Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerhez miért lehet hamarab...

Tápszerhez miért lehet hamarabb hozzátáplálni, mint anyatejhez?

Figyelt kérdés
Szóval olvasom itt, hogy anyatejesnek 6 hónapig semmi, úristen, ha meg tápszeres, akkor "nyugodtan kóstoltathatod". Mi a különbség?
2013. ápr. 22. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy az anyatej egy nagyon fontos dolog! A tápszer meg tele van minden "szarral"! És tudod inkább egye a gyerek a gyümölcsött meg stb, ha tehetettem volna nem tápláltam volna a kislányom anyatejen kivűl minimum 6 hóig semivel utána már el gondolkodtam volna rajta, de 1 hónaposan tápszeresek letünk 3 hónaposan kostoltunk 3,5 hónaposan ki váltotuk a tizórai, 4 hónaposan az uzsonátt és 5 hónapo kóra óta napi 1x eszik tápszert. Isten mencs hogy azzal tőmjem ami a kakiját fogja meg általában elég nagy fejjet tud csinálni sajnos!
2013. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej attól függően változó, hogy mit eszel, míg a tápszer ugyanaz mindig, ezért is mondják, hogy nem baj, ha előbb kezdesz kóstoltatni, hogy úgy mond a baba "változatos" táplálása meglegyen.

Valamint "nehezebb" a tápszer, mint az anyatej, így a tápszeres baba gyomra valamelyest könnyebben szokik hozzá az egyéb ételekhez.

De mint mindenben, ebben sem lehet általánosítani.

2013. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert az anyatej természetes alapanyagú étel a babának,nincs benne semmi mesterkélt.

A tápszerbe viszont vannak mesterséges alapanyagok.

Így míg az anyatejes babának éretlen az emésztőrendszere,tápcsatornája,addig a tápszeres baba gyomra,emésztőrendszere már találkozott mesterséges alapanyagokkal,így őt hamarabb lehet más ételekkel elkezdeni táplálni,mert érettebb a tápcsatornája,mint egy anyatejes babának.Jobban bírja.

2013. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Off első válaszoló!!! Elég nagy butaságot írtál most. Mindkét gyerekem tápszeres volt, mivel sajnos nem volt tejem. Hiába akartam anyatejjel táplálni. Mindegyikkel 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, a kicsi 1 éves múlt de még mindig kap tápszert. Egyik gyerekemnek sem lett nagy feje a tápszertől, és nem is híztak el tőle!!!!!
2013. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Ezt én sem értem. Ha tápszeresek lennének a gyerekeim, én akkor is megvárnám a 6 hónapot.
2013. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az egyes válaszát nem is értem, szerintem eltévedt szegény, vagy nem tudom.


Azoknak, akik megválaszolták a kérdést, köszönöm! :)

2013. ápr. 22. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves első, óriási butaságokat írtál.


Ajánlás szerint egyébként anyatejes és tápszeres babáknál is 6 hónapos kor körül jó kezdeni a hozzátáplálást, az, hogy itt mit írnak, nem éppen releváns legtöbbször.

2013. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kizárólag anyatejes volt,mégis el kellett kezdenünk a hozzátáplálást 5 hónapos korában,mert nem hízott eléggé,pedig állandóan evett.(ezért nem értem miért mondják hogy nincs olyan hogy az anyatej nem tápláló.)az anyatejnek mindig más íze van,amit eszel,olyasmi lesz az íze,a tápinak viszont mindig ugyanaz.Most a kisfiam reggel este kap tápszert,abszolút nincs nagy feje,mint az 1.válaszoló gyerekének.szerintem ez genetika,neki is biztos nagy feje van,tőle örökölte a kövérséget is.Egyébként én azt vallom hogy az ösztönökre kell hallgatni,az sosem csap be.Van olyan baba aki már 4 hónaposan érett a hozzátáplálásra,és van aki még 6 hónaposan sem...
2013. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell előbb elkezdeni a hozzátáplálást. Sajnos, sok itthon az olyan védőnő, akik terjesztik a rég elavult és káros tanácsokat. A WHO (Egészségügyi Világszervezet) mind az anyatejes babáknak, mind a tápszereseknek is a 6 hós kort ajánlja a hozzátáplálás kezdetének.
2013. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is a 9-est tudnám erősíteni! és sajnos a bébiételekre is kisebb kort írnak, mint amikortól igazából adható, mert a gyártóknak eladó.
2013. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!