Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kúszik leghamarabb egy...

Mikor kúszik leghamarabb egy baba? Ez annak nevezhető? Félek, mert szerintem ez nagyon korai. Nyugtassatok meg légyszíves!

Figyelt kérdés
A kisfiam 3,5 hónapos. Az este játszottunk és kb 30 centit fentebb tornázta magát.Lefektettem és hajnalban mikor felkelt enni,megint kb ennyivel fentebb volt,mint ahol elaludt. Evett visszafektettem és most reggel keresztben feküdt a kiságyában..ez nem baj? nem korai? Nagyon bepánikoltam,eléggé paramami vagyok..

2013. ápr. 22. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj rajta! Neki mos megy, nagyon ügyes kis srác :)


Minden babának más a mozgásfejlődése, és minden baba tudja ösztönösen, hogy mi a jó neki. Ha nem lehetne még, nakkor nem csinálná :)

2013. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem kúszás, és nincs semmi baja. Kis vasgyúró, de nincs ezzel semmi baj. Én is ilyen parás vagyok/voltam aztán rájöttem hogy inkább élvezem az életet mint sem mindig aggódjak. Olyan kevés ideig tart a gyerekkor nem akarom végig aggódni az egészet. Anya vagyok fel fog tűnni ha baj van. Amúgy is mért lenne baj?!
2013. ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást..hálás vagyok érte :)
2013. ápr. 22. 08:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten ez is kúszás, de ez nem arra megy ki, hogy a mozgássla valamit elérjen, csak nem találja helyét az ágyban, éber alvó, fájhat a hasa stb...


Nekem ketteském volt ilyen, már újszülött korában képes volt az ágy másik felébe átmocorogni magát, de nem tudatosan, hanem mert fészkalódott.


A kúszás 7 hós körül alakul ki, de 5-6 hósan már elkezdheti, de mindenképpen elöbb a forgolodás kezdödik el.

2013. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Láttad, hogy kúszó mozdulattal ment arréb? Csak azért, mert a lányom 8 hónaposan kezdett kúszni, de a kiságyban már 2-3 hónapos korában sokszor máshol volt, mint ahova letettem. Ezt a helyzetváltoztatást viszont nem kúszással érte el.
2013. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez még nem kúszás, az én kisfiam is két hónapos kora óta elmozgolódik az ágyban de nem kúszik csak helyezkedik,meg "kapar " a lábával azért kerül arrébb. Nincs ezzel semmi baj:-)
2013. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak olyan álkúszás, az én lányom 1,5 hónapos korától totál bejárta az ágyat álmában. Én sem tudtam mi ez, de azt mondta a védőnőnk, hogy ezt minden baba csinálja.


Az enyémlány amúgy tök normál ütemben fejlődött utána, 4 hónaposan fordult át hasra, 5 hónaposan hátra, 8 hónaposan kúszott, 9 hónaposan mászott-állt, 10 hónaposan lépegetett, és most lesz egy éves, és még mindig a kapaszkodva lépegetés megy.


Látod, nem lett egy extrém mozgásfejlődésű gyerek, pedig 6 hetesen egyik éjjel letettem normál irányba, és 180 fokkal elforogva, az ágy másik sarkában találtam rá. Pedig még az éjszakát is átaludta. :D

2013. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!