Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan hogy egy gyerek...

Létezik olyan hogy egy gyerek nem mer/tud magától elindulni? Kinek indult el legkésőbb a babája?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom már rég tudott menni csak nem mert. Nem a kezét fogtam, hanem egy bot volt a segítség. Egyik felét ő fogta másikat én. Én elengedtem a botot es akkor is ment szépen, nem is esett el. De amikor felnézett és látta, hogy nem fogom a botot, akkor leült. Ez volt 1 évesen. Végül 16 hónapos múlt 2 nappal amikor egyedül is el mert indulni.
2013. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos volt és egyszerűen a járás, mint olyan nem érdekelte. Kúszott, mászott, gurult és mivel így bárhová eljutott, nem nagyon akart felállni sem. Mostanra persze bepótolta, egy örökmozgó 2.5 éves kisfiú lett belőle.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, van olyan gyerek, akinek igenis gyógytornász segítség kell, azt szokták mondani, hogy amelyik nem indul el magától 18 hónapos koráig, azt látnia kell egy szakembernek. Addig még nem beszélünk kóros dologról (pl. hipotóniáról), de másfél éves kor után már orvosi/gyógytornászi segítséget kell kérni.

2013. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha másfél éves koráig nem indul el, az normális. A mienk 15 hónapos, és még nem indult el. Voltunk vele Dévény tornásznál, ő is megállapította, hogy nincs semmi baja, és mutatott pár egyszerű gyakorlatot, hogy hogyan gyakoroljuk vele a járást, meg egy kicsit megmasszírozta. Azóta pár lépést egyedül megy (ha akar), a babakocsit vagy a kezünket fogva pedig akár 100 métert is. Még mindig szívesebben mászik, többnyire mászva közlekedik, és van, hogy egyszerűen nem akar járni, leül a földre és visít. Pedig egészséges, semmi baja.

Öröm az ürömben, hogy viszont már egész sok szót mond.

2013. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Golan Trevize ***** válasza:

Amikor már tudtak állni kapaszkodva, akkor vettem észre, hogy néha elfelejtenek kapaszkodni, és megállnak maguktól.

Tudatosan soha nem merték elengedni, amibe kapaszkodtak, illetve ha észrevették, hogy nem fognak semmit, rögtön leültek (nem elestek vagy eldőltek).


Aztán amikor kapaszkodva tudtak járni, akkor is egy jó darabig mindig kapaszkodtak valamibe.

Aztán egyszer "véletlenül" az egyik fiam tett pár lépést magától, de az se volt tudatos, direkt sosem sikerült rávenni.


Mondjuk ők elég hamar elindultak, de akkor is látszott, hogy bár tudnának egyedül menni, csak nem mernek.

2013. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!