Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 Hónapos a fiam, de még...

6,5 Hónapos a fiam, de még nem kúszik, nem ül magától és nem mászik. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvasom hogy 4-5 hónaposan kúsznak másznak valakinek a gyereke már 6 hónaposan feláll.

Ennyi csoda baba van vagy az enyém van lemaradva???


Forog mindkét irányba hason fekve nagyon szépen emeli az egész mellkasát, maga mellé húzza a kis lábait és tolná magát előre de a kezei miatt nem halad mert a mellkasa alatt van..nem jött rá hogy azt is előre kellene tennie



2013. ápr. 16. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ennyi csodababa, csak ha látsz egy-két ilyet, akkor azt hiszed az az etalon. :)

De a babák többsége ilyenkor indul majd csak be.

Lányom 6,5 hónaposan kezdett kúszni, igazából egyik napról a másikra. 8 hónaposan ült fel, és állt fel. 10 hónaposan lépegetett, és 1 éves elmúlt mikor önállóan járt.

Nem vagytok lemaradva.

Gondolom azért forog, nem?

2013. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nincs lemaradva semmiről.Ilyen idősen még csak forogni kell tudnia,azt meg tudja,tehát profi:)
2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni,de engem is foglalkoztat a dolog. A kislányom is 6 és fél hónapos és ő is annyit tud,mint a tied. Sőt,hasról hátra nem igazán forog,párszor már csinálta,de azóta se. Kezdek aggódni. :-(
2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen forog mindkét irányba oda is írtam a kérdés alá( 4és fél hónapos kora óta)


Illetve ha hason van körbe-körbe megy. mármint a hasán forog.

Csak nem értem miért nem indult eddig meg

2013. ápr. 16. 13:20
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyik napról a másikra??

Ezt úgy érted hogy előtte nem is próbálkozott aztán másnap meg beindult?

2013. ápr. 16. 13:21
 6/14 anonim ***** válasza:

átfordulás (4-6. hónap)

kúszás (6-8. hónap)

mászás (8-10. hónap)

Tehát senki nincs lemaradva semmiről:)

2013. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

9 hónapos korig: kúszás

10 hónapos korig: mászás, felülés

11 hónapos korig: kapaszkodva feláll

12-18 hónapos kor között: jár


Ezt gyermekneurológia könyvből másoltam ki, ez a gyerekek átlagos fejlődési üteme, akkor is, ha Pistike a szomszédban 3 hónaposan már szalad a kertben, és Krisztike meg 5 hónaposan mesét mond. :)


Saját tapasztalat:

7 hónaposan körbekúszik, 8 hónaposan előre kúszik, 9 hónaposan felül-feláll, pár nap múlva mászik, most 11 hónapos, és ha tol maga előtt valamit, akkor halad lépegetve, önállóan még nem áll fel, csak kapaszkodva.

2013. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlödésnek ez az átlagos fejlödése.


4 hó hátról hasra

5 hó hasról hátra

7 hó kúszás

8 hó térdelés, ülés mászás

9 hó állás, lépegetés

11-13 hó önálló járás


nekem elsö lányom pont így fejlödött, neked a gyereked szerintem 1 hónapon belül elkezd kúszni, majd gyorsan mászni is.


Második lányom 5 hósan kúszott, és 7 hósan már ment a kanappé mellett, felhúzta magát mindenhol, de második gyerkek sokkal gyorsabbak, föleg ha a nagy ott van mellettük.

2013. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, és a felülés-felállás-mászás kombináció 4 nap alatt sikerült neki, szóval amit délelőtt nem tud, azt lehet, hogy délután igen.
2013. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, úgy volt, hogy egyszer csak elkezdett kúszni. Előtte max. csak nyúlkált, próbált elérni egy-egy játékot, aztán rájött kúszni is tud. :)
2013. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!