Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Segítség kellene?!

Anyukák! Segítség kellene?!

Figyelt kérdés
az a problémám hogy alig tudok szoptatni mert a babámnak kint van egy foga és rettenetesen fáj a szoptatás!hozzáteszem bimbóvédővel szoptatok!próbáltam neki helyette tápszert adni de nem eszi meg!(nestlé lactogén harmony,és nestlé beba pro 2)de egyiket sem eszi meg!most mit csináljak?mit adjak neki???már csak reggel és este szoptattam!adjatok valami tanácsot mert már nem tudom mit tegyek!9,5 hónapos a fiam!!
2013. ápr. 21. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért fáj? Megharap közben? Az én fiamnak már 7 foga van mégsem fáj, mert nagyon gyorsan leszoktattam arról hogy megharapjon. Bimbóvédőt sem használtam soha!

A tápszer pedig az én fiamnak sem kellett, rossz az íze az anyatejhez képest, ég és föld a különbség.

2013. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor fejd le neki és kapja cumisüvegből.
2013. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha megharap, vedd le rögtön a ciciről. Pár alkalom után megtanulja, hogyan ne okozzon fájdalmat. esetleg kend be az ínyét valamilyen fogzáskönnyítő géllel szoptatás előtt, attól elzsibbad az ínye és nem akar mindenáron harapdálni.

Ne szoktasd rá feleslegesen a tápszerre. Ha netalán mégis elapadna a tejed (a fejés nem mindig tudja fenntartani a tejtermelést), pohárból add neki a tápszert. Szerencsére már elég nagy baba, szilárd ételeket gondolom eszik, nem fog éhezni akkor sem, ha kevesebb tejet vagy tápszert kap, mint előtte. Ebben az esetben emeld meg a hús/hal/máj/savanyú tejtermék adagját (persze ha már bevezetted) illetve később a tojásadagját, ezekben is van sok fehérje. Bármennyi anyatejet is kap, próbáld minél tovább szoptatni vagy más módon adni neki anyatejet.

2013. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos, 8 foga van, de mégsem fáj, ha szopik. Jó, néha érzem azért a fogait, de ki lehet bírni. Korábban párszor ő is megharapott, aztán rájött, hogy akkor nem kap többet, így abbahagyta. Próbáld, meg, hogy ha megharap, vedd el tőle, aztán kicsit később próbáld meg újra.
2013. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már de annyira szorítja a cicimet hogy nem engedi el,csak ha már kiszívta ami benne volt!
2013. ápr. 21. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyémnek 9,5 hónaposan nőtt ki az első foga, most 14,5, még sosem harapott, de azt hallottam, amit írtak mások is, hogy olyankor ki kell venni a szájából és megint beletenni. Lehetőleg ne adj neki tápszert, jobb az enyatej, ha van. Fejd ki és add pohárból. Ha nincs sok, adhatsz neki növényi tejet is, boltit vagy házit, olajosmagvakat, pld szezámmag, napragorgó, mandula, kesudió (mindez nem pörkölt, nem sós), beáztatod pár órára, vízzel összeturmixolod, leszűröd és azt. Sok fehérje, sok kálcium, sok esszenciális zsírsav. Sűrítheted gluténmentes péppel, pld sinemil, sinlac. Phárból, kanállal, vagy csőrös pohárból.

Ha csak reggel és este szoptatod, 2 étkezést ezzel simán ki tudsz váltani. Nálunk a tízórai és az uzsonna ez.

2013. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha szorítja, dugd be a kisujjadat a szájzugába, és feszítsd szét a száját. Ha pici babáknál ez működik, szerintem nála is fog.

Rá is szólhatsz, felszisszenhetsz, ha fájdalmat okoz, ettől is el szokták engedni a babák a cicit (ezt csak olvastam, nem próbáltam).

2013. ápr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
próbáltam neki szólni meg sziszegni is de semmi :(
2013. ápr. 22. 08:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megharap/szorítja azonnal vedd el Tőle, és ne add vissza egy ideig. Én ezt még kisebb korában (5 hós volt) Megcsináltam párszor, azóta soha nem harapott meg.
2013. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!