Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orvosunk kisbabánknak...

Az orvosunk kisbabánknak Dévény tornát javasolt. A Dévény torna mivel jobb, mint a gyógytorna? Tényleg fáj a babának?

Figyelt kérdés

Kisbabánk most 4 hónapos, koraszülött volt, "mászatáskor felsővégtag használata renyhébb".


Mindenképpen fizetős? A miskolci Lévay Centrum viszonylag közel van. Miskolcon kit javasoltok?


Lévay Mozgásház és Fejlesztő Központ (Miskolc, Lévay J. u. 10.)

[link]


Általános dolgokat itt találtam: [link]



#torna #Miskolc #Dévény #Dévény-módszer #Dévény-torna #Lévay Centrum #Lévay Mozgásház és Fejlesztő Központ
2013. ápr. 21. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Már ne haragudj, én biztos, hogy nem vinnék el egy ennyi idős babát Dévény-tornára, pláne, hogy bőven ráér a mászással. És igen, fájdalmas, én ezt hallottam. Forog már egyébként a babád?
2013. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Még nem forog, de fejét már emeli és átforgatja szépen. A karjait nem nagyon emelgeti, az orvos szerint nem jó helyen tartja: a törzse mellett van legtöbbször. Bár az én avatatlan szemem ezt észre sem vette...


A Dévény honlapon azt írják, hogy jobb minél hamarabb elkezdeni, mindenképpen 5 hónapos kor előtt.

2013. ápr. 21. 12:41
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Minél kisebb, annál hatékonyabb. Mindenféle gyógytornát végigüvöltenek a gyerekek, valóban kellemetlen nekik, de nem fáj. Inkább most, mint, hogy később mozgássérült legyen.

Nálunk nincs dévényes, csak 40 km-re innen, ráadásul elég hosszú várólista volt nála, úgyhogy én hagyományos gyógytornászhoz vittem a fiamat. Neki ferde nyakat diagnosztizáltak 2 hónapos korában. 45 percig tekergette a nő a nyakát, végig ordította. 3 alkalom után teljesen rendbe jött, pedig azt mondták, hogy magától nem múlt volna el. Azt mondta ez a csaj, hogy Dévény, vagy nem Dévény, mindegy, csak foglalkozzanak vele. Ráadásul a hagyományos gyógytorna sokkal olcsóbb is. Ő 3000 Ft-ot kért egy alkalomért, a dévényes 6000-ot.

Ha ezt javasolja a gyermekorvos/védőnő, minél kisebb korban el kell kezdeni. És azért ne hagyd ki, mert sír, ne sajnáld. Majd sajnálhatod nagykorában, ha esetleg maradandó lesz a dolog.

2013. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

hogy-hogy nem vinnél?


van fogalmad arról, hogy minél korábban viszed, annál hatékonyabb?

nálunk már majdnem késő volt, én 3 hósan vittem kb. és már el kellett volna vinnem. ez nem vicc!


fáj, igen, de melyik jobb, ha fáj, vagy ha gondok lesznek később?

2013. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
fájni nem fáj nekik csak nem szeretik ,de ha rendszeres hordod ,akor hamarosan meggyogyul .
2013. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Az én babám is koraszülött volt, és már a kórházban tornázott 3 hetesen! Minél korábban annal jobb. Kérj egy beutalót abterületileg illetékes korház gyógytornajára, ott ingyen megnéziknankicsit és eldöntik, hogy milyen torna kell. Nekünk elég a naponta végzett otthoni torna havi egyszer kell kontrollra vinni a kórházba ingyen, tehát ez is működhet. Ha nem vagy biztos a dolog menetében hívd fel a kórházat és ott a gyógytornászok elmondják, mi a teendő. És nyugodtan elmondhatod, hogy nincs pénzed magan-gyógytornászra, ez nem szégyen! Minden jót nektek! Egyébként az én kisfiam most 5 hónapos, korrigaltan még csak 3, nem forog, de mindent ügyesen csinál, a gyógytornász szerint minden rendben vele. Úgyhogy nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Ezek jól gyógyítható dolgok, de vidd minél hamarabb szakemberhez!
2013. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Miskolci vonatkozásokról esetleg tud valaki többet? Kit vagy kit nem ajánlanátok?

2013. ápr. 21. 20:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 6 hetes kora óta járok a fiammal Dévény tornára, most múlt fél éves. A mai napig sír, de tudom, hogy kell és ettől jobb lesz!

Nekem az orvos adott beutalót, így OEP finanszírozott a kezelés.


[link]


itt vannak a szaktornászok nevei!


[link]


ez pedig az Alapítvány honlapja.


Keresd fel Őket minél előbb, lehet azt mondják nincs rá szükség, de ha igen jobb hamar elkezdeni!

2013. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Gondolj bele, ha elfekszed a nyakad és fáj. Aztán elmész egy természetgyógyászhoz, aki jól megtekergeti. Sajnos nekem elég gyakran van ilyen problémám. Majd besz..., amikor tornásztatja, de már másnap sokkal jobb. Na, ők is így lehetnek vele. De sajnos muszáj.
2013. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Szia,


Mi Miskolcon járunk, 32 hétre született, most 2 éves koraszülött kisfiú anyukája vagyok.

A Lévay utcán nagyon ajánlom Csollák Gabriellát, 3000 Ft nála egy kezelés.

Minél hamarabb el kell kezdeni, 5 hónapos kor előtt a legideálisabb.

Szerencsés vagy, hogy az orvosod halad annyira a korral, hogy ajánlotta a Dévényt.

Mi mindent kipróbáltunk szinte amit lehet, konduktorhoz, gyógytornászhoz, HRG-re és TSMT-re is jártunk, de minden mellett stabilan meghagytuk a Dévényt. Most fogjuk elhagyni már pár kezelés után, mert végre rendbe jött a kisfiam.


Az én kisfiam speciel kisebb korában soha nem sírt a dévényes kezében, Debrecenben sem(onnan költöztünk ide) és itt Miskolcon sem. Most sír már, de nem azért, mert fáj Neki, hanem mert már önálló akarata van, és nem akarja hagyni, hogy egy helyben marasztalják, és masszírozgassák. A legtöbb gyerek sír, igen, de inkább most sírjon, minthogy később akármilyen visszamaradása legyen. Hidd el, hogy sokkal jobban viselte a kisfiam a kezeléseket 1 éves kora előtt, mint most 2 éves kora után..és nem csak a dévényre, hanem bármiféle gyógytornára gondolok itt.


Ha jól értem, lazább és nem kötöttebb a kisbabád. Általában azoknak a babáknak fáj, akik kötöttség miatt kerülnek oda. Mi kötöttség miatt kerültünk, de mint fentebb írtam, nem sírt.


A Lévay utcán van Csollák Gabi, akit fentebb írtam, és Wágnerné Anikó, a Futó utcán egy Bacsay Gertrud nevű hölgy, és a Petőfi téren egy Szebenyik Gizella és egy Horváth Mária nevű hölgy.


Az orvosok sajnos nagyon ritkán ajánlanak Dévény kezelést, pedig a módszer fantasztikus, és nagyon hatékony.

Ha más nem egy állapotfelmérésre mindenképpen vidd el, és ne gondold azt, hogy ha már elviszed, úgyis ajánlani fogják a kezelést a pénz miatt. Olyan hosszú várólisták vannak, hogy ok nélkül senkit nem kezelgetnek, illetve ha elkezdik a kezelést, ahogy a korának megfelelő általános állapotba kerül a kicsi, nem hordatják pluszban feleslegesen órákig. Akkor azt szokták javasolni, hogy 2 havonta kb vidd vissza, megnézik, és ha kell valamit még korrigálni, akkor újabb pár kezelést kap...


Nem értem miért nyilvánít véleményt olyan, aki nem próbálta a módszert, nincs tapasztalata, teljesen elrémít tőle Téged. A gyógytornász sem simogatja és cirógatja a gyereket, nála is sír... Sőt tapasztalatom szerint a Dévény sokkal babaközelibb, személyre szabottabb, mint a hagyományos módszerek.


Megkérdezhetem melyik orvos ajánlotta a tornát? Én a GYEK-ben még nem találkoztam olyan orvossal sajnos, mi Pestre a Heim Pálba Gyermekkórházba jártunk a kisfiunkkal, ott teljesen elfogadják ezt a módszert, a kórháznak saját ilyen terapeutája is van... Jó lenne itt is olyan szakorvoshoz járni, aki nem csak a régi módszereket tartja hatékonynak..


Ha kérdésed van, keress meg nyugodtan.

2013. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!