Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinél ennyire durva...

Volt valakinél ennyire durva a szeparációs szorongás? Teljesen kétségbevagyok esve.

Figyelt kérdés

LAssan 8 hónapos a lányom. De másfél hete semmit,de semmit nem tudok tőle csinálni,emrt ha nem fogom,nem vala foglalkozom,nem ülök mellette,olyan szinten sír,hogy az valami hihetetlen. A minap is a nagytesót fektettem le, nem volt több két percnél, és már öklendezett annyire belelovallta magát a sírásba.



Az idősebb rokonok persze jönnek azzal,hogy el van kapatva. Soha nem votl az a fajta kicsi gyerek, aki el van egyedül,de elég volt ha látott.

Azért is gondolom, hogy szep.szorongás,mert senki msánál nem nyugszik meg, imádja az apukáját, de ilyenkor még ő sem jó neki.


Meddig tart ez, vagy mit tegyek,hogy ezen könnyen átjussunk?


2013. ápr. 22. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt a második gyerek. Elvileg pár héten belül finomodni fog ez a fajta anya-függés. Addig is kitartás, a "jótanácsokat" pedig engedd ki a füleden.

Az én gyerekem 8-9 hó körül vagy 1 hónapig úgy aludt, hogy szorosan ölelte a nyakamat, meg sem bírtam mozdulni egész éjjel. Kemény időszak volt.

2013. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nincs elkapatva ez bizony szeparációs szorongás :( kitartás neked! pár hét biztos kell hozzá hogy enyhüljön sajna.
2013. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"el van kapatva"-ne haragudjatok, de ettől a kifejezéstől annyira felmegy bennem a pumpa...mi az, hogy el van kapatva? Hogy többet foglalkozik, szeretgeti a mamája?! Bő 3,5 évet vártunk a kisfiunkra. Mikor megszületett, vagy 2 hónapig szinte mindig kézben volt, mert nem győztem vele betelni. Etetés, büfi, és utána sokszor kézben aludt, és nem ringatóztam vele a fotelban. Mindkettőnknek jó volt. Láss csodát. Normális 15 hónapos. Elvan nélkülem is, velem is, a mamáékkal is. Jókedvű, mosolygós, integet az utcán mindenkinek.

Bocs, kicsit elkanyarodtam.


Türelem anyuka, most szükség van rád. Hamarosan többet fog mocorogni, esetleg elindul, aztán már nem te leszel a legfontosabb. A nagyobbnak (bár nem tudom mennyi idős), mondogatni kell, hogy most ez egy ilyen időszak, amikor többet kell vele lenni.

2013. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. másfél éves korig, de a legdurvább rész a járásig biztos eltart. (Utána szinte egyből átmegy dackorszakba,:) de nem akarlak nagyon elkeseríteni)

Én, a saját dolgod megkönnyítésére valamilyen hordozót (pl. mei tai-t) javaslok. Persze akik eddig is azt mondták, hogy elkapatod, azok erre is azt mondanák. De tényleg hasznos dolog: felveszed a hátadra és csinálod a házimunkát, vagy amit akarsz.

2013. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen a második gyereknél, de a nehezén pár hét alatt túl lesztek szerintem. Kitartás!
2013. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!