nincsen szüksége sár. ha sír reagálni kell rá mindenképp persze. szóval mi külön alszunk és később is igy lesz! neki is jobb hogy megvan a saját maga kis birodalma ami egy külön szoba, vagy ha a lehetőség nem adja akkor meg a kiságy. vaószínű erre találták ki. szeritnem jobb ha külön van és ezt tapasztalatból mondom, és nem hiszem hogy rossz anyuka lennék emiatt. :)
2013. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!