Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most megijedtem, mit csináljak?

Most megijedtem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos és még nem kezdett el kúszni. Találtam egy linket, amik között fel van sorolva, hogy mikor kell Dévény-tornára járni az 5. hónaptól. Közte van a meconiumos magzatvíz is. Nem tudom, hogy függ össze a baba izomzatával, de szerepel a listán. Mert sajnos, amikor vajúdás közben elfolyt a magzatvizem, az orvos megállapította, hogy meconiumos. Most akkor aggódnom kellene? Tényleg van összefüggés a meconiumos magzatvíz és a baba mozgásfejlődése között?
2013. ápr. 19. 17:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja, bocsi, itt a link:

[link]

2013. ápr. 19. 17:47
 2/12 anonim ***** válasza:

Vidd el neurológushoz, ő majd megítéli van-e bármi teendő.


Első, hogy te mekkora egy tuskó vagy!!!

2013. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem. A meconiumos magzatvíz ugyan problémára utal, de ebből nem következik törvényszerűen, hogy mozgásproblémák lesznek. Ha a gyerek mozgásfejlődése szabályos, akkor felesleges "túlfejleszteni". Ingergazdag környezet (sok színes játék, amik mozgásra motiválják), kellő mozgásszabadság és biztonságos környezet egy egészségesen fejlődő gyereknek bőven elég.


Egyébként a meconiumos magzatvíz nem az izomzattal függ össze, hanem az idegrendszerrel, tehát pl. ha emiatt átmeneti oxigénhiány lépett fel a szülés közben a babánál, akkor az kihathat az idegrendszerére, mozgásfejlődésére is, de "ráérsz" aggódni akkor, ha lénylegesen elmaradást tapasztalt a mozgásban (figyelembe véve természetesen a gyerek egyéni fejlődési ütemét, tehát ha valamit nem pont 9 hónaposan csinál, akkor sincs semmi probléma, hiszen egyéni eltérések simán lehetnek a gyerekek között).

2013. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen dolgokat a gyerekorvossal, és ha ő úgy látja szakorvossal kell megbeszélni. A gyógytornászok szerint mindenkienk kell a fizetős tornájuk, nem fog elküldeni senkit.

Amúgy 9 hónapos korig kell kúszni.

2013. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló menjen a pokolba, hülye nyomorék! Még egyszer a szádra ne vedd a gyerekem ilyen formában meg te sehogy sem! De már töröltettem a válaszát!!!!

A többieknek köszönöm a válaszát! Nem lépett fel oxigénhiány a kislányom születésekor szerencsére! Ortopédián azt mondták, hogy minden rendben van, de már örülnék neki, ha elkezdene kúszni!

2013. ápr. 19. 19:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a kúszás teljesen kimaradt, rögtön mászás jött. Mondjuk nem JÓ, de mozgásban nem lett további elmaradás, elég hamar elkezdett állni, járni. Ha lesz is idegrendszeri lemaradás, később tudjátok majd TSMT-tornával korrigálni, szóval szerintem egyelőre ne aggódj.
2013. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az én lányomnál egy az egyben kimaradt a kúszás-mászás..7 hónaposan felállt, 9 hónaposan elkezdett járni, addig kapaszkodva lépegetett. """Rendes időben"""" fordult hasról hátra és vissza, ezekkel nem volt gond, de a mászás kimaradt. 10 éves, kitűnő tanuló, semmi jelét nem látjuk, hogy ez okozott volna -e nála bármit is. Szomszéd kislány 9 hónapos bőven elmúlt, amikor hason fekve előre nyomta magát, ez volt nála a kúszás,rá egy hónapra járt..nem akartuk elhinni! :-) ja, nála is meconiumos volt a magzatvíz, azt mondta az anyja, hogy majdnem fekete volt..de semmi károsodása nincs! :-)
2013. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kislányom császárral született a mecomiumos víz miatt (nem volt semmi fájásom). Most 11 hónapos és már egy hónapja jár. Mindent az átlagnál gyorsabban csinált, a kúszás maradt ki. Nem hiszem, hogy aggódnod kéne emiatt.
2013. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod alaposan a cikket, latod, h ezt egy laikus anyuka irta, nem pedig orvos vagy devenyes. Tudod, ez a gond az internettel, mindenki minimum ujsagionak,de rosszabb esetben szakembernek kepzeli magat es feljogositva erzi magat, hogy masoknak tanacsot adjon. Mi meg hajlamosak vagyunk mindent elhinni, amit az interneten olvasunk. Nezz utana hivatalos hleyeken, h mikor KELL A deveny vagy vidd orvoshoz vagy csak kerj egy devenyessel konzultaciot. A lanyom vize is kakis volt, semmi baja, mindent gyonyoruen csinal, es sose mondta senki, h torna kellene neki, pedig rndszesen jarunk orvoshoz, vedono is latha es devenyes is vizsgalta.
2013. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elolvastam a cikket. Enyhén túlzásnak érzem, hogy milyen okok miatt kell a babákat Dévényre vinni! Nem akarok bunkó lenni, de kissé úgy tűnik, mintha az lenne a cél, hogy szinte minden babát vigyenek. Én túl is hordtam a kislányomat, szóval már 2 ok is van, illetve a császár a 3. ok, amiért vinnem kéne, nagyon vicces! Azért viszont megnézetném, mert elvileg (legalábbis a táblázat szerint)kúsznia már kéne. Szerintem kérdezz rá a gyerekorvosnál vagy a védőnőnél.
2013. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!