Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok miket eszik?

8 hónapos babátok miket eszik?

Figyelt kérdés

Én most akarok neki csirkemellet főzni,de nem tudom hogy azt hogyan adjam neki oda?Szerintem nem vagyok elég kreatív,sokszor ugyanazokat eszi. :( Most akarom nála az uzsit kiváltani,mit adjak neki?

Így eszünk: 6-7cici,10 gyümölcs,12 főzelék+cici,16óra eddig cici volt,de mától nem,20-20:30cici.

Köszi a segítséget!


2013. ápr. 22. 08:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Még azt szerettem volna kérdezni,hogy adtatok már a kezébe kiflit,zöldséget hogy rágcsálja?Én félek,hogy nagyot harap és nem tudom kivenni a szájából.Tapasztalat?
2013. ápr. 22. 08:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kicsikém nagyon rossz evő volt.Sajnos 1hónapos kora óta tápszereznem kellett, de az meg nem tetszett neki, érthető módon.Így kénytelen voltam már nagyonkorán 2 hónaposan bevezetni más kajákat, különben éhen halt volna.Vízbegríz, pirított liszt (a régi időkben ezeket alkalmazták), és semmi baja nem volt tőle.hamar elkezdtem megfőzött, turmixolt almát adni neki.Szerintem a csirkemellett úgy add neki hogy teszel a turmixba húst, répát, krumplit, meg leveslét(tésztát is rakhatsz hozzá), összeturmixolod, és kanállal odaadod neki.Nálunk ez mindig bevált. Én az almát mikor megfőztem ,rajtam hozzá háztartási kekszet is turmixolásnál, így töményebb lett, jól lakott vele.Szerintem ne aggódj, és felügyelettel adhtasz neki kiflit, óvatosan.Vagy kenyérnek a beléből pici falatokat, kukorit, ami szétolvad a szájában, nem lesz tőle baja! :)
2013. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel tápszer.

Tízórai gyümölcs gabonapéppel, vagy keksszel, ritkán tejpép, de abba is rakok gyümölcsöt.

Ebéd főzelék hússal.

Ezután még kétszer kap tápszert.


A húst én úgy csinálom, hogy vízben megfőztem a felkockázott csirkemellet. A főzővíz egy részével leturmixoltam és jégkockatartóban lefagyasztottam. A déli főzelékhez adok 2 kockányi húst. Van amikor zöldséges bébiételhez keverem.

Nem adok semmit a kezébe, kanállal etetem és teljesen pépeset kap még.

2013. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos, 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Almával, szilvával, barackkal, banánnal, körtével, krumplival, répával, brokkolival kezdtük, 6 hónaposan kapott csirkehusit is. Legtöbbször üvegeset eszik, de van a fagyóban is pár főzelék. Mostanában vezetem be a túrót (eddig 1x kapott), és a tojássárgáját. Tejpépet a vacsi előtt kapja, uzsira.


Reggeli tápszer, utána gyümi, aztán főzelék, tejpép, és este megint tápszer.

2013. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, adtam már úgy répát hogy én fogtam neki. Anyukám kenyér héjat is adott már neki, de amiből mi eszünk, és ő megeheti, abból adok neki pár kanál kóstolót hogy ismerkedjen az ízekkel.
2013. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!