Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos és már igy iszik?...

7,5 hónapos és már igy iszik? Többi lent!

Figyelt kérdés
Kb 2 hete kipróbáltam a kislányomnak pohárból adni vizet.Elejébe nem ment neki,de szombat óta nagyon szépen iszik pohárból.Persze én is fogom a poharat,mert ő ledobná,meg le is locsolná magát.Ti gyereketek mikortól ivott pohárból?Nemsokára már majd önnállóan fog inni?
2013. ápr. 24. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyik sem cumisüvegezett, nem is ismerte, a hozzátáplálástól pohárból adtam nekik. LÁnyomnál ez 5,5 hónap, fiamnál 6,5 , mivel korábban nem fogadta el az ételt sem.


Amúgy nem véletlenül mondják pl, hogy ha a csecsemő pótlást kell kapjon, legjobb kanállal, vagy pohárral, mivel akkor nem zavarja a szopásban, de ez más kérdés.


Egyébként lehet, hogy nem sokára egedül fog inni pohárból, asztalnál, egyhelyben ülve enyémek 8-9 hónapos koruk között már mindig egyedül ittak, evések között azért még én fogtam. egy évesen pedig gyönyörűen ittak akár állva is pohárból.

2013. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem újdonság, sokan teljesen kihagyják a cumisüveget és a picit is pohárból itatják. Hagyd picit önállósulni, néha elengedheted a poharat is. Csak pár kortyot tölts bele.
2013. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ui: szóval igazából nincs ebben semmi különös.
2013. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De természetesen ha odaadom neki hogy egyedül igyon,akkor müanyag pohárba adom majd neki,ha leejti nem törik össze! :):)
2013. ápr. 24. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kihagytuk a cumisüveget, meg a csőrös poharat.

Szóval elég korán. És igen, a műanyag pohár a nyerő :) :)

Sőt! A legjobb egyébként kádban gyakorolni (ha már stabilan ül, és ott vagy vele). Akkor kkiöntheti, nem töri össze.... :)

2013. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom az elejétől tápszeres, de ha teát-vizet kapott, azt mindig pohárból kapta, 2-3 hónaposan is, a cumi csak addig van a szájában, ameddig a tápszerrel végez (az valamiért nem kell neki pohárból). Sőt, újszülöttként a kórházban is pohárból kapott pótlást. Most, hogy csak reggel-este van már tápszer, iszik mindenből, ásványvizes üvegből is.


Most egy éves lesz, mióta az eszemet tudom, tud inni pohárból, mégsem iszik még önállóan. Ill. inna, de nem túl jó, mert ha már elég neki, akkor magára borítja. Itatópoharat soha nem fogadott el.

2013. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cumis üveg nem volt, a szoptatás után a csőrös illetve a sima pohár következett. A simával párszor nyakon öntötte magát, úgyhogy azt kiiktattuk, maradt a csőrös. Tud simából is, ha valamiért a csőrös nincs kéznél, csak az biztonságosabb.
2013. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!