Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babának meddig kell...

Egy babának meddig kell anyatejet vagy tápszert ennie?

Figyelt kérdés
ezt úgy értem hogy 1,5- 2 évig?vagy meddig?
2013. ápr. 22. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyatej 6 hónapos korig, de minél tovább, annál jobb. Tápszer is mehet szerintem évekig is, barátnőm még a 3 éves fiának is megvette anno.
2013. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kor után már be lehet vezetni a bolti tejet. De ha megteheted, és vársz vele 2 éves koráig, úgy is jó.
2013. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlások vannak.

Nálunk a doki így mondja:

1 éves korig mindenképpen anyatej vagy tápszer. 3 éves korig pedig kerüljük a tejet, és lehetőség szerint tápszert vagy tejitalt adjunk a gyereknek, ha már nem szoptatunk.


Aztán persze majd a gyerek eldönti.

Lányom 10 hónapos koráig volt hajlandó tápszert inni (előtt 7 hónapos koráig szopizott), majd kikérte magának, hogy én tápszerezni akarom. Innentől nem volt hajlandó semmi ilyet inni. 1 éves kora után megpróbáltam a tejitalokat, később a tejet, de semmi...

Úgyhogy ő azóta nem iszik semmi ilyet, mégis jól van. Persze ami fontos, hogy a tejtermékek többségét szereti és eszi is (pl. sajtok, joghurt, túró...). 2,5 éves

Mondjuk 3 éves koráig nem akartam várni a tej bevezetésével, nekem az már igencsak sok idő, de hát mindegy is, hiszen gyereke válogatja, és majd ő dönt helyetted. :)

2013. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
anyatejeseknél 6hónap kizárólagosan. Tápszeres babáknál 3.hónaptól lehet kóstoltatni. 1éves kort szoktak mondani. De szerintem addig, amíg igénylik :) Ha 2évesen még kap este tápit, vagy cicit, nincs abban semmi. Én kislányom anyatejes baba, 6hónapig csak tejci volt, mostmár csak alváshoz van,2.5éves. Nem beteges, a vírus meg kb 1nap alatt átmegy rajta.
2013. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejet addig, amíg az anyukának van teje. Kizárólagosan jó, ha 6 hónapos koráig. De az sem baj, ha nem tud addig - lehet tápszert adni neki. Valaki a gyerek 1,5 - 2 éves koráig is szoptat, de ez elég ritka.

Tápszert lehet a kezdetektől, vagy amikor már nincs elég anyatej.

2013. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat!egyenlőre anyatejes 9,5 hónapos a fiam!de a tápszert nem issza meg mert egy kicsit kevesebb lett a tejem!csak érdekelt a kérdés.
2013. ápr. 22. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi gasztron voltunk (más miatt) és ott mondtam a dokinak hogy a 9 hónapos gyerek ordít a tápszertől és a tejpéptől (3 hóanpig volt tej utána tápszer), ha meg beleeröltetek pár kortyot kihányja. Mindegy hogy vaníliás natúr vagy banános almás stb.. Azt mondta ne eröltessem.

Bejött neki a hozzátáplálós kaja, inkább azt követelte 9 hónapos kórtól hulala növényi tejszínnel főztem túrót joghurtot használtam stb.

2013. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kislányom ,2 éves koráig kapott tápszert azota tejet kap.
2013. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!