Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Katolikusoknál csak házastársa...

Katolikusoknál csak házastársak lehetnek keresztszülők?

Figyelt kérdés
Tehát ha én és a párom még nem vagyunk összeházasodva, akkor mi nem lehetünk a leendő unokahúgunk keresztszülei?
2013. ápr. 15. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez butaság. A kereszteléshez 1 szülő kell, de lehet 2 is. A keresztszülőknek nem kell házasoknak lenniük. pl. unokaöcsém kereszt anyukája az anyuka legjobb barátnője, kereszt apukája az apuka testvére. (nem is ismerték egymást a keresztszülők)
2013. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem kell házasoknak lenni. én 17 évesen lettem kereszt anya, a keresztapa pedig egy másik családból került ki..
2013. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek idegenek is a keresztszülök, mármint ha az anya is választ egy barátnőt és az apa a tesóját szeretné - a két keresztszülő nem is találkozik sose többet, de a gyereknek 2 keresztszülője van.
2013. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell házasoknak lenniük, sőt nem is kell ketten lenniük. A tesómnak a keresztanyja anyukám húga, amikor meg lett tesóm keresztelve, még barátja sem volt. Aztán később férjhez ment, és a férjét tesóm a keresztapjaként emlegeti, pedig hivatalosan nem a keresztapja, csak a keresztanyjának a férje.
2013. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. ápr. 15. 17:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, de igazolni kell, hogy voltál elsőáldozó (legalább) itt kérik.
2013. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha én református vagyok?
2013. ápr. 15. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor római katolikus keresztszülő nem lehetsz. Mert neked kell a keresztgyerekedet vallásos életre nevelni a katolikus egyház szerint. Református keresztelő lehet. Nálunk elég szigorún veszik.
2013. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ó értem, köszönöm!!
2013. ápr. 16. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!