Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján állítsam össze a...

Mi alapján állítsam össze a babám menüjét?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy magamra alig főzök, így az nem megoldás, hogy azt egye amit én. Ti hogy csináljátok?
2013. ápr. 15. 20:54
 1/5 Jégtánc ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most lesz 1 éves. 8 foga van, ugye komoly rágóteljesítményre még nem képes, ugyanakkor a pép önmagában már nem elégíti ki.
2013. ápr. 15. 21:15
 3/5 Jégtánc ***** válasza:
Akkor már majdnem mindent ehet.Hogy álltok a tej termékekkel? Joghurt,túró,sajt,tojás?
2013. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok a konyha tündére, de a gyerkőcnek mindig főztem és főzök is. (persze azért néha a bébiételt sem vetem meg, ha inkább a játszózással megy el az idő :))

Egy évesen már tényleg eheti azt amit te, de mivel magadnak sem főzöl, ezért azt javaslom, hogy kezdd el szeretni a főzelékeket :)

Egy kisgyereknek még a főzelék a legjobb és legtáplálóbb kaja, és egyszerű elkészíteni.

A fiamnak sokáig rizs/zabtejjel csináltam reform főzelékeket, én is azt ettem. Most a lányomnak is ezt fogom, bár ő még 8 hónapos, de lassan már habarással fogom neki elkészíteni.


Én arra figyelek, hogy egy héten ne csak krumplit egyen, hanem legyen rizs (jázmin rizs, barna rizs), köles, tészta a köret. Főzeléket pedig bármilyen zöldségből, általában olyanból, amit én is megeszek: borsófőzelék, finomfőzelék, répafőzelék stb... amit nagyon megszerettünk, és a hétvégén a lányom is azt ette amit mi :) brokkoli krémleves, amiben volt brokkoli, cukkini, krumpli, répa. Persze mielőtt megfűszereztem borssal is, neki kivettem a javát. Így ha azt turmixoltam össze, akkor neki már főzelék lett, a mienket meg felöntöttem még vízzel, levesgolyóval és sajttal ettük :)


Kapjon husit, én nem mindennap adok neki, de egy héten legyen egyszer hal és máj. Nálunk (a fiamnál is) bejött az, ha a spenótot fokhagymásan csinálom, hallal, tésztával. A kicsinek trutymákolom, én meg simán megeszem, tök fini. (bár már 1 évesen nem kell trutymákolni :))


Sóskához főttojás egy évesen már mehet, nálunk még nem.

Tökfőzelékhez ha annyira ügyes vagy fasírt (én még sosem csináltam fasírtot, anyósomtól kaptam mindig mélyhűtöttet)


A fiam kedvence a paradicsomos húsgombóc (a húsgombócot még szintén meg kell tanulnom), de paradicsomleves is mehet sűrűn.


Tészta lehet még paradicsomos tészta (milánói vagy bolonyai, sosem tudom melyik) darálthusival. Én még gomba helyett cukkínivel is csináltam. Fini volt.


Szóval ilyenek, és legalább nekem is megvan az ebédem....

2013. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Joghurtot, sajtot, tejfölt, tojássárgáját evett már.
2013. ápr. 16. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!