Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következményei lehetnek...

Schmidt Andrea kérdése:

Milyen következményei lehetnek annak, ha semmilyen védőoltást nem adnak be egy babának? Mennyi az esélye, hogy elkapja bármelyik csúnya betegséget?

Figyelt kérdés
Mi kint élünk Angliában és itt sajnos elfogadják azt, ha a szülő nem enged beadatni oltást, és a barátnőm mindenféle hülyeséget olvasott a kötelező oltásokról, és nem hajlandó beadatni semmit a kisbabájának, születéskor még "K" vitamint sem engedte beadni.
2013. ápr. 23. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Országa válogatja, hogy hol mekkora eséllyel szed össze valamilyen megelőzhető betegséget egy oltatlan gyermek. Úgy összességében mégis kevés az esély, hiszen átoltott a lakosság.
2013. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

sok... nézd meg itt magyarországon év tizedek óta nem volt kanyaró járvány... Mert kötelező a védőoltása...

A rota (hányós hasmenős kiszáradós)

Fiam megkapta az oltást pont bekerültünk a kórházba (más miatt) Ő nem kapta el. Én nem vagyok beoltva és felnőtt létemre 2 hétig infúzióztak... Nem sokon múlt nálam sem a kiszáradás...

2013. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
:) a felvilágosult és mindent tudó szülő! :) Túl sok esély nincs rá, hogy elkapna valami komolyabbat, mivel a környezete oltva van, nincs kitől elkapnia. Őket nevezik úgy, hogy úsznak a többieken, akik oltatnak. És teljes meggyőződéssel mondják, hogy látjátok, nincs betegsége így sem! Persze, mert a környezete oltva van!!!! Én nagy felelőtlenségnek tartom, hogy legalább a kötelezőkkel ne oltassa be egy szülő a gyerekét...de mindenkinek a maga döntése ez.
2013. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A rotához azért érdemes hozzátenni, hogy rengeteg oltott gyermeket látunk infúzión rota mellett, a harminc x törzsből ugyanis kevés ellen véd. Az én véleményem az, hogy vétek ilyen gyorsan mutálódó vírusok ellen oltani, de ez csak OFF és zárójel.
2013. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 3 as minden szavával, kicsit gondolkoznának ezek az emberek belátnák hogy azért nem kap el a gyerek mondjuk egy jó kis mumpszot vagy bármit mert a lakosság 99%a átoltott ha egyre többen nem oltatnak akkor ezek a betegségek szépen visszatérnek, hurrá, haladjunk visszafelé...:(
2013. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:
Mondjuk hozzátenném, hogy pont Angliában (Londonban és a nagyvárosokban) rengeteg a harmadik világbeli bevándorló, akik aztán tényleg kimaradtak a védőoltásokból, szóval ilyen környezetben nagyobb az esélye, hogy elkap valamit, mint egy zalai zsákfaluban.
2013. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőm szerint Mo az egyik legjobban átoltott ország az Európai tagállamok közül.

Nálunk nagyon "sok" kötelező oltás van, ami a többi országokban nincsen.

Én minden kötelezőt szó nélkül beadatok a lányomnak. Eszem ágában sincs neki állni olvasgatni róluk és azon parázni, hogy milyen mellékhatásai vannak.

Ha olyan a szervezete és a gén állomány, akkor persze, hogy akár maradandó sérülése is lehet pl. az MMR-től.

Nem is olyan régen volt egy csomó kérdés ezzel az oltással kapcsolatban itt. Volt egy anyuka, aki mindenhová leírta, hogy a gyereke ettől az oltás miatt szenved autizmusban.

De hallottammár olyat is, hogy egy gyerek a 18. hós oltás miatt gyengült le szervileg (két lába). Persze, azt az anyuka elfelejtette közölni a többiekkel, hogy a gyereke 2 hónapig tüdőgyulladástól szenvedett. Nem gyógyult ki belőle rendesen és beadatta ennek ellenére az oltást. A gyerekorvos nem akarta, de az anyuka ragaszkodott hozzá.


Az ajánlott oltások pedig azért vannak, hogy ha lehet 1-2 betegséget megelőzzünk. Persze, mint ahogy a rotánál sem, így a legtöbbnél sem véd 100%-an az ellenanyag.

Én beadattam a lányomnak a rotát. Kemény 40 ezerbe került. 2 éves lesz és állandóan gyerekek között vagyunk. Nem egyszer volt rotás gyermek is a társaságban, akiről később derült ki, hogy hordozó. A lányom szerencsére nem kapta el, két napig ment a hasa és ennyi. Akik nem voltak beoltva, azok közül szinte mindegyik gyerek kórházban kötött ki. Volt még egy kislány, aki megkapta az oltást és ennek ellenére elkapta a rotát. Nála 1 hétig volt hasmesés, de különösebb problémája nem volt.


Itt van még a bárányhimlő.. nem egy régi olás, nem tudják még, hogy felnőtt korban hogyan fog hatni.

Nos, nekem ezzel kétségeim vannak azért. Beadatom most a lányomnak, ha el is kapja a bárányhimlőt, lehet, hogy nem lesz olyan nagy mértékű a lefolyása. Viszont mi van akkor, ha felnőtt lesz?! Vajon meddig hat ez az oltás?! Biztos, hogy nem örök életű.. ha felnőttként kapja el, akkor az sokkal durvább mellékhatásokkal jár és eléggé veszélyes is.


Sosem fogom megérteni, hogy miért kell harcolni olyas valami ellen, ami a gyermek életét védi?! Miért kell fejjel a falnak menni?!

Oké .. biztos vannak itt okosak is, akik kapásból leírnak majd mindent a kötelező védőoltások ellen, de ők vajon mit tennének akkor, ha a pár hónapos/éves gyermekük meghalna kanyaróban?! Gondolom nem magukban néznének, hanem okolnák az államot és mindenki mást!

2013. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont most jelentek meg újra olyan betegségek, amelyek eddig az oltások miatt szinte eltűntek, pl. kanyaró, és már haltak is meg benne.
2013. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!