Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerekes anyukák ti hogyan...

2 gyerekes anyukák ti hogyan oldottátok meg 2 gyerekkel a házimunkát, illetve a 2 gyerek ellátását, nevelését úgy, hogy nyugodtak és kiegyensúlyozottak maradtatok?

Figyelt kérdés
Lassan nyár végén érkezik a 2. baba kisfiú lesz , az első kislány és az öccse érkezésekor lesz kb 1 éves 3 hónapos!Szeretném tudni , hogy ilyen kevés korkülönbséggel hogyan oldották meg más anyukák a mindennapi feladataikat úgy , hogy nem őrültek bele és nem rogytak össze minden nap :D.Bevallom eléggé izgulok és szeretném megtudni 1-2 tapasztaltabb anyukának a "praktikáját".Illetve , hogy mondjuk milyen napirendet állított fel a 2 gyermek ellátásához , hogy ne legyen egyikőjük sem elhanyagolva.Még hozzá tenném , hogy egyenlőre csak egy 2 szobás lakásban élünk...nem tudom logikus elképzelés-e , hogy a lányom maradna egyedül a kisebbik szobában , mert ő már este egyedül alszik és nem is kel fel , a kisebbik pedig velünk lenne a nagyobbik szobában , hogy ne ébressze fel kezdetekben az éjszakai evésekkel a nővérét és esetleg később , ha már biztosan átalussza az estét , akkor berakni őt is estére a kisebbik szobába.(Azért nem alszik velünk a gyerek , mert ő tőlünk mi pedig tőle nem tudunk aludni , másrészt én valamikor még este fejezem be a házimunkát.)Még azt szeretném tudni , hogy hogyan tettétek mindkét gyermeknek biztonságossá a terét , mármint mikor már a kisebbik is kúszik-mászik , de a nagyobb még nem igazán tud vele szépen foglalkozni...Külön karám vagy hogy?(Amikre konkrétan kíváncsi vagyok a napi feladatokkal kapcsolatban: etetés (Szoptatás közben a nagyobbikat etetőszékben?Az úgy megoldható vagy lehetetlenség?) , fürdetés (A kicsit hamarabb a nagyobbikat később?), esti altatás (amíg altatom a kisebbet , addig adjak valami játékot vagy valamivel foglalja le magát a nagyobbik?Vagy úgy oldjam ezt meg , hogy mondjuk a kisebbiket megfürdetem megetetem , elaltatom és csak utána kezdek hozzá a nagyobbik gyerek fürdetéséhez és stb?, mert ugye sajnos 2 gyereket nem lehet egyszerre , főleg ilyen kisebb korban ilyen korkülönbséggel.+ a házimunkát hogy végzitek közben?(+1 kérdés: mivel ugye kislányról és kisfiúról van szó , nem tudom , hogy más családban , hogy van a lakás dolog , de mivel ugye nekünk csak 2 szobás van egyenlőre , nem tudom , hogy meddig egészséges őket egy szobában hagyni 3 éves korig?Nem szeretném egyikőjük sem bezsúfolni hozzánk a nagyobbik szobába szeretném , ha mind kettőjüknek külön kis terük lenne , amit csak a magukénak érezheztnek.Tervezzük a nagyobb lakást , de tanácstalanok vagyunk , hogy meddig halasszuk a tényleges lakás vásárlási dolgot , mert minél későbbre tesszük , annál több pénzt tudunk rá félretenni és lehet , h. még hitelt sem kéne felvenni , ha ezt eltudjuk adni.Viszont ugye nem akarom , h. a tinédzser korban még 1 szobában legyenek(Volt , aki azt mondta ezzel nem lenne semmi gond, szerintem lenne...bnőket , barátokat hogy hoznák fel meg öltözködés stb. túlságosan alkalmazkodniuk kellene egymáshoz , legalábbis szerintem.).Szóval , ha van olyan anyuka , akinél szintén hasonló helyzet volt , van , az kérem ossza meg velem , hogy ő mennyi ideig tartja egészségesnek , ha a kislánya és a kisfia egy szobában vannak.

2013. ápr. 20. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elején én minden voltam, csak nem kiegyensúlyozott és nyugodt.....


Praktikákból és napirendből nincs egyféle jó megoldás, ami nálam bevált az nálad nem biztos hogy működik és fordítva. Ráadásul ami napirendre én beálltam a gyerekek 2 hónapos/2éves korában, az pár hét múlva már borult. A gyerekek karakterétől is függ, van amelyik nagyot egy percre sem hagyhatod felügyelet nélkül mert legyilkolja a kicsit, van amelyik tök jól elvan....

Van ahol nincs tesóféltékenység, van ahol csak a kicsi születésekor, van ahol csak amikor a kicsi elkezd helyet változtatni (nálunk ez volt), és olyan is van, hogy még 20 évesen is ölik egymást.


Az, hogy szoptatáskor a nagy legyen-e etetőszékben: majd meglátod, nekem nem volt és nem is maradt volna el, lehet, hogy a tiéd meg tök jól ellesz. A barátnőmnél pl.a nagy ült be néha a hálós járókába és ott játszott a kis játékaival, amit a kicsinek még nem lehetett adni.



A háztartással kapcsolatosan azt tudom mondani, hogy aki tud segíteni, azt fogd be. Anyukám nekem segített vasalni, néha hozott főtt kajákat. Vagy szervezz be valakit (férj, nagymama, barátnő) aki elmegy a gyerekekkel sétálni, amíg gyorsan kitakarítasz. Ha megfelelő a tárolórendszer, nincs elől ezer kis csetresz, akkor gyorsan tudsz takarítani, port törölni.

2013. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem egyszerre ettek és nem egyszerre aludtak. A kicsit amíg fürdettem, addig a nagy ott szöszölt a fürdőben. Ha a nagy fürdött, az is öt perc volt, a kicsi sokat volt az ágyában. Kb. 10 hós koruktól raktam őket egy szobába. A nagy napirendjéhez idomítottam a kicsit. A lakáscsere még szerintem ráér 10 évig.

Házimunka a kicsi alvásidejében volt, de minimális, és a nagy sokáig bébiételt evett emiatt én meg csak bekaptam valamit. Nagyon nehéz lesz, mert valamelyikkel mindig foglalkozni kell, egyiket sem hagyhatod magára.

2013. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és a nappaliban szoptattam, addig a nagy ott volt, "beszélgettem" vele. Amíg a nagy evett, addig sajna a kicsi ordított vagy fogtam.
2013. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lesz olyan vészes. 16 hó van a fiainak között. A napirendben mindent a nagyhoz igazitottam. De.és du.mikor a naggyal kimentünk akkor volt a kicsi alvasideje. Ebéd után egyszerre aludtak. Szopi közben becsuktam harmunkat a szobába és addig a nagy szépen játszott. A hazimunkat akkor csináltam amikor elvonultak vagy aludtak. Este mikor mindenki aludt akkor foztem. Engem is mindenki ijesztgetett de nem volt gáz. A kicsit jarokaba/ kisagyba szoktattam amíg játszottam a nagyobbal. Amikor a kicsi már mászott már nem kellett annyira óvni.egyre könnyebb lesz később. Kitartás!
2013. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság , hogy én a főzést egy jó ideje úgy oldom meg , hogy este fürdés, vacsi után leteszem a gyereket aludni és utána másnapra csinálom meg a kaját.Ez nagyon idióta dolog egyébként , vagy elfogadható egy anyánál?(Amíg picik a gyerekek.)Csak , mert sok idősebb szomszéd néni nagyon h*lyének néz emiatt.:S
2013. ápr. 21. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:

A szomszéd néni le van t.jva.

Más anyuka meg csak kajarendeléssel tudja megoldani, vagy a közeli kifőzdébe veszik meg maguknak a kaját heti 3x, szóval az, hogy te este még főzőcskézel, az teljesen jó.

2013. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!