Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ha megcsípi 21...

Mi a teendő ha megcsípi 21 hónap körüli gyermekemet a darázs?

Figyelt kérdés
remélem hogy nem fogja de ugye itt a jó idő és nagyon sokat vagyunk kint.most virágzik a cseresznyefa bár igyekszünk nem menni a közelébe de sose lehet tudni.arra lennék kiváncsi hogy ha megcsípi akkor mit tegyek.ecetes vizes ruhát kell rá tenni?
2013. ápr. 22. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Tehetsz rá ha hagyja, de jó a fenistil gél is, a legfontosabb viszont hogy legyen otthon calcimusc injekció, és egy ampullával itass meg vele. Simán teába beleteheted.
2013. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is kb. ekkora volt, mikor megcsípte egy darázs vagy méh. A füle hegyét ráadásul, úgy bedagadt, hogy lekonyult tőle a füle (amúgy is kis csula fülei vannak). Én gyorsan bekentem ecettel, beadtam neki egy adag calcimuscot, és ennyi. Szerencsére nem allergiás a csípésre (mint kiderült), így más teendő nem volt. Vigasztalgatni kellett, és a saját kis nyelvén mindenkinek panaszkodott, hogy megcsípte a méhecske a fülét, ő pedig sírt.

Ez anyósoméknál történt, azóta is nagy ívben elkerüli a díszkút környékét, pedig már 1,5 éve történt az eset.

2013. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor mindenképpen veszek calcimusc injekciót bár remélem nem fogja megcsípni.köszönöm hogy válaszoltatok
2013. ápr. 22. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Injekció helyet az is jó, ha kalciumot itatsz vele ( tabletta)

Én a tablettát választanám, mert nem merném beaadni az injekciót, nem bírom az ilyeneket :-). De minden ember más. A férjem simán beadná, de ha épp nincs otthon... :-)

2013. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a calciumusc injekciót teába is bele lehet tenni és úgy megitatni a kicsivel:)
2013. ápr. 22. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:
A pezsgőtabletta nem olyan hatékony, mert kevesebb kalciumot tartalmaz, és nem szívódik fel olyan gyorsan. Az injekciót sem beadni kell, hanem megitatni vele :) De vényköteles, fel kell iratni.
2013. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!