Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étkezés kiváltása de hogyan?

Étkezés kiváltása de hogyan?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok és lehet hogy butaságokat fogok kérdezni, de inkább tájékozódom. Babám vasárnap lesz 6 hónapos, csak anyatejes. Egy hónapja elkezdtünk gyümölcsöket kóstolni, az egy hónap alatt minden lehetségesen amit a kora megenged végigmentünk, mindent 3napig evett, első nap pár kanál kóstolás, második, harmadik nap amennyit elfogadott. Így ismeri már az almát a banánt, a szilvát, sárgabarackot, őszibarackot, körtét, sütőtököt és a meggyet. Ma megpróbálkoztam tízóraira csak gyümölcsöt adni neki, 200 g alma-banánt egy szem háztartási keksszel, meg is ette, utána adtam neki kis vizet és figyeltem. De eljátszogatott utána a szőnyegen, most alszik, elvileg fél 1 1 között lesz az ebéd. Ilyen hamar ki lehet váltani az étkezést ha elfogadja a tejcsin kívüli dolgokat? Vagy először úgy kéne, hogy adok neki amennyit kér, és megnézem akar e szopizni? Mert az én fiam szerintem bármikor adnám nek a cicit, valamenniyt szopizna. De nem vettem észre, hogy nagyon nyüszögne a ciciért, meg gondolom akkor el sem aludt volna. Szerintem maximum nem bírja ki a rendes ideig, hanem előbb kell majd neki cici. Úgy gondoltam, hogy egy hétig tízórait váltunk ki, utána uzsonnát, majd utána az ebédet, addigra a zöldségeken is túlleszünk. Szóval lehetséges hogy így elsőre sikerüljön, hogy rendes adag gyümit háztartaási keksszel befal és nincs igénye cicire? Ha 2 óra után éhes lesz, akkor holnap inkább ciciztessem gyümi után pár napig, hogy kibírjon 3-4 órát? És ha a tízórai ilyen gyorsan kiváltódik, akkor mit csináljak a tejcsivel, mert duzzad tőle e mellem...pár napig ez lesz, és majd beáll?
2013. ápr. 23. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

:) Vannak babák, akiknél gyorsabban megy az egy étkezés kiváltása. Elég volt neki, hiszen nem sírt utána és még el is aludt! 200 gr, bőven elég, még sok is! a 7 hónaposom maximum teljesítménye 180 ml, abból utána mindig bukik is vissza, mert túl sok! A kekszet is ugyan úgy kell bevezetni, mint bármi mást! hiszen a gluténre is reagálhat rosszul! Arról nem is beszélve, hogy a háztartási kekszben van cukor, tojás, tej...ezek mind-mind óvatos dolgok! Én még a Fosfovit nevű kekszet darálom és teszem a gyümölcsébe, aztán majd idővel kipróbáljuk a 7 gabonás pépet, de semmi esetre sem a háztartási kekszet. persze anyáink azt adtak nekünk, de anyáink bolti tejjel itattak már minket pár hónapos korunktól - azért azóta már tudjuk ezeknek a hátulütőjét is, ha ki lehet egy kicsit is ezeket hagyni, akkor szerintem tegyük meg!

És én az étkezések kiváltásával sem sietnék ennyire, hogy egy hét múlva jöhet az ebéd, rá egy hétre meg az uzsi. Lehet az én hülyeségem, de szerintem a pocakjának nagyon új ez a sok minden, ami nem anyatej/tápszer, meg kell tanulnia ezeket is feldolgozni. Nem szabad leterhelni a hasát ilyen gyorsan!!!Én kb 3 hetet vártam az ebéd kiváltásával, aztán most az uzsi következik majd, de nem sietem el. A helyedbe meg, hogy még bőven van anyatej is, még kihasználnám!

A cicid meg pár nap alatt idomulni fog a kevesebb szopihoz, nem kell aggódni!

2013. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azt mondják, hogy ideális esetben 2 hét egy étkezés kiváltása mert szép fokozatosan kell, hogy ne terheljed túl a gyomrát. azért az egy hónap épp eléggé fokozatos, pár nap múlva már adhatsz neki az 1 órás szopi előtt pár kanál zöldséget is, így 2 hét múlva már simán kaphat zöldséget ebédre :)
2013. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja nem úgy gondoltam, hogy mindent egy hét alatt....hanem ugyanúgy végigmegyünk a zöldségeken, mint a gyümölcsökön, de uzsira pl tud enni tejpépet, mert azt már kóstoltunk többször is...uzsira meg tízóraira ált. gyümit vagy tejpépet kapnak, ezért is gondoltam erre a kettőre először kiváltani, és közben eltelik 2-3 hét, addigra végigmegyünk a lehetséges zöldségek kóstolásán, és utána már lehet az ebédet is. Én úgy gondoltam hogy 7-8 hós kora között már csak reggeli-esti szopi legyen, és valamivel több, mint egy éves koráig szoptatni szeretnék még.
2013. ápr. 23. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!