Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányós hasmenéses vírus....

Hányós hasmenéses vírus. Mennyit kellene innia, és mit szabad ennie?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiam sajnos elkapta a mostani hányás hasmenéssel járó vírust. Éjjel 3-szor hányt, voltunk ügyeleten, kapott szurit, illetve Deadalonetta hányáscsökkentő kúpot. Azóta már nem hányt (a legutolsó hajnal 4-kor történt), viszont csúnya hasmenése van, már kétszer kellett szegényt lefürdetnem, annyira összefosta magát.

Aggodalmam a következő: alig akar inni, pedig negyed óránként itattam, 2-3 kortyot sikerült beleszuszakolni ilyenkor, nem is aludtam semmit, mert féltem, hogy kiszárad. Ma már lecsúszott 150 ml tápszer, illetve most elvalvás előtt kb 80 ml, de ezen kívűl alig akar inni...most már lassan 2 órája alszik...szerintetek felébresszem inni? vagy már várjam meg amíg felébred és akkor itassam? Ugye nem fog kiszáradni?

Kajának krumplit főztem egy pici répával, de akkor annyira sírt, hogy egy kanál ment le kb, úgyhogy nem erőltettem...egy fél kekszet elmajszolgatott, de tényleg alig evett még ma! Mit kell ilyenkor csinálni? És a tápszer elég ilyenkor? NEM tejcukormentes, az nem baj?

Kérlek segítsetek, nyugtassatok meg...


2013. ápr. 15. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szopik még a kicsi vagy táp vagy tej?ha tápot iszik,akkor fözz ki egy kevés rizsát sok lében és annak a levével csináld a tápot!1/3 rizseviz,2/3 rendes viz!
2013. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Mi 1 hete mentünk ezen keresztül!Nálunk csak az vált be hogy adtam neki egy nagyon pici étcsokit!Meg rendes tejet!De lehet hogy ez csak nálunk vált igy be!Szerintem adj neki egy kicsi csokit.Meg ha van arra felétek fekete tea akkor azt,de minimum 2dl vizbe old fel a tasakot!
2013. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
tápszert iszik kizárólag...szerinted felébresszem most inni? vagy hagyjam aludni még?
2013. ápr. 15. 15:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Készitsd el azt a rizses vizet és addigra szerintem felkel!ok?ne addódj.Minden rendben lesz!
2013. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
plusz adj neki ez mellett banánt,almát.De keksz nélkül!1-es vagyok
2013. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy tegnap este pont banánt is evett, és a hányás egyértelműen banánnal volt tele, úgyhogy azt most nem erőltetném...a keksz tényleg nem jól ilyen esetben?
2013. ápr. 15. 15:43
 7/14 A kérdező kommentje:
ja, és az nem baj szerintetek, ha a tápszer NEM tejcukormentes? Mert úgy hallottam, hogy az is rátehet egy lapáttal a hasmenésre, a tejcukor...vagy ez nem igaz? ááá...bocs, de első gyerkőc, és lehet, hogy egy kicsit túlaggódom a dolgokat, de még soha nem jártunk ilyen cipőben, és hát féltem a fiamat nagyon...
2013. ápr. 15. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem!Nekem kifejezetten mondta az orvos hogy kekszet egyáltalán!!!
2013. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ha birsz olyan tápot adj neki amiben nincs.mi is olyat vettünk!
2013. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van valami praktika, hogy hogyan lehet megitatni egy inni nem akaró gyereket??? Se cumisüveg, se pohárból, sem kanállal nem nyeli le, próbáltam teát, meg vizet is adni!! Most már a tápszert sem issza, és szemmel láthatóan nagyon bágyadt szegény...hogy itassam meg?
2013. ápr. 15. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!