Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen márkájú, illetve...

Milyen márkájú, illetve konkrét típusú autóba is beköthető mózeskosarat ismertek? A Britax-Rómeren kívül?

Figyelt kérdés
6 órás útra készülünk,és a fél éves babámat nem szívesen utaztatnám a hordozóba,viszont a mi mózesunk nem beköthető

#hordozó #Mózes #autóba_ bekötés
2013. ápr. 16. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem lehet babát mózesben utaztatni, még ha beköthető a Mózes, akkor sem!!!!
2013. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

de lehet, mindegyikben, amelynek első bizt.öve és külön bekötő szettje van

peg perego navetta, bébé confort windoo, jané mátrix, stb...

jah amúgy rendőr vagyok

2013. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Attól, hogy lehet, még nem biztonságos, mert a baba feje és nyaka nincs védve és egy hirtelen fékezésnél megsérülhet, mert a bekötőszett ebben az esetben nem véd.

Nem véletlen, hogy a biztonsági babahordozókat szabvány szerint adják ki, tesztelik is őket (lásd ADAC teszt), és ha helyesen vannak bekötve, akkor a babát megvédik az esetleges ütközéskor. /Nekünk sajnos volt balesetünk, bár a légzsák elöl nem nyílt, de a gyerek sem sérült hátul a hordozóban, sőt fel sem ébredt/

Bár kényelmesebb a mózeskosár a babának, de az ördög nem alszik, és én nem kockáztatnám a babám épségét, inkább megállnék többször, ha kell.

Nem papolni szeretnék, és persze te úgy csinálod, ahogy szeretnéd, ez csak az én véleményem volt.

2013. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Chicco-t is lehet, de mi sosem használtuk így.
2013. ápr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyszer már felmerült egy hasonló kérdés,és ott is mindenki hasonlót írt,hogy nem védi semmi a babafejét.

tök jó lenne,ha azok,akik hozzászólnak egy-egy kérdéshez,azok néha tájékozódnának,megnéznék miről is van szó,hogy néz ki egy ilyen...

akkor az ott mi,ha nem fejkitámasztó???

[link]

biztonság szempontjából...mindenki az ADAC teszttel jön...a 2007-2010es adatok alapján ez a mózes gut,azaz jó minősítést kapott,csak 2 másik ülés kapott nagyon jót,egy másik römer és egy maxi cosi

[link]

2013. ápr. 17. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:
mert tájékozatlan okoskodók, minőségi és biztonságos babakocsit még biztos nem láttak, ennyi az oka....
2013. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem biztonságos mózeskosárban szállítani a babát, mert nem védi semmi a fejét és a nyakát. Nem vagyok tájékozatlan, több beköthető mózest láttam, és egyiknek sem volt fejtámasza.

De ez csak általánosítás, elvétve előfordul egy-egy biztonságos mózes, mint az előbb is említett Römer, nem kell rögtön letépni a fejét a válaszolóknak. Az meg nem tájékozatlanság, hogy ezt a típust éppen nem ismerték. Eddig én sem ismertem, és ez az első olyan mózes, ami biztonságosnak tűnik...

2013. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!