Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaza volt a...

Szerintetek igaza volt a védőnőnek, hogy ráförmedt az anyukára?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a védőnőnél, és ott volt egyik ismerősöm is a 10 hónapos lányával. Tegnap az anyuka a facebookra olyan képet töltött fel, ahol a kislány fent ül a fán, kb. 2 méter magasan és senki nem fogja. Apuka csak ott áll a fa alatt, anyuka meg fotózott. A védőnő is látta a képet, és jól leszidta az anyukát, hogy hogyan lehet ennyi esze, hogy egy 10 hónapos gyereket felültet a fára, úgy hogy senki nem fogja, mert mi van ha lebillen a faágról! Erre mikor kijött még ő volt felháborodva, hogy mit képzel magáról a védőnő, semmi köze hozzá, hogy mit csinál a gyerekével, és amúgy is milyen szépen ült ott fent. Én csak néztem nagyokat és annyit mondtam hogy még az 1 évesemet sem ültetném fel a fára. Erre szó szerint azt mondta ne legyek már én is ilyen hülye!! Szerintetek is jogos volt hogy a védőnő letolta??
2013. ápr. 22. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő, ahogy a nevében is benne van, véd. De nem az anyát, hanem a gyereket. És igen, szerintem joga van szólni, ha az anya hülye, és veszélyezteti a gyerekét.
2013. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2013. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jogos a védőnő részéről, hogy szóvá tette az anyukának, mivel csakugyan veszélyes manőver volt a fára ültetés, még ha nem is lett belőle probléma. Viszont a hangnem nem mindegy, mivel valóban az anya dolga mit tesz a babával. Ameddig nincs nagy baj belőle.
2013. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nagyon veszélyes - még ha szépen ült is. Nem lehet előre tudni, hogy mi történik a következő pillanatban.

Tudom, hogy szülői büszkeség, de azért mindennek van határa. Fog még az a gyerek még fán ülni, de majd később.

2013. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Én biztos nem tenném fel a gyereket a fára, elég hülye anyuka lehet. De a védőnőnek viszont tényleg nincs joga beleszólni.
2013. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy egy normális felfogású szülő nem teszi ki a saját (jobb esetben más gyermekét sem) gyermekét veszélynek!

Független, hogy ez most 2 méter magasban történő üldögélésről szól vagy arról, hogy hagyja rohangálni a járda és az út között a gyereket.


A védőnő pedig jogosan szólt neki, mivel ez a dolga.

2013. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Semmi köze hozzá, bár igaza van. Nem értem amúgy miért nézegeti az anyuka facebook oldalát. Már semmit nem lehet csinálni, hogy ne szóljanak bele? Az enyém mindenbe beleköt amikor itt jár, pl milyen meleg van (központi fűtés, mit tudok tenni?), miért van nyitva az ablak (mert ugye meleg van), miért nem voltunk még sétálni aznap, stb. Ha mondjuk felteszek egy képet, hogy a 4 hónapos lányom banánt rágcsál, ne szóljon bele mert balhé lesz. A fára ültetés oké, az tényleg durva.
2013. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt, hogy szólt neki, ha kitette a képet, nyilvánosan, számíthatott erre, hogy ezt nem tartja majd mindenki poénosnak, aranyosnak stb.

Némelyik anyuka helyett sajnos másnak is gondolkodni kell:(

2013. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha már egyszer nyilvánossá tette, gondolhatta hogy a védőnő is látja. Én sem nézegettem az adatlapját, mégis tegnap este mikor felléptem, és görgettem lefelé, ott volt a kép és én is láttam!
2013. ápr. 22. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!