Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha nem akar enni 5...

Mit tegyek ha nem akar enni 5 és fél hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
2 hónapos kora óta küzdünk az evéssel. szopizni nem akart így lefejve kapja az anyatejet, de nem kell neki vagyis mintha 20-30 ml után fájna a hasa és nem eszik tovább ha eröltetem akkor csak sír meg hátrafeszíti magát. Voltuk gasztron azt mondták hogy tünetek alapján refluxos meg tejfehérjeallergiás. Eddig álmában etettem de most már az sem megy mert felébred. van hogy 500 600 ml-t eszik egy nap most megállt a hízása is. a knalazás sem megy öklendezik a pépes kajától van amikor ki is hányja. Mi lehet a baj? tegnap este óta 140 ml-t evett 4x-ri kínálásra. Egész nap csak etetek meg fejek, fárasztó. Valaki volt hasonló helyzetben? Segítsetek!!! Adjatok vmi tanácsot! Kontrollra május 2.-án kell mennünk.

2013. ápr. 15. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Hu, nem lehet egyszerű az élet nálatok! Ez akkor már nem mostani probléma...Lehet tényleg a tejfehérjeallergia miatt nem ette a tápszer/anyatejet, de attól még a kanalazáskor nem kéne kiöklendeznie a pépes ételt. Nem irigyellek. Ebbe tényleg szakember segítsége kell, viszont a hétköznapokat meg te szenveded végig vele. Szerintem az is fontos ilyenkor, hogy legalább a folyadék bevitele legyen meg...ha szép lassan iszogatna, akkor talán idővel, mértékletesen át lehetne állni sűrűbb anyatejes ivásra, vagy sűrűbb gyümölcs, zöldség kanalazásra...mindig egy kicsivel jobban sűríted. és ne aggód le annyira! Tudom, nagyon nehéz, de nem jó rástresszelni, ezt a baba is érzi és feszült már kaja előtt!

Kitartást és lassacskán szép evést!

7 hós (refluxos) baba anyukája

2013. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. nem könnyű az biztos. Azt nem is írtam , hogy kaptunk gyógyszert is de azt is vagy kihányja vagy ha belekeverem anyatejbe akkor meg nem eszi meg vagy csak keveset eszik belőle. Már ki vagyok teljesen. első két hónapban nagyon jó étvágya volt, sőt még a védőnő szerint sokat is evett. Nem tudom mi történt , a reflux miatt utasítaná el ennyire a kaját? Vizet is keveset tudok vele itatni 50 ml/ nap.
2013. ápr. 15. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapig etettem álmában, tudom miről beszélsz szörnyű. Rámegy az egész nap és az ember idegrendszere. Mindig kihányta a pépes kaját a fiam is. Most 12 hónapos de csak szétturmixolva eszik meg bármit, ha van egy kis darab benne nem kell.

Olyan 6 hónaposan kezdett helyreállni a rend mikor kijött a felső 2 foga, onnantól elfogadta a kanalasat és csak reggel este etettem tápszerrel álmában.

2013. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dokinál voltatok ? mitől lehet? Mi is nemrég kezdtük éber állapotban etetni, mert már nem ment álmban, ha már hozzáért a cumisüveg a szájához felkelt. igaz így is kínlódás, el kell terelni a figyelmét. Remélem hamarosan jobb lesz.
2013. ápr. 25. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Gégefedő porcosodási problémára tippelt a doki. Bizonyítani nem tudta.

Én még mai napig csak teljes figyelemeltereléssel tudom megetetni, főleg tv.

2013. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Májusban voltunk kontrollon, semmi újat nem mondtak szedjük a gyógyszert tovább, ami nem igazán megy. majd 1 évesen kell visszavinni és ennyi. A helyzet úgy nézett ki hogy javul, de vagy két hete megint kínkeserves az etetése. Nagyon nehezen etethető, álmában is max 100ml anyatejet tudok vele megetetni. ébren meg vagy 40gr. pépet de nem tudom miért megy ilyen nehezen. Egész nap kb.600ml-t eszik de ez is eröltetve van.
2013. jún. 4. 08:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyerek a vashiány miatt volt étvágytalan.

Néztek vérképet?

2013. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, néztek vérképet. rendben volt.
2013. jún. 6. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!