Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostantól az egész életem...

Mostantól az egész életem lelkiismeret furdalásból fog állni?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves kislányom, 10 napja született a hugi. A nagynál -tudom, természetes- előjött a féltékenység, próbáljuk okosan kezelni a dolgot, több-kevesebb sikerrel. Igazából velem van a probléma. Borzasztó lelkiismeret furdalásom van a nagy irányába, mert látom rajta, hogy nehéz neki, hogy már nincs egyedül, mégsem tudok már ugyanúgy rendelkezésére állni, mint eddig. Ő már ovis, a szülés utáni első héten itthon volt, hétfőtől jár újra.

Itt volt a védőnő, és mondta, hogy a többgyerekes anyukákon látja, hogy folyamatos lelkiismeret furdalásuk van, de én nem bírom már most ezt az érzést, biztos a hormonok miatt is, de naponta többször elsírom magam, ha arra gondolok, min megy keresztül a "nagylányom". Próbálok a lehető legtöbbet kettesben játszani vele, amíg apa a kicsivel van, de látom rajta, hogy távolságtartóbb lett velem szemben és ez nagyon fáj. Csitulni fognak ezek az érzések?


2013. ápr. 17. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most még a hormonok is "dolgoznak" benned.Szerintem nagyon jól kezelitek a dolgokat.A lényeg,hogy a nagyobbik se érezze,úgy,hogy most már csak a kicsi számít.De a kérdésed alapján szerintem ez nálatok megoldott.A nagynak hamarosan az lesz a természetes,hogy ketten vannak.Kötődni fog a kicsihez.Ha látod rajta,hogy szeretné,akkor próbáld bevonni apró dolgokba a kicsi körül.Talán azért is távolságtartóbb mert nem tudja kezelni a helyzetet,nem tudja mit várhat tőletek.Talán bután hangzik,de a kicsik másként működnek,te tudod azt hogy őt is ugyanúgy szereted,de ez neki nem egyértelmű.A babalátogatásoknál is figyelj arra,hogy ne csak a kicsit rajongják körül,és dicsérjék agyon,mert a rokonok,barátok hajlamosak ilyenkor megfeledkezni róla,hogy a nagynak ez nem esik jól.És a bűntudatod is hamarosan megszűnik.
2013. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sürgősen felejtsd el. A lehető legjobb dolog, amit adtál a lányodnak egy testvér. Most a kicsinek nagyobb szüksége van rád egy pár hétig, utána be fog állni a rend.

(Egyébként miért is a nagy felé van lelkiismeret furdalásod? Neki volt 3 és fél éve, amíg csak vele foglalkoztál. A kicsinek az első pillanattól kezdve osztozni kell és ez nagyon jól van így.)

2013. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanekkor a korkülönbség az én lányaim között is. Az első két hét volt húzós, amikor mondta, hogy inkább tegyem vissza a hasamba, mert sokat bőg. :D Aztán taktikát váltottam. Amint akadt tíz percem, lerogytam mellé, hogy "hű, hallod, de fáradt vagyok, és a hajam is kócos". És egymást fésülgettük, csak feküdtünk egymáson csendben, vagy beszélgettünk. Nem kellett több ennél a pár percnél, na meg annál, hogy bevontam a segítségbe: "ideadnád a popsikrémet, mert nem érem el", "figyelnél egy pillanatra, hogy le ne bukfencezzen innen?", "segítenél párba válogatni a zoknikat?". Mondjuk nekem mázlim van, mert nagyon érett volt 3,5 évesen. A kisebbik lányom talán most, 4,5 évesen ért el arra a szellemi szintre, mint amilyen akkor ő volt. Ja, és jön a tesó... :D Ne aggódj, nagyon jól csinálsz mindent. Vond be a nagyot egy-két apró segítségbe, kezeld lazán a helyzetet, ejts el megjegyzéseket, hogy milyen ügyes és okos (akár apa előtt is, mintha azt hinnéd, hogy ő nem hallja) stb.

Ja és bocs a regényért! :)

2013. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, kezdek megnyugodni. a nagyot mindig bevonjuk a kicsi körüli teendőkbe, a vendégeknek is mindig szólunk, hogy először vele foglalkozzanak. valószínűleg csak egy kis türelemre van szükségünk, hogy lecsillapodjanak az érzéseink.
2013. ápr. 17. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Csitulni fog, no para :)

Te még a jobbik fajtából való vagy, aki odafigyel a nagyobbikra is :)

2013. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!