Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mondókák vannak babák...

Milyen mondókák vannak babák szórakoztatására, ill. estére altató dalok? Ha a lenti mondókát valaki máshogy ismeri az is érdekel.

Figyelt kérdés

Pl: (Hüvelykujj) "Ez elment vadászni, (mutató ujj) ez meglőtte, (középső) ez hazavitte, (gyűrűs) ez megfőzte, ez az icike-picike meg mind megette."

Előre is köszi!


2009. szept. 24. 17:53
 1/5 A kérdező kommentje:

Mondókák részére már valaki rákérdezett, de engem altató versikék is érdekelnek.

Ő ezeket a válaszokat kapta: [link]

[link]

Kicsit nagyobbacskáknak: [link]

[link] oldalon videó formában van, kb.40 mondóka

2009. szept. 24. 17:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább dalok azok az altatók, mint versikék. Mert énekelve gondoltam...valamit majd összekomponálunk rá a párommal :) ha nem ismerjük.
2009. szept. 24. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak néhány, a teljesség igénye nélkül:


Egyedem, begyedem, tengertánc, kicsi ...(mondod a baba nevét), mit kívánsz? Nem kívánok egyebet, 200 fokos meleget!


Éni, péni, jupi téni, effer, geffer, gumi néni (tudom, tudom, de tényleg ez a szövege!), ipsziló, ipsziló, te vagy a fogó!


An-tan-ténusz, szó-raka-ténusz, szó-raka, tiki-taka, alam-balam-bambuszka!


Akár ritmusosan mondva: Aki nem lép egyszerre...


Újjal játszva: gyúrjuk (megnyomkodjuk a pici kezétÖ, hasítjuk (kézéllel nyomkodjuk), sózzuk (megcsikizzük a tenyerét), könyököljük (könyökkel nyomkodjuk a tenyerét), pusziljuk (puszit adunk a mancsára).


Lovagoltató:

Hóc, hóc, katona, ketten ülünk egy lóra!

Te ülsz a végére, én az elejére,

így megyünk a világ végére!


A kicsi kézfejét gyengéden megcsípjük, vagy egymásra rakjuk a kezünket:

Csip-csip-csóka

Vak varjúcska

Komám asszony kéreti a szekerét

Tyúkok ülnek rajta!

Hess le tyúkok, hess, hess, hess!



Remélem, tudtam segíteni!

Ha kellene még, szólj nyugodtan!

2009. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A Bóbitát biztos ismerd vagy a Cifra palot.Én ezeket szoktam!De a youtubon sok gyerek dal mondóka és versike van!

2009. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Én most ezt találtam:

"Csacsi húzza kicsi kocsit kicsi kocsi nyekereg, hej te gazda lusta gazda zsírozd meg a kereket, mert leesnek a gyerekek." A kölök szembe ül a térdeden és a végén hátradöntöd.

2009. okt. 8. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!