Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire zavar a...

Titeket mennyire zavar a környezeti kód a kiskönyvben?

Figyelt kérdés

Nálunk még nem töltötte ki a védőnő, mert csak szülés után fog jönni, de én szeretném, ha jó pontokat kapnánk, hogyha a gyerekem megnézi 20 év múlva, ne kelljen szégyenkeznem, hogy kosz és rendezetlen körülmények voltak. Most megpróbáltam megkeresni, hogy milyen szempontok vannak, de az sehol sincs részletesen leírva hogy mi alapján megy a pontozás, csak hogy melyik kód mit jelent. Ilyesmi információmorzsákat találtam még,h pl. alapból lepontozzák, ha csak albiban vagy és nem saját lakásban, bármilyen szuper is a hely. Vagy pl. a szülők iskolai végzettsége alapján se fogok max. pontot kapni, mert nincs doktori címem, csak sima diplomám. Ti hogy vagytok ezzel, vagy tudtok olyan táblázatot ahol pontosan meg van adva, hogy kódonként mire hány pont jár? A kódok amúgy ezt jelentik:

1-es rubrika a településre vonatkozik, ahol lakik (város belterület, város periféria, község orvossal és védőnővel, vagy nélkül, illetve puszta, major),

2-es rubrika: a lakáshasználat jogcímére vonatkozik: (főbérlet, tulajdonosi, szülőkkel együtt, társbérlet, albérlet, egyéb)

3-as: lakáshelyzet: száraz, nem zsúfolt, összkomfortos, száraz, zsúfolt, összkomfortos, és így tovább egész nedves, zsúfolt, nem komfortosig),

4-es: a nő családi állapota: házas, elvált, özvegy, stb)

az 5-ös és 6-os a pár iskolai végzettsége: egyetemtől az analfabétáig,

7-es a várandós és együtt élő családtagjai kulturáltságára, magatartására vonatkozik: kulturált, értelmes gondostól a nem gondos, nem nevelhetőig.


2013. ápr. 23. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem írt semmilyen kódot a védőnő a kiskönyvembe.
2013. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sincs ilyen, sose hallottam ilyenről.

Amúgy meg nem mindegy???

2013. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kiskönyvben nálam az 5dik oldalon vannak felül a rubrikák hozzá. Nálatok nincs is ilyen benne?
2013. ápr. 23. 10:25
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 2010 és 2011-ben szültem, de se a terhes kiskönyvemben, sem a gyerekek egészségügyi könyvében nincs ilyen, hogy ezeket a védőnőnek pontoznia kell valahol is.
2013. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nézegettem róla fórumokat máshol, bár nem volt sok, de valaki már 2008-ban felvetette a kérdést. Akkor ezek szerint minden körzetben máshogy megy? Láttam már terhes anyukánál pl. kisebb méretű könyvet, mint az enyém, de azt hittem, hogy csak nyomtatási méretkülönbség, nem gondoltam volna, hogy mindenhol más:S Nem értem akkor miért nem egységes az országban.
2013. ápr. 23. 10:33
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, miket meg nem figyelsz!

Az enyémben is van, de üres, pedig már megszültem.

2013. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilye, bár en 2003ban szültem. Engem nem zavart a "bekodolas". Egyrészt a helyzet az volt, ami, nem volt mit szégyellni, vagy eltitkolni. Másrészt pedig együtt töltöttük ki - o kérdezett, en válaszoltam, o meg elmondta, hogy mit jelöl be.
2013. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

várandós anya szociális válsághelyzete: olyan családi, környezeti, társadalmi helyzet vagy ezek következtében kialakult állapot, amely a várandós anya testi vagy lelki megrendülését, társadalmi ellehetetlenülését okozza, és ezáltal veszélyezteti a magzati fejlődést, a gyermek egészséges megszületését;

Økörnyezettanulmány (helyzetértékelés): a közigazgatási hatósági eljárás általános szabályairól szóló t ö r v é n y s z e r i n t i h e l y s z í n i s z e m l e . A g y á m h a t ó s á g k ö r n y e z e t t a n u l má n y e l k é s z í t é s é r e e l s ő s o r b a n a gyermekjóléti szolgálatot, illetve a gyermekvédelmi szakszolgálatot kérheti fel;

„130. § (1) Ha az eljáró szerv a kérelmező vagyoni, szociális, egészségügyi, kulturális, lakás- vagy egyéb körülményeinek tisztázására helyszíni szemlét tart, az ügyre vonatkozó lényeges nyilatkozatokat és a megállapításokat jegyzőkönyvben (a továbbiakban: környezettanulmány) rögzíti.8

Ø védőnői helyzetértékelés: a védőnő által készített helyzetértékelés - a kompetenciájába tartozó szempontoknak megfelelően – a család szociális körülményéről a veszélyeztetettség háttértényezőinek feltárása érdekében (pl. a jegyző, a gyermekjóléti szolgálat, a kórházi védőnő kérésére);

Innen: [link]

2013. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nekem van beleírva, 7-es ki van húzva

Nekem ilyen: 121133-

Bár nem tudom, hogy ez az adat 20év múlva hogy fog hatni a 3 fiamra, de nem is érdekel.

Nekem csak érettségim van, de attól nem biztos, hogy rosszabb anya leszek, vagyok, mint ha mondjuk doktori címem lenne.

Ettől függetlenül szerintem a lényeg az, hogy szeretetben, rendben, tisztaságban, és egészségben legyenek felnevelve a gyerekeim.

2013. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nekem sem tűnt fel elsőre, de olvastam valahol, hogy egy anyuka ezen parázott, hogy majd rosszkor jön (értsd: pont akkor hányta el magát a gyerek a nappali közepén v egyéb "baleset") a védőnő aztán jól lepontozzák és mit fog szólni a gyereke majd évek múlva ha meglátja. Ezért kíváncsi voltam h pontosan mi alapján megy, mert nálunk is várható ez hamarosan.
2013. ápr. 23. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!