Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gondot okozok, ha egy...

Nagy gondot okozok, ha egy napig tápszert kap a kisbabám? Ügyintézés, utazás miatt.

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos eddig csak anyatejes a lányom, de pár hét múlva Londonba kell utaznunk az anyakönyvi kivonat és az útlevél elintézése miatt. Mivel Észak-Angliában élünk ez oda-vissza 6 órás vonat út, plusz az ügyintézés ideje, szóval majdnem egy nap. Szerencsére anyósék elvállalták, hogy vigyáznak rá, de sajnos fejni nem nagyon tudok, egyszerűen nem indul be a tejleadó reflex. Arra gondoltam hogy azon az egy napon tápszert kapna(persze előtte kipróbálom, hogy egyáltalán elfogadja), mert még ha sikerülne is fejni nem biztos hogy annyi elég lesz:s Viszont ha nem fogadja el, nem tudom mit csinálunk:S

2013. ápr. 17. 12:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
A baba nem fogja elfogadni, ez gyakorlatilag biztos. Ráadásul a tejednek sem tesz jót, meg a melled is szinte garantált, hogy begyullad. Vidd el a babát magaddal, 5 hónapossal semmi gond nincs, át fogja aludni a nagyrészét, amikor pedig éhes, megszoptatod.
2013. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Babától függ. Nekünk nem volt gond.


Viszont ha nem indul be a tejleadó reflex fejéskor, akkor neked nagyon be fog gyulladni a melled. Ezen is kell dolgozni indulás előtt. Próbáld más technikával.

2013. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

Semmi baja nem lesz, ha elfogadja.

Van rá esély, hogy nem issza meg, de ez egyáltalán nem biztos.

Fél nap kihagyástól nem fog begyulladni a melled sem, pláne, hogy nincs túltermelődés (gondolom, mivel fejni nem tudsz, pont annyi tejed van ami a babának elég).

Ne aggódj emiatt, ha nincs elég lefejt tej, próbáld ki előtte a tápszert és ha elfogadja, kapjon azt is aznap, semmi baja nem lesz a gyereknek sem és a mellednek sem emiatt.

2013. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne már biztos, hogy nem fogadja el? Nem hallottál még arról, hogy minden gyerek más?
2013. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%
szerintem sem fog ennyi időtől begyulladni a melled. arra azonban figyelj (de ahogy írtad előtte kipróbálod) hogy a tápszertől fájhat a hasa.
2013. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
5%

Én is magammal vinném. Nem csak a szoptatás miatt, de mi van ha hiányol? Elég sok időt távol leszel tőle.

Tápszerből sokféle van, szóval lehet elfogadja, de ha otthonhagyod, akkor érdemes aznap fejned, hogy ne csökkenjen a tejmennyiséged.

2013. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
Semmi baja nem lesz. Meg fogja enni a tápszert és ha magaddal viszed sem tudnád szoptatni, mert hol a vonat sloziján? Nuygi teljesen jó lesz így.
2013. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ha egy alkalommal csak az egyik melledből eszik a kicsi, akkor megpróbálhatod közben fejni a másikat. Nekem csak így sikerült, a kislányom nélkül nálam sem indult be a reflex.

Cumisüvegből vagy másból tud inni? Mert bár sok babának elsőre sikerül, nálunk sokáig tartott még megtanulta.

2013. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8%

Az én mellem ennyi idő alatt begyulladna.

A gyerekem pedig nem enné meg a tápszert.

Vagy vidd magaddal, vagy próbáld már most elkezdeni tápszerezni őt. Az útra pedig vigyél magaddal mellszívót, nehogy baj legyen.

2013. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem okoz gondot, pár óra alatt a melled sem valószínű hogy begyullad ha nincs sok tejed (azért biztonság kedvéért vidd el a mellszívót). Próbáld ki előtte, hogy elfogadja-e a tápszert, de 5 hósan valószínűleg el fogja fogadni, nem lesz semmi gond.
2013. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!