Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az oké, hogy a gyereknek van...

Az oké, hogy a gyereknek van napirendje, de nektek van?

Figyelt kérdés

Az én lányom 10 hónapos, első baba, és totál nincs rendszerezve a napom :S, és már baromira el vagyok keseredve.

Nektek hogy alakul a napotok?

Pl minden nap reggel 9-kor felmossátok a konyhát? stb....



2013. ápr. 19. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jaj dehogy!!!! Ne az óra alapján gondold a napirendet, hanem a dolgok egymást követőségét! Pl reggel felkel, tejcsizik aztán játszik aztán alszik egyet. aztán délbe eszik, játszik aztán megint alszik, aztán felkel uzsizik játszik az én fiam ennyi idősen még aludt egyet ilyenkor egy rövidke fél órát aztán játék, séta ilyesmi. Most egy éves és most érzem azt hogy a kezemben vannak a dolgok. reggel 7 kor kelünk mert a nővérkéjét oviba visszük, Mire visszaérünk olyan 9 körül addigra elálmosodik ,tápszerrel alszik el alszik kb 1,5-2 órát. Na én ezalatt az idő alatt szoktam rendet rakni. aztán felkel, kimegyünk most hogy ilyen jó idő van játszunk délig, aztán megebédelünk, aztán 1-2 óra körül megint elálmosodik, ilyenkor megint tápszerrel elalszik, babakocsiba rakom kirakom az udvarra had aludjon egy jót a friss levegőn. ilyenkor már kevesebbet alszik kb 1-1,5 órát. ezalatt szoktam a vacsit megcsinálni. aztán felkel megyünk a tesóért az oviba aztán jön haza apa is a melóból még kint szoktak játszani vagy boltba megyünk aztán este 7 körül fürcsi vacsi még egy kis játszás és 9 kor tápszerrel elalszik. Hál istennek mostmár átalussza az éjszakát is :) Ne az órát nézd én csak azért szoktam nézni hogy tudjam mikor kell menni a nagyért az oviban. Nem szoktam frászt kapni ha az ebéd az 11kor van. Mindig máshogy van hogy sokáig alszik délelőtt akkor később eszik de ma pl 11 kor ebédeltünk és 1kor meg már elaludt. a házimunkát meg csak akkor csinálom mikor ő alszik, ha fent van vele foglalkozom. max a ruhát terítem ki amig ő körülöttem totyog.
2013. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, nálunk elég fix napirend van. :)

11 hónapos lányom van és reggel kelés után behozom a mi ágyunkba és ott még Ő is pihen, kicsit Duck Tvzik és eljátszunk kb egy órát. Majd öltözés, reggeli tápszer és megy a járókába vagy a földre, attól függ mi dolgom van.

Minden nap felporszívózok gyorsan és felmosok a kutyánk miatt főleg, majd öltözöm, reggelit készítek magamnak, sminkelek, hajat vasalok, rednet teszek és esetleg felteszem az ebédjét, és a miénket.


9 felé még leteszem kicsit aludni, majd ha kelt, 10 óraizik és megyünk le a játszótérre, és sétálni. Utána ebéd és amíg alszik én végre pihenek, eszem, alszom, netezek, ha olyan házimunka van, amivel eddig nem végeztem, azt csinálom. Ha ébredt, közösen játszunk és uzsonna, azaz 16 óra után megint játszóra megyünk. Kb 6 ig ott vagyunk majd jön apa és lassan feljövünk, itthon még apával játszik, majd közösen fürdetünk és vacsi, alvás, fél 8-kor. :) Ez után mi vagy filmezünk, vagy tvzünk, netezünk, beszélgetünk, vacsizunk, stb. :) Ha még marad tteendő elvégzem, de szeretem nappal csinálni és hétközben, így hétvégén nincs igazán házimunka, max egy két mosás. :)))


Miért, nálatok hogy működik? Én nem bírnék napirend nélkül élni. nekem és a családnak, a lányomnak is kell, érzem, h ez jó, h mindenki tudja, mi mi után jön. :)

2013. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fél 7-kor kelek, a reggeli kávéig ne szóljon hozzám senki :-). 7-kor kelnek a kicsik, reggeli, mosakodás, öltözés, előtt indulás az oviba. Hazafelé bevásárolunk a kisebbikkel (nagyobbik marad csak az oviban), vagy postára megyünk, vagy csak irány haza. 9-kor 10 órai :-) aztán alvás a kicsinek, kb. 10-ig. Addig én feldobom az ebédet, rámolok amit tudok. 10-12-ig játék, utána ebéd. Utána megint egy kis játék, rámolás. Du. 1 körül megint alvás, kb. 1,5-2 óra. Addig felmosás, nagyobb rendrakás, takarítás, mosogatás meg ami még jön. Fél 4-kor megyünk a nagyért az oviba, utána 4 körül uzsonna. Aztán megint játék, vagy sétálás, vagy mamázás, vagy valami. Fél 7-7 körül vacsora, 8-kor fürdés, utána alvás a kicsinek, 9 körül a nagy is alszik már. Utána még beszélgetünk apával egy kicsit, vagy egyéb házastársi elfoglaltságok :-) és alvás.


Szerintem gondold át és tűzz ki magadnak egy napirendet. Írd le és próbáld magadat is tartani hozzá. Néhány hétbe beletelik míg beleszoktok, de hidd el ezután sokkal könnyebben fog menni minden.

2013. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Kis túlzással állíthatom, hogy percre pontos napirendem van, ahogy a baba előtt is volt.

6 körül kelek, kb. a 8 hónapos lányommal egyszerre.

Odakészítem a tápszerének a vizet melegedni, amíg elkészül megcsinálok 1-2 egyperces dolgot. Pl. ha éjszaka ment a mosógép gyorsan átdobom a dolgokat a szárítógépbe, vagy kipakolom a mosogatógépet. Előkészítem magamnak egy tányérra a reggelimet (ennek később lesz jelentősége, hogy miért). Bekeverem a tápszert, átpelenkázom a babát, kihozom a nappaliba. 6 óra 10 perckor beadom az inzulint, amire pontosan 20 perc múlva kell ennem. Megetetem a babát, majd kicsi büfi. Eddig mindig kész voltam ezzel 20 perc alatt, de a biztonság kedvéért ott van mellettem a reggelim. Amíg eszek addig a pihenőszékben van. Eztuán felhívjuk a szüleimet. A férjem kb. ekkor kel fel. Utána családi élet 8-ig, a férjem elvonul a dolgozó szobába. A baba kb. fél 9 körül alszik 1 órát, addig én megfőzöm az ebédet, elvégzem az aktuális házimunkát. Utána tízórai a babának, majd nekem. Lemegyünk sétálni. Délre haza kell menni, nekem 12 órakor inzulin, 20 perc múlva ebéd a férjemmel. Utána eszik a baba, kicsit játszunk, majd alszik egy nagyot. Én eszek 15 órakor. Ha felkel eszik, utána játék, nekem inzulin 18 órakor, 20 perc múlva vacsora. Utána megfürdetjük (ilyenkor már általában ráér a férjem is), eszik és 20 óra körül alszik. Én még eszek fél 9 körül, utána fürdés, tévézés, vagy amit akarunk. Este 10-kor szúrok inzulint, utána alszunk. Ez egy átlagos nap, amikor nem megyünk éppen sehova.

2013. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a férjem 3 müszakban dolgozik. Most éjszakás! Gondolhatod, milyen jó most nekünk. De legaláb az idő jó és el tudunk menni ittholrol, hogy tudjon azért aludni is valamennyit.

1 éves a kisfiunk és állandóan kiabál, visit, beszél. Ez a dolga de szegény apának is kell a pihenés.

2013. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 11 hónapos és van mindkettőnknek, na nem percre pontos. Mostanában az enyém változott, mert nekiálltam fogyózni és így a tornát is be kell iktatni. Kislányom kb 7-8 körül kel, én is vele. Tápszer, utána peluscsere, öltözés. Egy rövid mese-mondóka. Utána vissza a kiságyba, én kávézok. Utána fogat mosunk, fésülködünk, én is felöltözök. 9-kor keltjük apát, ha dolgozik. Fél tízkor apa elmegy, mi játszunk 10 körül tízórai, nekem reggeli, aztán a kislányom alszik. Én elmosogatok, felseprek, felmosok, 20 perc torna. Ha marad még időm (általában 2 órát alszik a kisasszony), akkor vagy más házimunka vagy pihenés. Felkel kb 1 óra játék, ebéd (mindketten). Utána peluscsere, öltözés, megyünk le. Közért után játszótér. Attól függ, hogy alakul, vagy alszik még 1 órát, ha 5-ig lenn vagyunk vagy nem aludt, akkor már nem hagyom, mert akkor később fekszik. 5-kor uzsonna, nekem vacsora. Utána anya félszemmel nézi a híradót, és kergeti a kisasszonyt a lakásban. :-) 7-8 fele fürdés, tápszer, alvás. Amíg elalszik gépezek, olvasok. Aztán torna, aktuális házimunka. Most pl megyek mosogatni, aztán 20perc torna, utána kádmosás, zuhany. Ha lesz kedvem még vasalok, de szerintem nem lesz. :-) Mindennap csinálok valami házimunkát, portörlés, vasalás. Heti 1X porszívozok és nem seprek, ezt az alvás és az ebéd közötti órában szoktam és akkor mondjuk amíg alszik port törlök. Általában éjfélkor fekszem.
2013. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel így a kérdést, mert érdekelt, hogy mennyire vagytok, vagy nem szétcsúszva, vagy mennyire rohanós a napotok, stb.

Nálunk a csajszinak tökéletes napirendje van, mindig egyidőben eszik, alszik fürdik stb, amikor meg fenn van, akkor játszunk sétálunk, vagy jön velem vásárolni, vagy bankba, dokihoz, ahova mennem kell.


Én érzem úgy, hogy össze vissza kapkodok, amíg alszik én is házimunkázok, de sokszor magamra marad kevés időm, és úgy érzem kicsit le vagyok harcolva.


Kerestem talán egy példát, a kérdésem által, ami követhető, vagy jó tipp.


Sokszor van úgy, hogy a közös reggelink után nekem csak 4 körül jut időm enni, ő eszik időben, megcsinálom neki a főzeléket külön.

Szóval nem okés, ahogy csinálom, valamit változtatnom kell.


Köszönöm az eddigi válaszokat, aranyosak vagytok, hogy megosztottátok a napotokat velem.

2013. ápr. 20. 00:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Enni egyél vele, még élvezni is fogja, amikor alszik, akkor figyelj picit magadra, olvass, hallgass zenét, fesd ki a körmöd stb. Ha apa hazaér, akkor uzsizzatok közösen (bár nem tudom, mikor ér haza a férjed, az enyém 4-5 között), baba is kaphat valami nasit maga elé, ti pedig kicsit figyeljetek egymásra. Utána sétálhattok közösen, közben is jut időtök beszélgetésre.

A takarítást én szombat délelőttökre tömbösítem, olyankor nálunk a férjem elmegy a kislányunkkal sétálni, én meg gyorsan kitakarítok, és felteszem főni az ebédet. Vasárnap nem főzök, olyankor mindig megyünk valamelyik nagyszülőhöz, onnan pedig délután mi egy picit elmegyünk a férjemmel kettesben kávézni, kiállításra, sétálni, akárhová.

Nekünk ez vált be.


Próbálkozz, meglátod majd, hogy nektek mi a legjobb. :)

2013. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én is leginkább azt javaslom, egyél a babával, és nyugi, már nem sokáig kell neki külön főzni, én kb 10 hónapos korában hagytam abba. nálunk egyébként a takarítás as leginkább felejtős.
2013. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ! Nincs napirend a gyereknek sem.És nagyszerűen működik.Mindenhova eljutunk ,minden készen van ;)
2013. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!