Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan mondom az eszem megáll!?

Komolyan mondom az eszem megáll!?

Figyelt kérdés
Próbálok már 4 napja a 2 hós fiamnak napirendet felállítani, idáig minden rendben ment, megszokta hogy éjjel kétszer kel fel. Erre hazajön a párom, este övé volt a baba ès fogta minden nyöszörgésnél megetette ( 2 óránként )! A baba már ontotta vissza a tápit ! Ki vagyok akadva, mert a napirendemnek fuccs, a babának se jó így, èb sem tudom kipihenni magam. Már nem merem rábízni a babát!
2013. ápr. 16. 06:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most is felkelt a pici ès már tömte is volna bele a 150-et. Èn szóvá tettem azt mondta hogy igèny szerint etet. Èn mondtam hogy ez így nem lesz jó erre ö akkor nem lesz a gyerekkel. Amúgy is reggek 6 van ès cegyem át mert ô pihenni szeretne! Totál ki vagyok rá bukva! Másnál is ez van? Mit tegyek?
2013. ápr. 16. 06:55
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad meg a párodnak, hogy úgy csinálj, ahogy te, mert napirendre szoktatnád. Ha nem mondtad neki, hogy változott az etetés, honnan tudta volna? 1-2 nap és vissza fog állni arra, hogy csak 2x kelljen, de ne vedd el a párod kedvét a dologtól, nem kiszúrásból csinálta.
2013. ápr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Te is szoktasd le az éjszakai evésről a babád. 2 hónaposan már nem kell neki éjjel enni, ha este jóllakik.

A párodnak pedig mond meg, hogy nem kell állandóan etetni egy babát, ha sír.

2013. ápr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a tápszerezéshez, valószínűleg nem jó egy babának, ha minden nyikkra tápot tömnek a szájába. De ettől eltekintve még számtalan alkalommal fog borulni a napirendetek, felesleges ennyire rágörcsölnöd egy 2 hónaposnál.
2013. ápr. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
már ne haragudj de ha anyatejes vagy tápszeres az hulla mindegy ha kér enni éjjel akkor adj neki 2-3 óránként. enyém is 2v honapos de éjjel iszik, szoval igenis adj neki ha igényli
2013. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mielőtt rábízod a párodra, beszéld meg vele a baba napirendjét, szokásait. Ő honnan tudná,hisz te vagy a babával egész nap! Egyébként a 2 hónapos korra kialakítotzt napirend,még többször fel fog borulni, mire kialakul a végleges napiren (ha van egyáltalán végleges napirend?). Szóval, légy egy kicsit rugalmasabb, hisz a babád még nagyon kicsi, nagyon sok van még előttetek, ami változtat majd a napirenden.
2013. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én sem nagyon értem,aki azt írta,hogy 2 hósan,ha jól lakott nem kell éjjel enni.Az én fiam 5 hós,és még így is 2x eszik..9kor etetem utoljára aztán 2kor eszik,és utána 5 felé,két hónaposan még volt,hogy 3x is evett.de a 2 óránként az szerintem nagyon sűrű,pláne,ha nem is szoptatod,szóval nem kell,hogy termelődjön a tej.

Vitáitok még lesznek,de szerintem mond el neki,hogy fontos,hogy a baba ne szokjon rá,hogy ha sír rögtön kaját kap,plussz fokozatosan rá kell szoktatni az éjszaka átalvására,hogy Te is ki tudd magad pihenni.Pláne,hogy járhatsz úgy,mint mi,hogy most,hogy jön a foga többször kel,mert volt,hogy csak egyszer kelt.Nem is az éhség miatt kel,inkább,hogy felvegyem és picit cicizzen,mert kb 2 perc alatt tök mélyen alszik.Ha így jártok,akkor lehet óránként kell majd felkelned.nekem ez a 2 is már fárasztó,mert nem tudom kipihenni magam.

Napirend...nálunk nincs kötött napirend,de én is kb 2 hósan kezdtem el kialakítani egy nagyjábólit,és ezt most is tartjuk.nagyon kötöttet én nem akarok,mert akkor a gyerek nem fogja érteni,hogy mondjuk 7végén miért alszunk 10ig,vagy akkor többet megyünk csavarogni,mert ugye a férjem se dolgozik.Ha orvoshoz,vagy vhova megyünk akkor is borulna. egyébként kb 3 hónaposan fogja igényleni a 3-4 órnkénti evést,sőt van,hogy 5 óra után is már én etetem,de ő nem sírna,pedig jó evő,bármikor szívesen eszik

2013. ápr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3 óránként szabad csak tápszert adni,mert több idő kell a megemésztéséhez,ettől függetlenül, az anyatejet is 2-3 óránként érdemes adni,mert,különben nem eszik rendesen.Beszélj a pároddal,mond meg,hogy nem így működik,hogy nyöszörög és akkor enni kér.
2013. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled, hogy nem kell minden nyekkenésre tápszert adni- főleg ha már inkább kifelé jön. Viszont ezt vagy meg tudjátok beszélni a férjeddel, vagy nem. Máshol ezt alapesetben megbeszélik a szülők... Próbáljatok valami kompromisszumot kötni, hogy mondjuk 3-4 óránként etesse, vagy kaja helyett néha csak vízzel kínálja meg. Ha éhes, úgyis sírni fog tovább, akkor viszont meg kell etetni.
2013. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd ott, hogy megtanultok kommunikalni a paroddal. Ha valtoztatni szeretnel valamin, akkor errol ELORE tajekoztasd a masik feledet is, es be pedig azt vard el, hogy kitalalja te mit csinalsz. Es vedd figyelembe azt is, amit o mond, kozosen hozzatok dontest, ugyanis a gyerek kozos es ha mar az elejen nem tudtok dulore jutni mi lesz kesobb???
2013. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!