Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Elvárható", hogy hasra...

"Elvárható", hogy hasra forduljon a babám?

Figyelt kérdés

Babám 4 hónapos volt tegnap. Egyszerűen gyűlöl hason lenni, néha kicsit erőltettem, hogy erősödjön, de msx. 2-3 percet bír ki sírás nélkül. 2 hónapos múlt kicsivel és már át is fordult hasról hátra, mert mindent megtett, hogy ne legyen úgy. Most már egy ideje hátról az oldalára fordul, hogy elérjen játékokat, de ahogy hasra fordul, már löki is vissza magát hátra.

Ez azt jelenti, hogy már hasra tud(na) fordulni, csak nem akar? Fog hasra fordulni így egyáltalán? Aki voltak így, hogy a babájuk ennyire nem szeretett hason lenni, azoknak mikor fordult hátról hasra? Egyáltalán elvárható, hogy oda forduljon magától, ha ennyire nem szereti?



2013. ápr. 17. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj át fog fordulni! 6 hónaposan "kell" már ide oda forognia.

Az én babám 1,5 hete volt 4 hónapos. Eddig pár percig tudtam csak hasra tenni, azonnal hátracsapta a kezeit és balhézott. 2 napja azonban teljesen váratlanul magától elkezdett erőlködni, hogy hasra forduljon (valami ösztön lehet bennük). Tegnap átfordult azóta folyamatosan átfordul és balhézik, hogy fordítsam vissza!


Hidd el egyik napról a másikra csinálni fogja. És abszolút ráér még.

2013. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem is siettetni akarom, mert tudom, hogy ráér még, csak kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán csinálni fogja-e, ha ennyire nem szeretni, mert at látom, hogy elindul a mozdulatsor, de amint a feje a föld felé kerül, tehát szinte már hason van, löki vissza magát hátra.
2013. ápr. 17. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig kell átfordulni. Az én lányom sem szerett hason lenni, de kb. 5 és fél hónaposan ő is átfordult. Azóta egyre többet van hason.
2013. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!