Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma este már nem szoptatok. Be...

Ma este már nem szoptatok. Be kell borogatnom a cicimet?

Figyelt kérdés
Egy éves a kisfiam, már csak este szopizott eddig, ma este kakaón akarom elaltatni. Adnátok jó tanácsokat, hogy csináljam? Az altatást és a mellem ellátását.

2013. ápr. 22. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy könnyű lesz. Lehet, hogy kakaó után is kérni fogja.

A borogatásról nem tudok írni, nekem napról napra egyre kevesebb lett a tejem, mikor már kevesebbet szoptattam a kisfiamat.

2013. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges beborogatnod. A lányom 9 hónaposan egyik napról a másikra abba hagyta a cicizést, egyszerűen nem kellett neki. Én nem csináltam a mellemmel semmit.
2013. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kakaón? Ezt nem tartom jó megoldásnak. Szoktasd rá a vízre, mert különben a fogaknak lesz rossz.

Én ilyenkor már csak fejtem neki egy kis tejet, miután adtam neki vacsit. Addigra már nem volt sok tejem, így nem is borogattam. Magától elapadt a tejem.

2013. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor kellene borogatnod, ha kicsit feszülne vagy fájdogálna. Amúgy nem kell vele semmit sem csinálni, hiszen fokozatosan hagytátok el a szopizást, így a szervezet könnyebben alkalmazkodik.

Lányomnál amúgy simán ment az átállás. Elhagyta a cicizést, és másnap már tejitalt kapott, akkor ég cumisüvegből, később csőrös pohárból, és semmi fennakadás nem volt. Megitta, aztán letettem aludni és ennyi. Nála zökkenőmentes volt ez a dolog.

2013. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
1 éves, nyugodtan altasd kakaón! De célszerűbb lenne előbb nem a rendeset hanem a babáknak valót, és ha be vállik így is az alvás ha elfogyott a baba kakaó válthatsz rendes felnőttre! :) De a sima meleg tejecske is jó szerintem.
2013. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez egyáltalán nem biztos, hogy menni fog, arra meg főleg ne szoktasd rá, hogy kakaón aludjon el, iszonyatosan rosszat tesz a fogainak, aztán pár hónap múlva arról fogsz kérdést kiírni, hogy hogyan szoktasd le a kakaón elalvásról. Ha már csak napi egyszer szopizik, belátható időn belül abba fogja hagyni magától is.

Ha mindenáron abba akarod már ma hagyni, inkább ringasd, vagy simogasd az ágyban.

Napi egy szopi mellett már nem valószínű, hogy olyan rettenetesen sok tejed lenne, ha nagyon feszülne, fejjél le belőle egy picit, borogatásra nem lesz szükség.

2013. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy szoktatod le ahogy akarod :) Mindegy, hogy kakaó vagy Tea..

Én úgy csináltam, hogy mikor már apasztottam az esti szopi helyet le se fejtem csak másnap mikor már feszített délelőtt. Ezt egész addig hagytam míg egyre jobban ki tudtam tolni a fejést...először csak az este maradt ki és másnap reggel tele voltam utána már csak másnap délután és mennyiségileg egyre kevesebb volt utána már 2 naponta este de kb 2 hét alatt már nem is volt nyűg vele (hamarabb valamivel de nem tudom már pontosan) Sose forrósodott be a mellem vagy fájt nagyon. rendesen erősen ki maszíroztam és fejtem minidg

2013. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is most hagytam abba a szoptatást.Tápot adok a lánykámnak este(9hónapos).Egyáltalán nem hiányolta a szopizást.Odafekszem mellé,megissza a tápot és el is alszik.Nekem viszont borogatnom kellett a melleimet.Itt tanácsolta egy anyuka,hogy hideg vizes borogatást tegyek rájuk naponta kétszer.Nem feszültek,csak fájtak.Minden este jól átmasziroztam őket,majd borogattam.Kb 2hét kellett,mire teljesen elmúlt a fájdalom.
2013. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!